آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


تازه‌ترين مصوبات هيأت علمي جايزه كتاب فصل 15 فروردين 1389 ساعت 15

محمدرضا سرشار، دبير علمي جايزه كتاب فصل گفت: در نخستين جلسه هيات علمي جايزه كتاب فصل كه من به عنوان دبير در آن حضور داشتم، مصوبات تازه‌اي مورد توافق اعضا قرار گرفت. وي همچنين، از بازبيني آيين‌نامه اجرايي جايزه پروين اعتصامي خبر داد و تصريح كرد: طبيعي است كه در داوري جايزه پروين، اولويت با داوران زن خواهد بود./

سرشار به خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، گفت: نخستين مصوبه، درباره شركت آثاري بود كه پيش از اين با ترجمه يا ترجمه‌هاي ديگري نيز منتشر شده بودند كه مقرر شد تنها در صورتي ترجمه‌هاي تكراري داوري شوند كه برجستگي خاص نسبت به آثار قبلي داشته يا ضرورتي، ترجمه اين اثر را ايجاب كرده باشد.

ترجمه از زبان اصلي اثر و ضعیف بودن ترجمه‌هاي قبلي، از جمله مواردي اند كه سرشار براي صدور اجازه شركت ترجمه‌هاي تكراري در جايزه كتاب فصل به آنها اشاره كرد.

وي ادامه داد: دومين مصوبه در پاسخ به این پرسش بود كه آيا اگر كتابي از يك مولف در جشنواره‌اي جايزه گرفت، كتاب ديگري از اين مولف در فصل بعد به عنوان اثر برگزیده انتخاب شود یا خیر؟ مقرر شد دريافت جايزه مانع گزينش اثري در فصل بعد نباشد.

دبير علمي جايزه كتاب سال تصريح كرد: آخرين مصوبه نيز محدوديت براي شركت كتاب‌هايي است كه شامل مجموعه مقالات پراكنده اند. مصوب شد تنها در صورتي كه همه مقاله‌هاي اين كتاب درباره يك موضوع باشند، در جايزه كتاب فصل داوري شود.

وي همچنين درباره جايزه دوسالانه پروين اعتصامي كه سال جاري برگزار خواهد شد، گفت: جوايزي چون پروين اعتصامي و جلال آل ‌احمد از تجربه داوري‌هاي جايزه كتاب فصل بهره برده و زحمت كمتري دارند، به‌ويژه اينكه جايزه پروين شاخه‌هاي محدودتري را پوشش مي‌دهد.

ارسال نظر