آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


رویکرد جانبدارانه در تاریخنگاری


محمد رضا سرشار(رضا رهگذر) از داستان نويسان و منتقدان ادبيات داستاني معاصر (در گفتگو با خبرنگار "کتاب هفته" ؛ مندرج در شماره بهمن 1383)پيرامون كتاب «صد سال داستان نويسي» حسن ميرعابديني نظري انتقادي دارد. او مي گويد: «تا جلد سوم اين مجموعه را ديده ام ولي جلد چهارم را نديده ام. براساس همين سه جلدي كه من ديده ام، در عين حال كه كار را سنگين شروع كرده و خيلي هم زحمت كشيده ولي به اين سبب كه بي طرفانه نيست و علمي هم نيست، بنابراين به عنوان يك مرجع قابل اعتماد نيست به خصوص ايشان جلد سوم را به بخشي از داستان نويسي در دوره بعد از انقلاب اختصاص داده است.
ايشان آثار نويسندگان متعهد و مذهبي را يا درست نخوانده، يا اگر خوانده به ظرافت ها و قوت و توانايي هاي اين نويسندگان پي نبرده. شما مقايسه حجمي را كه ايشان به آثار نويسندگان متعهد و مذهبي اختصاص داده با حجمي كه نويسندگان طرف مقابل داده در نظر داشته باشيد. اولاً حجم فوق به شدت ناچيز است و اصلاً در خور شأن اين نويسندگان نيست، در ثاني جهت گيري هاي جانبدارانه اي نسبت به نويسندگان غير متعهد دارد. در مقابل كم لطفي و كم عنايتي به نويسندگان متعهد و مذهبي كاملاً آشكار است. ضمن اين كه در زمينه آثار و تمام منابع موجود را نمي شناخته. آثاري كه از بعضي از نويسندگان آورده، تمام آثار آنها نيست، اين مورد بيشتر درباره ي نويسندگان متعهد و مذهبي صدق پيدا مي كند.ايشان از بعضي از كتاب ها اطلاع نداشته. به هر حال من افسوس مي خورم شخصي با اين همه پشتكار و اين همه زحمت كه كشيده به واسطه اين نقصان در كارش به اصطلاح اثري پديد نياورده كه ما را بي نياز از تحقيق مجدد در اين زمينه نمايد.»

No TrackBacks

TrackBack URL: http://www.sarshar.org/cgi-bin/mt/mt-tb.cgi/16

ارسال نظر