آخرین خبر

 • • كارگردان مجموعه پویانمایی «یكی از چهار نفر»:مدیران فرهنگی به تیم‌های جوان اعتماد كنند
 • سه شنبه 04 آذرماه 93

  میثم حسینی گفت: تیم تولید مجموعه پویانمایی «یكی از چهار نفر» همه جوان بودند و من تشكر ویژه‌ای دارم از مسئولین حوزه هنری كودك و نوجوان كه به ما اعتماد كردند تا كاری ارزشی و با كیفیت تولید شود.

  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، كارگردان مجموعه پویانمایی «یكی از چهار نفر» گفت: به مناسبت فرا رسیدن ایام محرم قرار شد بر اساس تحقیقات تیم پژوهشی، در رده سنی كودك و نوجوان، مجموعه پویانمایی‌ای با موضوع «انتخاب در واقعه عاشور» در حوزه هنری كودك و نوجوان تولید شود.
  وی افزود: چهار شخصیت متفاوت با انتخاب‌های متفاوت وجود داشت. آدم خوبی كه اتنخاب خوبی می‌كند (حبیب بن مظاهر). شخصیت خوبی كه انتخاب بدی می‌كند (ضحاك بن عبدا...). آدم بدی كه انتخاب خوبی انجام می‌دهد (حُربن ریاحی). آدم بدی كه انتخاب بدی می‌كند (شمربن ذی‌الجوشن).
  كارگردان مجموعه پویانمایی «دا» تصریح كرد: براساس مقتل‌های معتبر و دایره‌المعارف‌های دینی و اسلامی كه وجود داشت تحقیقات و متن اولیه در اختیار ریاست حوزه هنری كودك و نوجوان قرار داده شد و اصلاحات مورد نظر انجام شد.
  حسینی، تكنیك مجموعه پویانمایی «یكی از چهار نفر» را سبكی از انیمیشن دو بعدی آمیخته با كات‌آوت عنوان كرد و افزود: تكنیك دیگری هم در این كار هست و آن هم استفاده از تركیب‌بندی كتاب‌های مصور است كه به آن «كمیك‌موشن» می‌گویند. در ادامه اقتباسی هم از نظر تصویری، از كتاب «داستان عاشورا» به تصویرگری آقای «پرویز اقبالی» به عنوان منبعی برای فضاسازی و نوع فیگور شخصیت‌ها انجام شد.
  كارگردان مجموعه پویانمایی «نورالدین پسر ایران» تاكید كرد: استفاده از صدای استاد محمدرضا سرشار به عنوان راوی داستان در این مجموعه یكی از نقاط قوت كار است. نسل ما با صدا و روایت‌های ایشان خاطرات خیلی خوبی دارد و استاد سرشار لطف كردند و به عنوان راوی، نریشن‌های مربوطه را روایت كردند.
  میثم حسینی در پایان گفت: در مجموعه پویانمایی «یكی از چهار نفر» حدود 46 دقیقه كار در بازده زمانی سه هفته تا یك ماه در چهار اپیزود تولید و از این لحاظ، ركوردی در تولید مجموعه‌های پویانمایی ثبت شد.

آخرين تصاوير

 • -IMG_3451.jpg
 • محمدرضا سرشار-3.jpg
 • محمدرضا سرشار-1.jpg
 • محمدرضا سرشار4.jpg
 • سندساواک در باره جشن هنر.jpg
 • قبا7.jpg
 • قبا6.jpg
 • قبا5.jpg
 • قبا4.jpg
 • قبا3.jpg

آخرین کتاب

 • • پخش ترجمه عربی نمایش رادیویی «از سرزمين نور»محمدرضا سرشار از راديو عربي
 • نمايشنامه رادیویی «از سرزمين نور» که به نمایش زندگي پيامبر اسلام(ص) از ولادت تا رحلت مي‌پردازد در راديو عربي شبکه عربي و آفريقايي برون مرزي در حال پخش است.

  به گزارش مشرق به نقل از برنا، نمايشنامه "از سرزمين نور" در راديو عربي شبکه عربي و آفريقايي معاونت برون مرزي در حال پخش است.

  داستان اين نمايشنامه زندگي پيامبر اسلام از ولادت تا رحلت را روايت مي‌کند. اين نمايشنامه نوشته محمدرضا سرشار است که ترجمه" عربی آن برعهده رائد دباب است.

  بلال بحراني، منار قيتولي، امير فوزي فرد، سلطان علي باغشاهي، سيد مصطفي رجاء و باسمه شکرچي بازيگران اين نمايشنامه راديويي هستند.

  طارق خزاعي راوي نمايشنامه و مصطفي فردوسي زاده ناظر لهجه ، عليرضا عزيزي تهيه کننده و عبدالکريم محمدي کارگردان نمايشنامه " از سرزمين نور" هستند که 70 قسمت آن آماده و در حال پخش است.

  نمايشنامه "از سرزمين نور" روزهاي چهارشنبه و جمعه از ساعت 16-15:30 پخش مي‌شود.


سخنان سرشار و مهدوی راد در برنامه رادیویی «کوچه باغ کتاب» در باره جایزه جلال آل احمد


سرشار: اضافه‌کردن شاخه‌ جدید به جایزه جلال غیرقانونی است/مهدوی‌راد: حضور نامزدها در هیات علمی و داوری قانونی است

محمدرضا سرشار دبیر اسبق جایزه ادبی جلال در برنامه «کوچه باغ کتاب» گفت: این جایزه طبق آیین‌نامه باید تنها سه شاخه داشته باشد و اضافه کردن شاخه‌های جدید غیر قانونی است و در ترکیب علمی و داوران این جایزه دقت نشده است.

خبرگزاری فارس: سرشار: اضافه‌کردن شاخه‌ جدید به جایزه جلال غیرقانونی است/مهدوی‌راد: حضور نامزدها در هیات علمی و داوری قانونی است

به گزارش خبرگزاری فارس، محمدرضا سرشار دبیر اسبق جایزه کتاب سال در برنامه کوچه باغ کتاب رادیو کتاب گفت: بنیاد ادبیات داستانی از موسسات وزارت ارشاد است و واگذاری جایزه جلال به آنها صحیح نیست. ارشاد و دولت تنها مدعی واگذاری به مردم هستند. انجمن قلم آمادگی به عهده‌گیری این جایزه را داشت اما پاسخی گرفته نشد.

وی افزود: این جایزه طبق آیین‌نامه باید تنها سه شاخه داشته باشد و اضافه کردن شاخه‌های جدید غیر قانونی است این کار در شرایطی که بار مالی این جایزه را کم کرده‌اند توجیحی ندارد.

دبیر اسبق جایزه جلال گفت: در ترکیب علمی و داوران این جایزه دقت نشده است و حتی افراد سکولار هم در این گروه وجود دارد. برای داوری نیاز به خواندن کامل کتاب‌ها نیست، معیار‌های سنجش وجود دارد و تعداد که کم می‌شود امکان خواندن و دقیق شدن محیا می‌شود.

در ادامه این برنامه محمدعلی مهدوی‌راد دبیر علمی جایزه کتاب جلال آل‌احمد در خصوص روند انتخاب نهایی برگزیده جایزه جلال توسط داوران گفت: ابتدا استادان به‌نام این حوزه را می‌سنجیم، در مرحله بعد با نظارت هئیت علمی افراد به داوری نهایی می‌روند. در این مرحله آنها نامزد می‌شوند و بررسی نهایی برای انتخاب انجام می‌شود. 

دبیر علمی جایزه جلال افزود: حضور نامزدهای این جایزه  در هئیت علمی و داوری در صورتی که هر دو فعالیت در یک شاخه نباشد، منع قانونی ندارد.

رادیو کتاب روی موج اف ام ردیف 95/5 مگاهرتز هر روز از ساعت 18 تا 2 بامداد به سمع علاقه‌مندان می‌رسد و برنامه  «کوچه باغ کتاب» یکشنبه‌ها از ساعت 21 به روی آنتن می‌رود. مخاطبان نیز می‌توانند از طریق گیرنده‌های دیجیتال و یا وبگاه www.bookradio.ir برنامه‌های رادیو کتاب را دریافت کنند. ارتباط با رادیو کتاب از طریق شماره پیامک 30000900 و یا رایانامه radiobook@irib.ir امکان پذیر است.

- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930903000622#sthash.viS2oE60.dpuf

ارسال نظر