آخرین خبر

 • • امیدواریم پرونده مهدی هاشمی با حکم قاطع و درست دستگاه قضایی روبرو شود
 • سه شنبه 28 بهمنماه 93

  نامه تعدادی از طلاب علوم دینی به آیت‌الله آملی لاریجانی
  تعدادی از طلاب دینی محصل در رشته حقوق در نامه‌ای با موضوع پرونده قضایی مهدی هاشمی تاکید کردند: امید آن داریم که این پرونده همچون پرونده آقای رحیمی با حکم قاطع و درست دستگاه قضایی روبرو شود.
  خبرگزاری فارس: امیدواریم پرونده مهدی هاشمی با حکم قاطع و درست دستگاه قضایی روبرو شود
  به گزارش خبرگزاری فارس، تعدادی از طلاب دینی محصل در رشته حقوق نامه‌ای پیرامون پرونده قضایی مهدی هاشمی خطاب به آیت‌الله آملی لاریجانی رئیس دستگاه قضا نوشتند.
  متن کامل این نامه به شرح ذیل است:
  بسم الله الرحمن الرحیم
  ریاست محترم دستگاه قضا حضرت آیت الله آملی لاریجانی دامت توفیقه
  سلام علیکم
  مقام معظم رهبری حفظه الله می فرمایند: «اگر بخواهیم عدالت در قوه‌ی قضائیه جریان دائمی و عمومی و فراگیر پیدا کند، بایستی تقوا و نگاه بی‌طرفانه در حوادث کوچک و بزرگی که به قوه‌ قضائیه ارجاع می‌شود، حاکم شود؛ این را باید همه رعایت کنند، از بالا تا پائین. این یک نکته‌ بسیار مهمی است. این، اعتماد ایجاد خواهد کرد.» 1390/04/06
  متاسفانه شنیده می شود که با نزدیک شدن به روزهای پایانی رسیدگی به پرونده مهدی هاشمی رفسنجانی، موضوع فشار به دستگاه قضا و قاضی پرونده آن نیز بیشتر مطرح می‌شود به طوری که برخی نمایندگان مجلس از فشارهای بی‌سابقه در این پرونده خبر داده‌اند که علاوه بر شخص قاضی پرونده بر خانواده، اقوام و حتی آشنایان و همشهری‌های قاضی نیز وارد می‌شود.
  با توجه به اصل استقلال قوا و مصونیت قاضی در حکم، این فشارها چه معنایی می تواند داشته باشد غیر از تاثیر در حکم پرونده مهدی هاشمی.
  پرونده این آقازاده از حساس‌ترین پرونده‌های قضائی چند سال اخیر محسوب می شود که دامنه کیفرخواست ایشان از موارد اقتصادی تا امنیتی و سیاسی را در بردارد؛ در مورد قضاوت این پرونده مهم قضائی فشار بی سابقه از طرف بعضی به دستگاه قضا و شخص قاضی مقیسه ممکن است روند بررسی عدالت محورانه این پرونده مهم را مورد تاثیر قرار دهد و اخباری حاکی از کاهش حجم اتهامات سیاسی، امنیتی و اقتصادی وی به گوش می رسد که ان شاء الله که این اخبار دروغ باشد.
  با تعاریفی که مقام معظم رهبری از جنابعالی هچون مدیر برجسته، هوشمند و انقلابی دارند امید آن داریم که این پرونده همچون پرونده آقای رحیمی با حکم قاطع و درست دستگاه قضایی روبرو شود.
  از خدای متعال توفیق شما را خواستاریم.
  و العاقبة للمتقین
  انتهای پیام/

  - See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13931128001314#sthash.reU1vIGW.dpuf

آخرین کتاب

 • • رمانی از زندگی پیامبر(ص) به قلم محمد رضا سرشار
 • چاپ هشتم رمان «آنک آن یتیم نظر کرده» که به قلم محمدرضا سرشار نگاشته شده در مورد زندگی پیامبر(ص) است که توسط سوره مهر در آستانه سالروز وفات نبی مکرم اسلام به علاقه مندان کتاب معرفی می‌شود.

  به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، سرشار درباره انگیزه خود برای نوشتن نسخه نوجوانانه این اثر گفت: «فکر نوشتن از سرزمین نور از سال 1359 در ذهن من افتاد. اولین موجبش این بود که می‌‌دیدم هیچ کتاب داستانی ارزشمندی در مورد زندگی پیامبر(ص) برای نوجوانان ما منتشر نشده است.دوم اینکه میدانستم که اگر چنین کاری صورت بگیرد، در نگاه خواننده‌ی نوجوانان این اثر نسبت به دین‌‌شان یک تحول اساسی مثبت به وجود خواهد آمد. ضمن آنکه زندگی پیامبر ما آنقدر و پرکشش است که جدا از جنبه‌ی الهی و دینی آن، به خودی خود، می‌‌تواند موضوع یک داستان بسیار جذاب و پرهیجان باشد. به شرط آنکه این موضوع، در دست یک نویسنده، به معنی درست کلمه، قرار بگیرد. و البته، طمعِ بردن ثواب و اجرا آخرتی نیز، در این کار بی‌‌تاثیر نبود».

  این کتاب که پیش از این، توسط انتشاراتی دیگری منتشر می شد، سرانجام پس از حدود دو سال وقفه در تجدید چاپ و نایاب بودن ، به وسیله انتشارات سوره مهر، به چاپ هشتم خود (اول سوره مهر) رسید و به بازار نشر عرضه شد.«آنک آن یتیم نظر کرده» پیش از انتشار به صورت کتاب، در قالب یک برنامه روایت - نمایشی رادیویی با عنوان «از سرزمین نور»، صبحهای جمعه, از ساعت 8 تا 8:30 از شبکه سراسری صدای جمهوری اسلامی پخش می شد، و طی بالغ بر 70 برنامه، توانست نظرات بسیاری از مخاطبان، و در راس آنها مقام معظم رهبری را به خود جلب کند.

  این اثر، پس از چاپ به صورت کتاب در دو قالب ویژه نوجوانان و بزرگسالان موفق به دریافت جوایز معتبری از سوی جشنواره های کشوری قرار گرفت. که از آن جمله می توان به عنوان اثر برگزیده دومین جشنواره قصه های قرآنی، پیامبران و ائمه» (مربوط به بررسی کتابهای ده سال سالهای 1374 تا 1384) برای آن اشاره کرد؛ که خود منجر به برگزاری مراسمی مستقل و با شکوه - با همکاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی - برای تجلیل از نویسنده کتاب در سال 1384 شد.

  بعدها با ترجمه به زبانهای عربی، انگلیسی، اردو، ترکی استانبولی - به همت حوزه هنری - و چاپ مجلد اول ترجمه عربی آن در لبنان توسط انتشارات دارالتراث العربی و رونمایی از این ترجمه در کویت و ورود به بازارهای کتاب عربی همچون عراق، مورد استقبال مخاطبان عرب زبان نیز واقع شد. همچنین چاپ ترکی استانبولی این اثر به تازگی توسط حسن علیمی بکتاش ترجمه و منتشر شده است.

خواندني‌هاي وب


محمدرضا سرشار: برترین هنرها از دین سرچشمه می‌گیرد

به گزارش «نسیم» دکتر محمد رضا سرشار در دومین جلسه از سلسله نشست‌های رویش فرهنگ، که با حضور نخبگان و فعالان فرهنگی در جوار حرم مطهر رضوی برگزار شد گفت: بیش از سه هزار تعریف درباره فرهنگ شده است که این نشانگر آن است که واژه‌ها در ایدئولوژی‌ها و جهان‌بینی‌ها، تعاریف مختلف دارد. فرهنگ یک پدیده پیچیده است و ادبیات یکی از ابزارهایی است که فرهنگ را در جامعه نهادینه می کند، ادبیات از قدیمی‌ترین هنرهای انسانی است که تنها ابزار آن کلمات هستند.
مدرس اسبق دانشگاههای تهران و امام صادق(ع) خاطرنشان کرد: معجزه همه پیامبران الهی به کلام ختم می‌شود. . معجزه جاویدان خداوند، کلام که همان قرآن کریم است، می باشد. در قرآن کریم خداوند به قلم قسم می‌خورد و به آنچه که می نویسند که این نشان دهنده جایگاه و اهمیت کلمه نزد خداوند متعال است. هیچ هنری به اندازه هنرهای کلامی بقا ندارد و کم خرج ترین هنر نیز ادبیات است. از دیرباز، داستان علاوه بر سرگرم کردن مخاطب وظیفه ترویج تجارب، انتقال تاریخ، آموزش علم و تثبیت باورها و ارزش های دینی را نیز داشته است.د.
وی با اشاره به نقش داستان در تعمیق معارف اسلامی، گفت: امروزه برخی مدعی اند که در چارچوب دین، نمی توان هنری خلق کرد در صورتیکه برترین هنرها به واسطه دین بوجود آمده است.تا قرن 15 مهمترین آثار هنری در چارچوب دین بوده است . اما در پنج قرن اخیر در غرب موضوع ضدیت دین با هنر مطرح شده است. با تأملی در اشعار و سروده های شاعرانی مانند حافظ و سعدی و مولوی و فردوسی می توان دریافت که بهترین هنرهادزچارچوب دین تولید شده اند.
استاد دانشگاه امام صادق افزود: هنرهای دینی خاصیت متحد سازی دارند، از آنجایی که جایگاه هنرهای دینی در فطرت وجودی انسان است می تواند مردم را با هم متحد کند.

ارسال نظر