آخرین خبر

 • • حمدرضا سرشار بر سر سفره خدا صدای آشنای دهه شصت و هفتاد میهمان برنامه سر سفره خدا خواهد شد.
 • یکشنبه 28 خردادماه 96

  به گزارش بولتن نیوز از روابط عمومی شبکه کودک سیما، محمد رضا سرشار نویسنده و قصه گوی محبوب قصه های ظهر جمعه در سحرگاه سه شنبه هجدهم رمضان مهمان برنامه سحرگاهی شبکه کودک سیما می شود.

  محمد رضا سرشار در دوران پیش از انقلاب اسلامی و قبل از زندانی شدن توسط رژیم ستم شاهی چهار کتاب داستان تالیف کرد و در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی حدود ۱۴۰ عنوان کتاب دیگر از وی، در قالب داستان، پژوهش، نقد و مباحث نظری ادبی، به شکل تألیف یا ترجمه برای کودکان و نوجوانان و بزرگسالان منتشر شد.

  آثار سرشار تاکنون، دست کم ۳۶ جایزه را در سطح کشور به خود اختصاص داده و برخی از آنها، در داخل و خارج کشور، به زبان های عربی، ترکی استانبولی، ترکمنی، روسی، انگلیسی و اردو، ترجمه شده‌است.

  علیرغم همه این فعالیتها و کارنامه درخشان ادبی، چیزی که استاد رهگذر را به بخشی از خاطرات مشترک ملت ایران تبدیل کرده است طنین صدای گرم او در ۲۴ سال گویندگی «قصه ظهر جمعه» شبکه سراسری رادیو است. گویی هنوز در میانه آن آهنگ دلنشین و فراموش نشدنی زمزمه می کند:«... و اما راویان آثار و ناقلان اخبار و طوطیان شیرین سخن شکر شکن سربازار معانی این چنین روایت کرده اند که ...

  برنامه سر سفره خدا برنامه سحرگاهی شبکه کودک سیما برای روزه اولی هاست که در حال و هوایی پرنشاط و کوکانه هر شب از ساعت سه بامداد الی چهار و سی دقیقه به صورت زنده تقدیم کودکان ایرانی می گردد.

آخرین کتاب

 • • نشست کتابخوان مدرسه ای - با همکاری اداره سوادآموزی بروجرد با معرفی آثاری از سرشار
 • روز چهارشنبه مورخ 6 دی 96 همزمان با هفته سوادآموزی کتابخانه عمومی شهیدباهنر بروجرد با همکاری اداره سوادآموزی این شهرستان دو نشست کتابخوان مدرسه ای را در کلاس های سوادآموزی برگزار کردند:
  نشست اول :(مجموعه کتاب های از سرزمین نور)

  1- آنچه خدای کعبه اراده کند / نویسنده : محمدرضا سرشار/ ناشر: پیام آزادی / معرفی کننده: معصومه گودرزی

  2- و آن ستاره که دنباله دار می آید ... / نویسنده : محمدرضا سرشار/ ناشر: پیام آزادی / معرفی کننده: سکینه رحیمی

  3- آن قصه که در کتابها آمده بود ... / نویسنده : محمدرضا سرشار/ ناشر: پیام آزادی / معرفی کننده: زهرا کردی

  4- با من سخن بگو ، مادر/نویسنده : محمدرضا سرشار/ ناشر: پیام آزادی / معرفی کننده: حبیبه کرمی

  5-آن پدربزرگ دوست داشتنی / نویسنده : محمدرضا سرشار/ ناشر: پیام آزادی / معرفی کننده: زهرا حاتمی


کتاب حرمت حریم حرم رونمایی شد

نشست

مراسم رونمایی از کتاب «حرمت حریم حرم» با حضور مسئولان نهاد کتابخانه‌های عمومی، اعضای انجمن قلم ایران و برگزیدگان جشنواره «حرمت حریم حرم» برگزار شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران، آیین رونمایی از کتاب «حرمت حریم حرم» با حضور محمد اله‌یاری معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد، محمدرضا سرشار رئیس انجمن قلم ایران، راضیه تجار دبیر انجمن قلم، محسن پرویز نایب رئیس انجمن قلم و جمعی از کتابداران و کتاب‌دوستان عصر یکشنبه (۱۳ اسفندماه) در کتابخانه عمومی دستغیب تهران برگزار شد.

در ابتدای این مراسم راضیه تجار با اشاره به فعالیت‌های انجمن انجمن قلم گفت: انجمن قلم ایران چند سالی است که به برگزاری جشنواره قلم زرین و انتخاب بهترین‌های داستان و شعر و نقد درحوزه بزرگسال و داستان و شعر در حوزه کودک و نوجون پرداخته است و در ادامه به طرح فرصت برابر که چاپ آثار نویسندگان و شاعران نوقلم شهرستانی است و همچنین چاپ آثار پیشکسوتان عضو انجمن قلم توجه ویژه‌ای دارد.

او افزود: به همین منظور در اوایل سال ۹۶ فراخوانی داده شد و از علاقه‌مندان شعر و داستان دعوت شد تا آثار خود را در ارتباط با موضوع اعلام‌شده به دفتر انجمن ارسال کنند.

این نویسنده با اشاره به برگزاری جشنواره «حرمت حریم حرم» بیان کرد: چنین جشنواره‌های ادبی باعث می‌شود انگیزه علاقه‌مندان در سطح جامعه برای پرداختن به چنین موضوعاتی بیشتر شود. لذا نقطه شروع جشنواره «حرمت حریم حرم» اردیبهشت سال ۹۶ بود و با اعلام فراخوان، چشمه‌ای جوشید و داستان‌ها و اشعار بسیاری به دست‌مان رسید که در نهایت ۱۸۰ داستان و ۱۹۲ شعر دریافت‌شده باعث شگفت زدگی‌مان شد.

او تاکید کرد: اینجا جا دارد از آقای مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه های کشور و دست‌اندرکاران این نهاد که پیوسته یار و یاور انجمن قلم در این گونه حرکات فرهنگی بودند تشکر و قدردانی کنم.

در ادامه این مراسم رضا اسماعیلی عضو انجمن قلم در سخنان کوتاهی، کتاب «حرمت حریم حرم» را مجموعه‌ای باارزش دانست و گفت: اشعار خوبی به لحاظ مضمون و ساختار با موضوع مدافعان حرم در این کتاب گردآوری شده است.

وی همچنین از برنامه‌ریزی این انجمن با محوریت ادب و هنر برای بزرگداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی خبر داد.

در بخش دیگری از این برنامه محمدجواد شاهمرادی برگزیده بخش شعر جشنواره «حرمت حریم حرم» به خواندن دو غزل از شعرهای برگزیده برای مخاطبان پرداخت.

جلال توکلی برگزیده بخش داستان جشنواره «حرمت حریم حرم» نیز با بیان اینکه چه خوب است تا سفر هنرمندان برای حضور در کشور سوریه و گرفتن ایده برای خلق داستان در دستور کار مسئولان فرهنگی قرار بگیرد بخشی از داستان برگزیده خود را برای حاضران خواند.

بخش پایانی این برنامه با رونمایی از پوستر و کتاب «حرمت حریم حرم» و تقدیر از برگزیدگان این جشنواره با حضور محمد اله‌یاری، محمدرضا سرشار، محسن پرویز، اکرم نادری، راضیه تجار و اسماعیل جانعلی‌پور همراه بود.

امیر اطمینان، هدی حشمتیان، جلال توکلی، فاطمه حلیمان، محمد جواد شاهمرادی، ندا نوروزی، فاطمه بیرانوند، علی اسفندیاری، زینب همدانی و میثم محمدی در بخش‌های داستان کوتاه و شعر این جشنواره مورد تقدیر قرار گرفتند.

انتهای پیام

ارسال نظر