آخرین خبر

 • • فراخوان حوزه هنری برای طراحی شخصیت دختر ایرانی
 • شنبه 06 دیماه 93

  حوزه هنری کودک و نوجوان، طراحی‌های برگزیده شخصیت(کاراکتر) دختر جوان ایرانی را خریداری می‌کند.
  خبرگزاری فارس: فراخوان حوزه هنری برای طراحی شخصیت دختر ایرانی

  به گزارش خبرگزاری فارس، لیلا نیرومند، دبیر فراخوان، با اعلام این خبر افزود: از کلیه طراحان کاراکتر، تصویرگران، مجسمه‌سازان و ... که در زمینه طراحی شخصیت دختران ایرانی طبع‌آزمایی کرده‌اند، دعوت می‌شود با شرکت در این فراخوان، آثار خویش را به دبیرخانه طرح ارسال کنند.

  وی گفت: ویژگی شخصیت مورد نظر، یک دختر بالغ ایرانی در محدوده سنی 16 تا 22 سال با فیزیک و ظاهری ایرانی است که قابلیت استفاده در پویانماییهای سه بعدی و ساخت عروسک را داشته باشد. همچنین برای اطمینان طراحان محترم از حفظ مالکیت معنوی آنان، امکان صدور گواهی کتبی دبیرخانه مبنی بر دریافت و ثبت هر شخصیت پیش‌بینی شده است.

  نیرومند اضافه کرد: هر کاراکتر باید در زمینه‌ای ساده و در قالب یک فایل (ترجیحاً با فرمت Jpeg) و با حجم کمتر از یک مگابایت به همراه پیشینه هنری مختصری از طراح آن، به نشانی رایانامه info@hhkoodak.ir ارسال شوند. مهلت ارسال آثار نیز 26 دی ماه 1393 می‌باشد.

  براساس این فراخوان، حوزه هنری کودک و نوجوان پس از بررسی شخصیتهای دریافت‌شده، آثار برگزیده را خریداری خواهد کرد. اطلاعات بیشتر در پایگاه خبری حوزه هنری کودک و نوجوان به نشانی www.hhkoodak.ir قابل دسترسی است.

  - See more at: http://farsnews.com/newstext.php?nn=13931006000588#sthash.chO71Lo6.dpuf

آخرين تصاوير

 • -IMG_3451.jpg
 • محمدرضا سرشار-3.jpg
 • محمدرضا سرشار-1.jpg
 • محمدرضا سرشار4.jpg
 • سندساواک در باره جشن هنر.jpg
 • قبا7.jpg
 • قبا6.jpg
 • قبا5.jpg
 • قبا4.jpg
 • قبا3.jpg

آخرین کتاب

 • • رمانی از زندگی پیامبر(ص) به قلم محمد رضا سرشار
 • چاپ هشتم رمان «آنک آن یتیم نظر کرده» که به قلم محمدرضا سرشار نگاشته شده در مورد زندگی پیامبر(ص) است که توسط سوره مهر در آستانه سالروز وفات نبی مکرم اسلام به علاقه مندان کتاب معرفی می‌شود.

  به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، سرشار درباره انگیزه خود برای نوشتن نسخه نوجوانانه این اثر گفت: «فکر نوشتن از سرزمین نور از سال 1359 در ذهن من افتاد. اولین موجبش این بود که می‌‌دیدم هیچ کتاب داستانی ارزشمندی در مورد زندگی پیامبر(ص) برای نوجوانان ما منتشر نشده است.دوم اینکه میدانستم که اگر چنین کاری صورت بگیرد، در نگاه خواننده‌ی نوجوانان این اثر نسبت به دین‌‌شان یک تحول اساسی مثبت به وجود خواهد آمد. ضمن آنکه زندگی پیامبر ما آنقدر و پرکشش است که جدا از جنبه‌ی الهی و دینی آن، به خودی خود، می‌‌تواند موضوع یک داستان بسیار جذاب و پرهیجان باشد. به شرط آنکه این موضوع، در دست یک نویسنده، به معنی درست کلمه، قرار بگیرد. و البته، طمعِ بردن ثواب و اجرا آخرتی نیز، در این کار بی‌‌تاثیر نبود».

  این کتاب که پیش از این، توسط انتشاراتی دیگری منتشر می شد، سرانجام پس از حدود دو سال وقفه در تجدید چاپ و نایاب بودن ، به وسیله انتشارات سوره مهر، به چاپ هشتم خود (اول سوره مهر) رسید و به بازار نشر عرضه شد.«آنک آن یتیم نظر کرده» پیش از انتشار به صورت کتاب، در قالب یک برنامه روایت - نمایشی رادیویی با عنوان «از سرزمین نور»، صبحهای جمعه, از ساعت 8 تا 8:30 از شبکه سراسری صدای جمهوری اسلامی پخش می شد، و طی بالغ بر 70 برنامه، توانست نظرات بسیاری از مخاطبان، و در راس آنها مقام معظم رهبری را به خود جلب کند.

  این اثر، پس از چاپ به صورت کتاب در دو قالب ویژه نوجوانان و بزرگسالان موفق به دریافت جوایز معتبری از سوی جشنواره های کشوری قرار گرفت. که از آن جمله می توان به عنوان اثر برگزیده دومین جشنواره قصه های قرآنی، پیامبران و ائمه» (مربوط به بررسی کتابهای ده سال سالهای 1374 تا 1384) برای آن اشاره کرد؛ که خود منجر به برگزاری مراسمی مستقل و با شکوه - با همکاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی - برای تجلیل از نویسنده کتاب در سال 1384 شد.

  بعدها با ترجمه به زبانهای عربی، انگلیسی، اردو، ترکی استانبولی - به همت حوزه هنری - و چاپ مجلد اول ترجمه عربی آن در لبنان توسط انتشارات دارالتراث العربی و رونمایی از این ترجمه در کویت و ورود به بازارهای کتاب عربی همچون عراق، مورد استقبال مخاطبان عرب زبان نیز واقع شد. همچنین چاپ ترکی استانبولی این اثر به تازگی توسط حسن علیمی بکتاش ترجمه و منتشر شده است.

خواندني‌هاي وب


«لحظه‌ها جا می‌مانند»، پیشنهاد محمدرضا سرشار برای مطالعه آخر هفته

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۲۹

کتابی با موضوع انقلاب، پیشنهاد محمدرضا سرشار (رضا رهگذر) به خوانندگان ایبنا در روزهای آخرین هفته آذرماه است.
«لحظه‌ها جا می‌مانند»، پیشنهاد رضا رهگذر برای مطالعه آخر هفته

محمدرضا سرشار در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به کتاب‌خوان‌ها پیشنهاد کرد برای روزهای پایانی این هفته، کتاب «لحظه‌ها جا می‌مانند» نوشته یوسف قوجق از انتشارات «شهرستان ادب» را مطالعه کنند.

این مؤلف درباره ویژگی‌های کتاب گفت: این اثر که در سال گذشته منتشر شد، در ردیف آخرین کتاب‌هایی است که مطالعه کرده‌ام. هم‌چنین در جشنواره داستان‌های انقلاب برگزیده و در جشنواره «قلم زرین» هم در کنار آثاری بود که به مرحله نهایی راه پیدا کردند.

وی افزود: موضوع کتاب «لحظه‌ها جا می‌مانند» علاوه بر آن‌که جذاب و قابل تأمل است، برای مطالعه ضرباهنگ خوبی دارد و راحت‌ خوانده می‌شود. نویسنده، انقلاب سال 57 را در استان گرگان به تصویر می‌کشد که گوشه‌ای از انقلاب اسلامی ایران است. یوسف قوجق از هموطنان ترکمنی ما بوده و جریان‌های آن منطقه را به‌خوبی درک کرده است.

گفتنی است یوسف قوجق در رﻣﺎن 600 صفحه‌ای «لحظه‌ها جا می‌مانند» به واﻗﻌﻪ ﭘﻨﺠﻢ آذر ﺳﺎل ۵۷ با موضوع آزادی‌خواهی و ظلم ستیزی مردم ﮔﺮﮔﺎن می‌پردازد.

ارسال نظر