آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


حمایت هنرمندان از احمدی نژاد/6محمدرضا سرشار ضمن اعلام حمايت از احمدي نژاد، از فضاي انتخاباتي حاکم بر جامعه و توصيه انتخاباتي به جوانان سخن گفت.


محمدرضا سرشار، عضو هيئت موسس و نايب رييس هيئت مديره انجمن قلم ايران در گفتگو با خبرنگار برنا در خصوص فضاي انتخاباتي حاکم بر جامعه گفت: چيزي که من احساس مي‌کنم اين است که تمامي زر و تمامي تزوير دست به دست هم دادند تا نگذارند آهنگرزاده دانشمندي که با همت خودش و بدون اتکا به جريانات قدرت و ثروت توانسته به بالاترين مقامات اجرايي کشور برسد و در طول مدت کوتاهي که اين مسئوليت را برعهده داشته، منشا خدمات و تحولات بزرگي شده است، مجدداً به قدرت برسد به طوري که سردمداران آن دو جريان زر و تزوير را به وحشت انداخته و منافع‌شان را به خطر بيندازد .
وي افزود: متاسفانه در اين راه مرتکب بي تقوايي‌ها مي‌شوند و همه هم با هم متحد شده‌اند که فقط اين يک نفر را بکوبند و با ساير نامزدها و جريان‌هاي ديگر هيچ کاري ندارند. شخصي که وامدار هيچ کس نيست نه در انتخابات قبل کسي از اين جريانات و اشخاص و پدر خوانده‌هاي خود مسئول ساخته براي او هزينه اي کرد و نه خودش سرمايه اي براي تبليغات داشت فقط بنابر اراده مردم که با آگاهي مي‌خواستند خود را از سلطه آن جريان ها نجات بدهند توانست بر مسند قدرت قرار بگيرد و در حال حاضر هم عملاً وامدار هيچ حزب و جريان و گروه خاصي در انتخابات جاري نيست.
اين نويسنده ضمن اعلام حمايت از احمدي نژاد، بيان كرد :به نظر من پيروزي احمدي نژاد پيروزي واقعي ملت و شکست و ناکامي صاحبان زر و تزوير است. مردم ما با انتخاب مجدد اين مرد خود ساخته و خستگي ناپذيرِ، يک بار ديگر قدرت تشخيص و قدرت واقعي خود را نشان مي‌دهند.
وي در خصوص نحوه انتخاب به جوانان توصيه کرد : توصيه‌اي که يکي از هفتاد و دو شهيد حزب جمهوري اسلامي موقعي که من خودم جواني بودم به من کرد و براي هميشه تکليف مرا با همه انتخابات روشن کرد را به جوانان امروز مي کنم. شهيد سيد کاظم موسوي که در سال 1360 معاون وزير آموزش و پرورش بود يک بار به من گفت: «افراد معمولاً وقتي خودشان را براي تصاحب مناصب آماده مي کنند، خودشان را ظاهرالصلاح نشان مي‌دهند و سعي مي‌کنند شعارهايي بدهند که مردم به دنبالش هستند اما اين که تاچه حد آنها به اين شعارها پايبندند و واقعاً راست مي‌گويند، هميشه از روي صحبت‌ها نمي‌شود تشخيص داد. مي‌گفت يک راهش اين است که اگر براي شما به عنوان انتخاب کننده اين امکان وجود دارد سري به محل کار اينها بزنيد و اعضاي دفترشان را ببينيد، اگر اين مسئله مقدور نيست، خانواده‌شان را ببينيد و ببينيد تا چه حد به آن ارزش‌هايي که مدعي‌اش هستند پايبندند.»
باز هم مي‌گفت «اگر امكان هيچ کدام از اين روش‌ها وجود نداشت که معمولاً براي اکثر مردم وجود ندارد ببينيد در بين همکاران، هم محله‌اي‌ها و اعضاي خانواده خودتان چه کساني اينها را دوست دارند و چه کساني با اينها مخالفند. شما اطرافيان خود و سوابق و شخصيت‌شان را کمابيش مي‌شناسيد، اگر ديديد آدم‌هايي که آن افراد و جريانات را دوست دارند افراد متديني هستند و به ارزش‌هاي انقلاب و دين پايبندند، بدانيد که آن نامزد مورد نظرشان هم آدم خوبي هست در غير اين صورت اگر ديديد افراد لااوبالي و نامعتقد به آن ارزش‌ها از اينها حمايت مي‌کنند ذره‌اي ترديد نکنيد که خود آن افراد هم مشکل دارند و به آن ارزش‌ها، لااقل به آن اندازه‌اي که ادعا مي‌کنند، پايبند نيستند.»
محمدرضا سرشار معتقد است كه از ظاهر و باطن هواداران هر کدام از نامزدها به راحتي مي‌شود به عمق واقعه، افکار و شخصيت هر نامزد پي برد.