آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


سرشار: کتاب مهمترین نقش را در رشد و تعالی فرهنگ بشری داشته اند

: سرشار گفت: نظام برخاسته از انقلاب فرهنگی اسلامی در ارج گذاری به مقام کاتبان راستین و مکتوبات ایشان، اهتمامي ویژه و مستمر داشته است.

به گزارش خبرگزاری شبستان، محمدرضا سرشار، دبیر جایزه کتاب فصل در آیین تقدیر از برگزیدگان این جایزه ضمن بیان این مطلب گفت: پیرو همین سیاست بود که به فاصله ای اندک پس از پیروزی انقلاب اسلامی - در سال 1362 برای نخستین بار در طول تاریخ کشور، جایزه بزرگسال جمهوری اسلامی ایران، با هدف تحت پوشش قرار دادن همه شاخه های یازده گانه کتابداری و زیرشاخه های هفتاد و هشت گانه آنها، تاسیس شد که به خواست خدا - امسال شاهد برگزاری بیست و هشتمین دوره شکوهمند آن خواهیم بود.

وی افزود: این جایزه که قدیمی ترین و عالی ترین جایزه کتاب کشور است چندی بعد با افزوده شدن بخش کتاب های خارجی، جنبه فراملی یافت و سپس نیز با انضمام موردی بخش های جنبی- در برخی دوره ها، کوشید توجه هايي خاص را به برخی زمینه های مهم جلب کند. که آخرین نمونه از این موارد، افزوده شدن بخش ویژه گزینش برترین ترجمه قرآن مجید به جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی در سال جاری است.

این نویسنده اذعان داشت: با این همه، همه ساله شاهد ورود افرادی تازه نفس به عرصه نگارش بودیم که با وجود توانایی های چشم گیر و برجستگی های خاص در آثارشان، همان جوانی قلم و تازه کاری، سبب می شود که توان رقابت دوشادوش با صاحب قلمان پیشکسوت در رشته خود را نداشته باشند، به همين دليل برای حمایت ویژه از اینان به ایجاد جایزه گام اول اقدام شد.

وی تصریح کرد: تاسیس جشنواره مطبوعات، عرصه ای دیگر جهت رقابت آثار قلمی برای نویسندگان برجسته ای بود که به هر دلیل امکان انتشار نوشته هایشان را در قالب کتاب ندارند همانگونه که جشنواره سالانه نقد، به قصد دادن رونق هر چه بیشتر به مقوله مهم نقد و قنادی ادبی در کشور شکل گرفت یا جشنواره شعر فجر که فرصتی دوباره برای شعر و شاعران متعهد فراهم می آورد.

سرشار در ادامه با اشاره به جایزه های ادبی دیگری همچون جایزه پروین اعتصامی گفت: تاسیس این جایزه ضمن معرفی الگویی از یک بانوی فرهیخته ایرانی و احقاق حق معنوی وی امکانی ویژه و مضاعف برای ارتقاء سطح آثار نوشتاری و انگیزه بیشتر برای آفرینش آثار ارزشمند توسط بانوان مستعد کشور فراهم آورد. همچنان که جایزه فخیم جلال آل احمد با ادای دین به این نویسنده ی متعهد، ارتقای کمیت، کیفیت، اصالت، خلاقیت و نوآوری در ادبیات منثور، تاریخ و تک نگاری ادبی را در افق نگاه خود قرار داد.

دبیر جایزه ادبی فصل تاکید کرد: اما علت تاسیس جایزه کتاب فصل این بود که احساس می شد، تعداد کتاب های ارزشمند منتشر شده در رشته های مختلف، اغلب به مراتب بیش از آنی است که در هر دوره در جایزه کتاب سال جمهوری اسلام ایران انتخاب و معرفی می شوند.

بوي ادامه داد: هر ساله کتاب های ارزشمندی در رشته های مختلف انتشار می یابند که اگرچه ممکن است برترین آثار منتشره در آن سال به خصوص نباشند. اما دارای ویژگی هایی هستند که دست کم در دوره زمانی محدودتری همچون یک فصل از سال در نوع خود بهترین به شمار می آیند.

وی در پایان گفت: در این دوره از مجموع آثار منتشره، 5 هزار 877 عنوان مورد ارزیابی قرار گرفت از این حدود 5 هزار و 657 عنوان که امتیاز لازم را برای راهیابی به مرحله دوم کسب نكرده بودند، در مرحله اول حذف شد و 230 عنوان به مرحله دوم راه یافت از میان آثار یاد شده پس از ارزیابی دقیق و علمی هر اثر توسط حداقل 2 داور، در مجموع 18 عنوان کتاب برگزیده و 39 عنوان شایسته تقدیر شناخته شد.

ارسال نظر