آخرین خبر

 • • روايت "اسب سفيد" دهه شصتي‌ها در راديو ايران قرار است در برنامه قصه روايت و داستان‌هاي دهه ۶۰ را دوباره پخش كنيم.
 • شنبه 18 مهرماه 94

  به گزارش شبكه راديويي ايران حسن بنايي تهيه‌كننده راديو در خصوص برنامه‌هاي خود گفت: قصه‌هاي پخش شده دهه 60 را دوباره در برنامه «قصه هر شب» پخش مي‌كنيم. هفت «قصه ظهر جمعه» با صداي مرحوم حميد عاملي در دهه 60 را پخش كرده‌ايم و با صداي محمدرضا سرشار قصه «اسب سفيد» روي آنتن مي‌رود. داستان بخش اول سير ماهيگيري است كه اسب سفيدي مي‌بيند و در دلش آرزوي داشتن آن را مي‌كند به همين خاطر به دنبال آن مي‌رود تا اينكه در جنگلي...
  بنايي در خصوص برنامه «راه شب» گفت: در اين برنامه به موضوعات اجتماعي، فرهنگي مي‌پردازيم، برنامه بيشتر به موسيقي اختصاص دارد. از ديگر بخش‌هاي برنامه مي‌توانم به شعرخواني، تغذيه شب، سخن پارسي كه براي پاسداشت زبان و درست خواني و درست گويي اين بخش را پخش مي‌كنيم.
  وي در پايان در خصوص «صداي مردم» اظهار داشت: در برنامه «صداي مردم» به نقش شوراهاي مردمي در پيشرفت و آباداني، رشد اجتماعي و فرهنگي مي‌پردازيم. با نمايندگان و اعضاي شوراهاي اسلامي در سراسر كشور تماس مي‌گيريم و درباره اقدامات آنها صحبت مي‌كنيم.
  اين برنامه ساعت 13 روز‌هاي جمعه از راديو ايران پخش مي‌شود.

آخرين نظرات خوانندگان

 • شیما: سلام خسته نباشید نتایج مسابقه کی اعلام می کنید؟ ادامه
 • ناصر: باسلام الان اواخربهمنه...اختتامیه اسفنده؟ ادامه
 • سالومه سادات شریفی: سلام. می خواستم بدونم اعلام نتایج چه زمانی است. متشکرم ادامه
 • مسعودی: وا...چرا ایقد دور.خوب زودتر اختتامیه را برگزار کنید هی تمدید ادامه

آخرین کتاب

 • • تجدید چاپ «آنک آن یتیم نظر کرده » توسط سوره مهر
 • انتشارات سوره مهر وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی کتاب «آنک آن یتیم نظر کرده » به قلم « محمدرضا سرشار » را تجدید چاپ کرد.


  به گزارش روابط‌عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، رمان « آنک آن یتیم نظر کرده» حاصل تحقیقات محمدرضا سرشار در متون معتبر تاریخی مرتبط با زندگی و سیره پیامبر ‌اسلام (ص)، در قالب داستانی و به لحنی شاعرانه است. این اثر پس از چاپ به صورت کتاب در دو قالب ویژه نوجوانان و بزرگسالان موفق به دریافت جوایز معتبری از سوی جشنواره‌های کشوری قرار گرفت که از آن جمله می‌توان بعنوان اثر برگزیده دومین جشنواره قصه‌های قرآنی، پیامبران و ائمه (مربوط به بررسی کتابهای ده سال سالهای ۱۳۷۴ تا ۱۳۸۴) برای آن اشاره کرد.

  براساس این گزارش در کتاب «آنک آن یتیم نظر کرده» گرچه نویسنده در پرداخت به سیره و زندگی حضرت محمد(ص) به منابع تاریخی استناد کرده، اما بهره‌گیری وی از تخیل در پرداخت احوال روانی شخصیت‌های فرعی و توصیف مکان‌ها و اشیاء نیز به وضوح مشهود است.


فراخوان ادبی «میلاد در منا» تمدید شد »

» سرویس: فرهنگي و هنري - ادبيات و نشر
66-28.jpg

مهلت ارسال آثار به مسابقه ادبی «میلاد در منا» تمدید شد.

به گزارش ایسنا، علاقه‌مندان به شرکت در این مسابقه تا اول بهمن‌ماه فرصت دارند در چهار شاخه زیر به خلق و آفرینش آثار ادبی درباره این واقعه بپردازند:

1 - داستان و داستانک

2 - شعر ( در همه قالب‌ها )

3 - قطعه ادبی

4 - خاطره مستند

بنا بر اعلام، شرکت‌کنندگان باید آثارشان را به همراه مشخصات کامل، شامل: نام و نام خانوادگی، شماره تماس ثابت، شماره تماس همراه و نشانی پستی‌ خود در پایان مطلب ارسالی در قالب فایل ورد word به نشانی الکترونیکی « anjomanghalam1393@gmail.com » یا نشانی : «تهران- خیابان سید جمال الدین اسدآبادی - بالاتر از میدان سید جمال الدین اسدآبادی - بعد از کوچه ۴۴ - شماره ۳۶۰ - انجمن قلم ایران- تلفن: 88048915» ارسال کنند.

دبیرخانه «میلاد در منا» از هر شرکت کننده در بخش های چهارگانه، حداکثر سه اثر می‌پذیرد.

این مسابقه در هر بخش سه برگزیده خواهد داشت و جوایز برگزیدگان به شرح ذیل است:

نفر اول: 10 میلیون ریال

نفر دوم: پنج میلیون ریال

نفر سوم: دو میلیون ریال

بر اساس این فراخوان، جدا از آثار برگزیده، سایر آثار ارزشمند نیز در قالب یک کتاب چاپ و منتشر خواهد شد. آثار ارسالی نباید قبلا در جایی چاپ شده باشند.

4 نظر

وا...چرا ایقد دور.خوب زودتر اختتامیه را برگزار کنید هی تمدید می کنید

سلام. می خواستم بدونم اعلام نتایج چه زمانی است. متشکرم

باسلام
الان اواخربهمنه...اختتامیه اسفنده؟

سلام خسته نباشید نتایج مسابقه کی اعلام می کنید؟

ارسال نظر