آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين نظرات خوانندگان

 • مدیر: سلام.اثرتان را به نشانی تهران، خ. سیدجمال الدین اسدآبادی، بالاتر ادامه
 • سلمان عیسائی: سلام چگونه می توان درجشنواره قلم زرین شرکت کرد آدرس ادامه

آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


محمدرضا سرشار از نحوه داوري جشنواره قلم زرين سخن گفت داوران حوزه داستان كاري علمي و دقيق انجام دادند

جايزه، حق نيست و هيچ نويسنده‌اي براي جايزه نمي‌نويسد
23 تير 1389 ساعت 13:00
محمدرضا سرشار درباره ارزيابي داوران بخش داستان هفتمين جشنواره قلم زرين، گفت:" داوران حوزه داستان كاري علمي و دقيق انجام دادند؛ از سويي جمعيت شاعران، چند برابر داستان‌نويسان است؛ ضمن آنكه داوران بخش شعر اغلب اوقات، اصرار بر انتخاب برگزيده دارند." وي همچنين افزود:" سخت‌گيري سبب تعالي ادبيات مي‌شود و هيچ نويسنده‌اي براي جايزه نمي‌نويسد."/

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، سرشار، نايب رييس انجمن قلم ايران، در پاسخ به اين سوال كه "چرا حوزه ادبيات تاليفي در يك جشنواره ادبي مانند قلم زرين بي‌اقبال مانده و فقط در حوزه شعر برگزيدگاني داشته است؟" گفت: به نظر مي‌رسد داوران حوزه شعر در اغلب اوقات اصرار بر انتخاب برگزيده داشته باشند كه ممكن است اغماض‌هايي هم در گزينش‌شان صورت مي‌گيرد.

وي افزود: من معتقدم كه داوري دقيق و قابل دفاع باشد. در حال حاضر از روي نتايج كتاب فصل و قلم زرين مي‌توان گزينش كتاب سال را نيز حدس زد. به طور طبيعي در كتاب سال، انتخاب‌ها نسبت به كتاب فصل سنگين‌ترند؛‌ البته اين بدان معنا نيست كه قطعا نتيجه داوري‌ها مشابه باشد، چرا كه داوران متفاوتند.

اين داستان‌نويس در پاسخ به اين پرسش كه "چرا داوري‌ها در حوزه داستان نسبت به شعر سخت‌گيرانه‌تر است؟" توضيح داد: معمولا داوران در حوزه داستان علمي و دقيق قضاوت مي‌كنند. شايد حاصل كار داوري در حوزه شعر به آن دليل است كه تعداد شاعران چندين برابر نويسندگان است و آثار منتشر شده در بخش شعر نيز فراوان‌ترند. از سوي ديگر شاعران آثارشان را در كتاب‌هاي متعدد گزينش و منتشر مي‌كنند، ولي از داستان‌نويسان غالبا آثار چاپ اول داريم. با اين معادلات خود بخود گزينش‌ در حوزه شعر بيشتر مي‌شود.

سرشار همچنين با اشاره به اختصاصات ديگر حوزه داستان و ادبيات تاليفي توضيح داد: نكته ديگر آن است كه جريان داستان‌نويسي امروز ما از وضعيت نرمال و به هم پيوسته‌اي در هر سال برخوردار نيست. گاهي در يك سال تعداد قابل توجهي آثار ارزشمند توليد مي‌شود؛‌ در حالي كه برخي اوقات نيز اين روند ديده نمي‌شود؛ ‌بدان معني كه ما وضعيت مستمري به لحاظ كيفيت و تعداد آثار داستاني در چند سال متمادي نداريم.

گوينده سابق قصه ظهر جمعه در پاسخ يه اين سوال كه "آيا روند داوري‌هاي قلم زرين را در حوزه داستان منصفانه و در بخش شعر آسان‌گيرانه مي‌دانيد؟" توضيح داد: مسلم است كه سخت‌گيري لطمه‌اي به ادبيات نمي‌زند؛‌ در حالي كه سهل‌گيري سبب رواج ابتذال مي‌شود. جايزه، حق نيست و هيچ نويسنده‌اي براي جايزه نمي‌نويسد و اگر جايزه نگيرد، لطمه‌اي نمي‌خورد. البته اگر جايزه بگيرد، طبعا با انگيزه‌تر كار مي‌كند.

وي با بيان اينكه نگاه داوري بايد منجر به جرياني الگو‌ساز شود، توضيح داد: وقتي كتابي برگزيده مي‌شود، براي ديگران مانند الگو عمل مي‌كند؛‌ زيرا اهالي هر رشته در صورتي كه ببينند سطح اثر برگزيده بالاست، تلاش بيشتري مي‌كنند، ولي اگر احساس كنند كه كاري متوسط به عنوان اثر برگزيده معرفي شده، سطح توقعاتشان از كارشان پايين مي‌آيد.

2 نظر

سلام چگونه می توان درجشنواره قلم زرین شرکت کرد آدرس رالطفا برایم بفرستیدتاکتابم راارسال کنم.

ارسال نظر