آخرین خبر

 • • انتشار چاپ دوازدهم "ببارد باران، نبارد باران" از محمد رضا سرشار
 • یکشنبه 09 مردادماه 90

  کتاب مصور کودکانه "ببارد باران، نبارد باران" به قلم محمد رضا سرشار، دوازدهمین چاپ خود را تجربه کرد.
  این کتاب که نخستین بار در سال 1372 توسط انتشارات مدرسه به زیور چاپ آراسته شد، با این چاپ، به مجموع شمارگان 67،700 نسخه رسید.
  داستان"ببارد باران، نبارد باران" که بر اساس یک افسانه عامیانه قدیمی، با ساختاری جدید و بیانی نیمه آهنگین(ریتمیک) بازآفرینی شده، مزین به تصاویر چهار رنگی زیبا، کار استاد محمد حسین صلواتیان است.
  این داستان، با بیانی کودکانه و شیرین، به طرح این حکمت عمیق می پردازد، که با آنکه خداوند قادر و به هر کاری توانا است، چرا بعضی از دعاهای بندگان خود را برآورده نمی کند.
  "ببارد باران، نبارد باران، در 16 صفحه قطع خشتی بزرگ، با شمارگان 2000 نسخه، به بهای پشت جلد 1700 تومان، توسط انتشارات مدرسه روانه بازار کتاب شده است. این کتاب را می توان از طریق شماره تلفن 88800324 تا 9 تهیه کرد.

آخرين تصاوير

 • IMG_3513.JPG
 • IMG_3505.JPG
 • IMG_3451.JPG
 • IMG_1301.JPG
 • IMG_1427.JPG
 • IMG_1243.JPG
 • IMG_1201.JPG
 • IMG_1540.JPG

آخرین کتاب

 • • انتشار یک کتاب علمی - تاریخی- مذهبی از محمد رضا سرشار
 • به تازگی کتاب علمی - تاریخی- مذهبی "به شتر نگاه کن" به قلم محمد رضا سرشار، برای سالهای آخر دبستان و دوره راهنمایی تحصیلی توسط انتشارات منادی تربیت، روانه بازار کتاب شد.
  این کتاب که الهامبخش اولیه آن، آیه 17 سوره غاشیه(آیا به شتر نگاه نمی کنند که چگونه آفریده شده است) است، به بررسی سابقه تاریخی زندگی شتر در ارتباط با انسانها - خاصه آنچه در این مورد در قرآن مجید و تاریخ اسلام آمده - است؛ و در خلال این موضوع نیز به خصوصیات جسمی و نژادی و رفتاری این حیوان کاملا ویژه و انواع مختلف آن - بر اساس منابع معتبر علمی - می پردازد.
  خصیصه جالب این کتاب، این است که تمام مطالب آن، به شیوه اول شخص، از زبان یک شتر بیان می شود.
  ماجرای شتر حضرت صالح و قوم او،ثمود،شترانی که در ازای خونبهای جناب عبدالله - پدر گرامی رسول اکرم - قربانی شدند،نقش شتر رسول اکرم در زمان نخستین ورود ایشان به یثرب، جایگاه شتر در میان قوم بنی اسرائیل،اعضا و اندامهای مختلف و انواع شترها، ... از جمله مطالب مطروحه در این کتاب چند وجهی است.
  تصاویر چهار رنگ این کتاب را محمد رسول احقانی تصویرگری کرده، و منادی تربیت آن را منتشر کرده است.
  این کتاب در 28 صفحه قطع خشتی بزرگ، به شکل مصور رنگی، با شمارگان 4000 نسخه، به بهای 2500 تومان منتشر شده است.


کتاب هايي که گاهي بايد خوانده شوند

نويسنده : زهرا سليماني اقدم

"انساني که به مطالعه انس دارد مانند گياهيست که با نور محشور شده است." اين جمله ايست که يک نويسنده تمام سعي خودش را کرده تا اهميت فرهنگ مطالعه را در آن بيان کند. بحث کم بودن سرانه مطالعه در بين خانواده هاي ايراني، کم مطلبي نيست و هر چه به آن بپردازيم باز جاي کار دارد. اما چرا در يک جامعه ادب دوست و کشوري که از ادبا و فضلا در حوزه ادبيات غني است بايد شاهد چنين مشکلي باشيم؟
شايد هم به قول احمد بيگدلي، نويسنده فرهيخته ما، مطالعه فرهنگيست که بايد از کودکي پايه گزاري شود تا به مرور زمان خودش را به صورت يک عادت نشان دهد. يا شايد هم مشکل بر سر معيشت خانواده هاست و به گفته زنوزي جلالي شکم گشنه که مطالعه سرش نمي شود.
به هر حال مشکل پايين بودن سطح مطالعات مردم ما مانند مشکلات راه و جاده اي و يا ساخت و سازي نيست که با کمي اختصاص بودجه بتوان آن را رفع کرد بلکه اين مشکل به مرور زمان خود را در گرو فرهنگ و ادب يک نسل نشان خواهد داد چرا که يکي از مهم ترين و موثرترين راه هاي انتقال فرهنگ، ادب و هنر از طريق کتابها صورت مي گيرد، چرا که براي شروع هر کاري بايد ابتدا مطالعه کرد، چرا که مطالعه تنها زياد شدن اطلاعات نيست بلکه در نوع حرف زدن، انتقال رفتار ها و انديشه ها نيز موثر است.
شايد براي رفع اين مشکل از بدنه جامعه مان ابتدا بايد از خودمان شروع کنيم يا شايد هم بهانه اي نياز است تا بتوانيم راحت تر شروع کنيم.
"جاده جنگ" پيشنهاد محمدرضا سرشار

براي شروع از محمدرضا سرشار نويسنده، پژوهشگر و منتقد ادبي خواستم تا آخرين کتابي که خوانده است را براي ما معرفي کند و از ويژگي هاي آن برايمان بگويد. او کتابي را که هم اکنون مشغول خواندن آن بود، معرفي کرد و گفت: رمان "جاده جنگ" نوشته منصور انوري است که تا به حال پنج جلد از آن چاپ شده و بنا است تا چند جلد ديگر نيز ادامه پيدا کند. البته هر جلد استقلال مطالب خودش را دارد و اينطور نيست فردي از هر جلدي که شروع کند احساس کند چيزي کم دارد.
داستان اين مجموعه از سوم شهريور ماه سال 1320، زمان اشغال کشور به دست روس ها در جنگ جهاني دوم شروع مي شود و آن گونه که از گفتار هاي نويسنده پيداست که قرار است تا زمان انقلاب اسلامي ادامه داشته باشد.
داستان در منطقه خراسان اتفاق مي افتد و بخش مهمي از آن هم در شهر مشهد. اين داستان تا آنجايي که من مطالعه کردم يک داستان پرتحرک و خوش خواني است.
رمان "جاده جنگ" از ساعت 30:4 روز سوم شهريور 1320 و ماجراي هجوم روس ها و متفقين از شمال شرقي خراسان به ايران آغاز و در برش هاي موازي حوادث و رويدادها به تصوير کشيده شده اند.
هفت جلد اين اثر به جريان حضور روس ها در ايران اختصاص دارد و در مجلدات بعدي به حادثه 15 خرداد 1342، مبارزات مردمي و پيروزي انقلاب اسلامي و چگونگي آغاز تا پايان جنگ تحميلي عراق عليه ايران پرداخته مي شود.
"جاده جنگ" بيش از 100 شخصيت داستاني دارد که براساس گفت وگو با شاهدان حوادث تاريخي و منابع مکتوب و آرشيو شفاهي آستان قدس رضوي خلق شده اند. تا به حال چهار جلد اين رمان توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده اند.

ارسال نظر