آخرین خبر

 • • جزئیاتی از راه‎اندازی رادیو تصویری
 • پنجشنبه 13 آبانماه 95

  مدیر رادیو ایران از میان‌برنامه «صفحه من» که اتفاقی مدرن در ساختار و فرمت کلاسیک برنامه‌های رادیویی است و از جزئیات راه‌اندازی رادیو تصویری سخن گفت.
  به گزارش شفاف:بهنام احمدپور مبارکه درباره برنامه «یک، دو صدا» و استقبال مخاطبان رادیو از این مسابقه تست گویندگی بیان کرد: این برنامه در حال حاضر مورد استقبال مخاطبان بسیاری قرار گرفته است و چندی پیش که مرحله انتخاب تعدادی از شرکت کننده ها انجام شد ۵۰۰ نفر در استودیو حضور داشتند.
  وی ادامه داد: هر دو یا سه ماه یک بار یک تست گرفته می شود و البته این تست با یک انتخاب اولیه انجام می شود چون بعضی از این افراد هم از شهرستان به تهران می آیند.

  احمدپور درباره اینکه چرا نفرات برتر این مسابقه جذب رادیو نمی شوند، اظهار کرد: با توجه به بحث کوچک سازی و چابک سازی هایی که در رادیو و تلویزیون مطرح شد امکان جذب نیروهای جدید وجود ندارد. اگر بخواهیم نیروهای جدید را جذب کنیم به نوعی تعهدی را برای سازمان ایجاد کرده ایم که شاید نتوانیم آن را عملیاتی کنیم.


  امکان جذب گوینده برای «قصه ظهر جمعه» نیست

  احمدپور در ادامه درباره «قصه ظهر جمعه» نیز که به صورت آرشیوی پخش می شود، یادآور شد: آخرین گوینده این برنامه امیرحسین مدرس بود و ما هنوز نتوانسته ایم گوینده خوبی را برای برنامه جذب کنیم. همانطور که گفته شد ما امکان جذب نفر جدید نداریم و نیروهای فعلی هم نمی توانند کاری را که مورد انتظار ماست ارایه دهند لذا پیگیر آن نبودیم. ضمن اینکه مجموعه بزرگی از آرشیوهای این برنامه وجود دارد و سال های سال این برنامه با صدای محمدرضا سرشار پخش شد.

آخرين نظرات خوانندگان

 • رویا: سلام باتشکر از سایت و مطالب شما درباره چگونگی عضویت ادامه

آخرین کتاب

 • • تعریفی برای ادبیات کودکان و نوجوان/ محمدرضا سرشار (رضا رهگذر)
 • شنبه، ۱۹ تیر ۱۳۹۵
  .
  به مناسبت 18 تیر، روز ادبیات کودکان و نوجوانان
  .
  ادبیات کودکان و نوجوانان، عبارت است از مجموعه داستان‌ها، اشعار و نمایشنامه‌هایی که ضمن برخورداری از جوهره و کیفیت ادبی لازم، با توجه به خاصه‌های ذهنی و روانی (استعداد‌ها، علایق، تمایلات) و نیازهای کودکان و نوجوانان، در چارچوب اصول تعلیم و تربیت مورد تأیید شرع، پدید آمده باشد.
  وجود قید «در چارچوب اصول تعلیم و تربیتِ مورد تأیید شرع» از آن رو است، که ادبیات سازنده‌ی کودکان و نوجوانان، در عین رعایت اقتضای سنی و علایق و تمایلات مخاطبان کم سن و سال خود، نمی‌تواند و نباید عنان خود را کاملاً به دست این عوامل بسپارد. بلکه در هر حال، علاوه بر ارضای خواست‌هایِ درست مخاطبان، باید آنچه را که آنان برای رشد صحیح و متعادل شخصیت‌شان به آن «نیاز» دارند و چه بسا خود از آن بی‌خبر باشند، در اختیار ایشان قرار دهد. ضمن آنکه تکیه‌ی صرف بر یافته‌های روانشناسی غرب و اصول تعلیم و تربیت آن، بنیانگذاری بنای سترگ شخصیت آینده‌سازان کشور بر گذرگاه سیل*؛ و نمونه‌ی عینی و محصول فرجامین آن، جوامع غرقه در فساد، سر در گم و درمانده در کاار خودِ امروزِ غرب است.

  .
  .
  * «أَفَمَنْ أَسَّسَ بُنْيَانَهُ عَلَى تَقْوَى مِنَ اللّهِ وَرِضْوَانٍ خَيْرٌ، أَم مَّنْ أَسَّسَ بُنْيَانَهُ عَلَىَ شَفَا جُرُفٍ هَارٍ فَانْهَارَ بِهِ فِي نَارِ جَهَنَّمَ »
  آيا كسى‏كه بنيان مسجد را بر ترس از خدا و خشنودی او نهاده بهتر است،‌یا آن کس که بنیان مسجد را بر کناره‌ی سیلگاهی که آب زیر آن را شسته باشد نهاده است، تا با او، در آتش جهنم سرنگون گردد؟» (توبه: 109)
  .
  .
  منبع: از دفتر چهارم مجموعه کتاب «درباره ادبیات داستانی» به نوشته استاد محمدرضا سرشار، انتشارات کانون اندیشه جوان


انتشار مجموعه شعر "سرمشقهای آب بابا" توسط انجمن قلم ایران

12 019.gifسرمشقهای آب، بابا یادمان رفت

رسم نوشتن با قلمها یادمان رفت.

گل کردن لبخندهای همکلاسی

در یک نگاه ساده حتی یادمان رفت.

ترس از معلم، حل تمرین، پای تخته

آن لحظه های بی کلک را یادمان رفت.

راه فرار از مشقهای زنگ اول

ای وای ننوشتیم آقا، یادمان رفت!

آن روزها را آن قدر شوخی گرفتیم

جدیت "تصمیم کبری" یادمان رفت.

شعر "خدای مهربان" را حفظ کردیم

یادش به خیر، اما خدا را یادمان رفت!

در گوشمان خواندند رسم آدمیت

آن حرفها را زود، اما یادمان رفت.

فردا چه کاره می شود؟ موضوع انشا

ساده نوشتیم آن قدر تا یادمان رفت.  

در ادامه طرح انتشار "صد اثر از نوقلم" به تازگی هشتاد و دومین عنوان این مجموعه به چاپ رسید.این اثر مجموعه شعر "سرمشقهای آب بابا"نام دارد، سرودۀ حسین جعفرزاده آرانی (1356-) در 64 صفحه قطع رقعی، به شمارگان 2200 نسخه و به قیمت 800تومان منتشر شده است.

در این مجموعه شعر می خوانیم: آب بابا، دختر پاییز، بهشت گمشده، روسری ماه، لهجۀ باران، نامه های تو، مدار آبی، تاوان، گریزان، همصحبت، اتفاق ناگهان، فراموشی، زمستان، اندیشۀ خاموش، پلک پنجره، درد سر تازه، شیشه دیروز، نگفته ها، تکلیف شب، پرواز، سرگردانی، حصار واژه، آب و آتش، درباره ها، کوچه ها، سهم آسمان، کودک عقل، باور، زخم مجنون، شهریور، دلواپسی، رسم شاعران، مادر، هوای سادگی، روزهای تا نخورده، سهم کلاغان، شوق دنیا، نقطه چین، عطر باران، تقدیم به بارگاه حضرت هلال بن علی (ع)، جلوه هلال، تکیه گاه، گلستانه، بوی بهشت، مهمان حرم، آغاز پاییز، نابرادر، شوق دریا، خنده تلخ، پاییز بی جان، حرفهای نگفته، آفتاب آشفته، خورشیدهای بی سر.   

علاقه مندان می توانند این کتاب را از طریق فروشگاه کتاب انجمن قلم ایران به نشانی تهران-خیابان سید جمال الدین اسد آبادی -بالاتر از میدان سیدجمال الدین اسدآبادی بعد از کوچه44-پلاک 358-شماره تلفن 88214440تهیه کنند.

1 نظر

سلام باتشکر از سایت و مطالب شما درباره چگونگی عضویت در انجمن قلم ایران سوال دارم ممنون میشم پاسخ دهید

ارسال نظر