آخرین خبر

 • • روايت "اسب سفيد" دهه شصتي‌ها در راديو ايران قرار است در برنامه قصه روايت و داستان‌هاي دهه ۶۰ را دوباره پخش كنيم.
 • شنبه 18 مهرماه 94

  به گزارش شبكه راديويي ايران حسن بنايي تهيه‌كننده راديو در خصوص برنامه‌هاي خود گفت: قصه‌هاي پخش شده دهه 60 را دوباره در برنامه «قصه هر شب» پخش مي‌كنيم. هفت «قصه ظهر جمعه» با صداي مرحوم حميد عاملي در دهه 60 را پخش كرده‌ايم و با صداي محمدرضا سرشار قصه «اسب سفيد» روي آنتن مي‌رود. داستان بخش اول سير ماهيگيري است كه اسب سفيدي مي‌بيند و در دلش آرزوي داشتن آن را مي‌كند به همين خاطر به دنبال آن مي‌رود تا اينكه در جنگلي...
  بنايي در خصوص برنامه «راه شب» گفت: در اين برنامه به موضوعات اجتماعي، فرهنگي مي‌پردازيم، برنامه بيشتر به موسيقي اختصاص دارد. از ديگر بخش‌هاي برنامه مي‌توانم به شعرخواني، تغذيه شب، سخن پارسي كه براي پاسداشت زبان و درست خواني و درست گويي اين بخش را پخش مي‌كنيم.
  وي در پايان در خصوص «صداي مردم» اظهار داشت: در برنامه «صداي مردم» به نقش شوراهاي مردمي در پيشرفت و آباداني، رشد اجتماعي و فرهنگي مي‌پردازيم. با نمايندگان و اعضاي شوراهاي اسلامي در سراسر كشور تماس مي‌گيريم و درباره اقدامات آنها صحبت مي‌كنيم.
  اين برنامه ساعت 13 روز‌هاي جمعه از راديو ايران پخش مي‌شود.

آخرين نظرات خوانندگان

 • نامشخص: تبریک می گم خدمتتون استاد بزرگوار. موفق و پیروز باشید. ادامه
 • فاطمه : سلام استاد عزیز! ریاست مجدد انجمن قلم را خدمتتان صمیمانه ادامه

آخرین کتاب

 • • چاپ دوم ترجمه عربی رمانی که به چهار زبان زنده دنیا ترجمه شده است
 • این اثر که به چهار زبان زنده دنیا ترجمه شده است هم اینک چاپ دوم عربی آن در حال انتشار است.

  «آنک آن یتیم نظر کرده» پیش از انتشار به صورت کتاب، در قالب یک برنامه روایت - نمایشی رادیویی با عنوان «از سرزمین نور»، صبح¬های جمعه, از ساعت 8 تا 8:30 از شبکه سراسری صدای جمهوری اسلامی پخش می شد، و طی بالغ بر 70 برنامه، توانست نظرات بسیاری از مخاطبان، و در راس آنها مقام معظم رهبری را به خود جلب کند. به گونه ای که معظم له در یک دیدار حضوری با نویسنده و دست اندرکاران رادیویی این برنامه، آنان را مورد تفقد و تشویق قرار دادند و به ادامه کار سفارش کردند.

  این برنامه رادیویی سپس به زبانهای دیگر نیز ترجمه و از شبکه های برون مرزی صدا پخش شد. همان گونه که نمایش نسخه فارسی آن، پس از چندی، مجددا از صدای جمهوری اسلامی ایران بازپخش شد.

  این اثر، پس از چاپ به صورت کتاب در دو قالب ویژه نوجوانان و بزرگسالان موفق به دریافت جوایز معتبری از سوی جشنواره های کشوری شد. از آن جمله می توان به عنوان اثار برگزیده رتبه¬های اول و دوم دومین جشنواره قصه های قرآنی، پیامبران و ائمه» (مربوط به بررسی کتابهای ده سال سالهای 1374 تا 1384) برای آن اشاره کرد؛ که خود منجر به برگزاری مراسمی مستقل و با شکوه - با همکاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی - برای تجلیل از نویسنده کتاب در سال 1384 شد. و بعدها با ترجمه به زبانهای عربی، انگلیسی (ترجمه پروفسور جیمز کلارک؛ قرار گرفته روی سایت آمازون)، اردو، ترکی استانبولی (منتشر شده توسط انتشارات کوثر استانبول و قرار گرفته روی سایت آمازون) و چاپ ترجمه عربی مجلد اول آن با عنوان «ها هو الیتیم بعین الله» در لبنان توسط انتشارات دارالتراث العربی و رونمایی از این ترجمه در کویت و ورود به بازارهای کتاب عربی همچون عراق، مورد استقبال مخاطبان عرب زبان نیز واقع شد. به گونه¬ای که در نمایشگاه کتاب بغداد تمام نسخ آن در همان روز نخست به اتمام رسید.

  «آنک یتیم نظر کرده» در چاپ دوم عربی خود به ترجمه دکتر بتول مشکین فام - استاد دانشگاه الزهرا- توسط ناشر جدیدش - دارالمعارف الحکمیه - در شمارگان 1000نسخه، در دست انتشار است.

خواندني‌هاي وب


انتخابات داخلی نهمین هیات مدیره انجمن قلم ایران

شنبه 25 مهر 94 ساعت 14 نخستین جلسه نهمین هیات مدیره انجمن قلم ایران با حضور کلیه 7 عضو آن, در محل دفتر این انجمن واقع در خیابان سیدجمال الدین اسدابادی ایران برگزار شد.
در این نشست که تا ساعت 16 به طول انجامید, پس از ارزیابی اعضا از مجمع عمومی برگزار شده در چهارشنبه هفته گذشته و قرائت بندهایی از اساسنامه انجمن که مربوط به جایگاه و و ظایف هیات مدیره, رییس, نایب رییس, دبیر و خزانه دار. , با رای مخفی اعضا, دبیر و خزانه دار است, اعضا به انتخاب چهار نفر از میان خود برای تصدی مسئولیتهای مذکور پرداختند.
در نتیجه همچون دوره دو ساله گذشته, محمدرضا سرشار به عنوان رییس, دکتر محسن پرویز به عنوان نایب ربیس و سخنگوی انجمن, راضیه تجار به عنوان دبیر و عباسعلی براتی پور به عنوان خزانه دار برگزیده شدند.
گفتنی است: از میان 13 نفر داوطلب عضویت در هیات مدیره هفدهمین مجمع عمومی عادی انجمن قلم ایران که چهارشنبه 22 مهر برگزار شد, شش نفر از اعضای هیات مدیره سابق به همراه رضا اسماعیلی برای عضویت در هیات مدیره این دوره انتخاب شدند.
دو عضو دیگر حاضر در این جلسه عبارت بودند از رضا رسولی و کامران پارسی نژاد شیرازی.
اعضای علی البدل این دوره هیئت مدیره نیز عبارتند از پدرام یاک آیین، احمد عربلو، مصطفی زمانی.

2 نظر

سلام استاد عزیز!
ریاست مجدد انجمن قلم را خدمتتان صمیمانه تبریک عرض می کنم. ان شالله موفق و سلامت و سربلند باشید. با تمام وجودم به داشتن استادی همچو شما افتخار می کنم.

تبریک می گم خدمتتون استاد بزرگوار. موفق و پیروز باشید.

ارسال نظر