آخرین خبر

 • • انجمن نویسندگان گلستان برگزار می کند: دوره نویسندگی هوران با حضور استاد محمد رضا سرشار
 • یکشنبه 25 آبانماه 93

  دوره کارگاهی نویسندگی هوران، با حضور استاد محمد رضا سرشار

  .انجمن نویسندگان گلستان پس از گذشت یک سال با استفاده از تجربیات و برگزاری کارگاه های استانی، این دوره نویسندگی را با استفاده از اساتید برتر کشور از انجمن قلم ایران، استاد محمد رضا سرشار بهرمند خواهد شد.

  علاقه مندان به حضور در این دوره می توانند درنمایشگاه کتاب که به همت نهاد کتابخانه های گلستان بر گزار می گردد از شنبه تا پنج شنبه به نشانی: گرگان جنب ارشاد گلستان، غرفه هوران مراجعه، ثبت نام و فرم مصاحبه را تکمیل نمایند.

  در ضمن بعد از اتمام نمایشگاه طبق روال قبل به انجمن نویسندگان گلستان واقع در گرگان: خیابان شهدا - لاله 13 - سبزه مشهد مراجعه کنید.

  تکمیل فرم مصاحبه جهت شرکت در کارگاه دوره ائی استاد محمد رضا سرشار الزامی است. این دوره کارگاهی 5 روز صبح و عصر می باشد.

  سر فصل های دوره :

  شرایط و لوازم نویسندگی - ٢ ساعت
  تعریف داستان کوتاه - 2 ساعت
  راههای ایده یابی برای داستان - ۴ ساعت
  پیرنگ (طرح) - ۶ ساعت
  شخصیت پردازی - ۶ ساعت
  زاویه دید - ۴ ساعت
  زبان و لحن - ٢ ساعت
  پرداخت و فضا - ٢ ساعت
  درون مایه - ٢ ساعت
  کارگاه: خواندن و نقد چند داستان کوتاه - ٢ ساعت

  منابع دوره:

  پیشینه، نقش و اهمیت داستان در زندگی انسان - محمدرضا سرشار - کانون اندیشه جوان

  نقد ادبی: کارکردها و آفات - محمدرضا سرشار - کانون اندیشه جوان

  سلول بنیادی داستان - محمدرضا سرشار - کانون اندیشه جوان
  الفبای قصه نویسی (مجلدهای 1 و 2)- محمدرضا سرشار - پیام آزادی

  محل برگزاری دوره: انجمن نویسندگان استان گلستان

آخرين تصاوير

 • -IMG_3451.jpg
 • محمدرضا سرشار-3.jpg
 • محمدرضا سرشار-1.jpg
 • محمدرضا سرشار4.jpg
 • سندساواک در باره جشن هنر.jpg
 • قبا7.jpg
 • قبا6.jpg
 • قبا5.jpg
 • قبا4.jpg
 • قبا3.jpg

آخرین کتاب

 • • پخش ترجمه عربی نمایش رادیویی «از سرزمين نور»محمدرضا سرشار از راديو عربي
 • نمايشنامه رادیویی «از سرزمين نور» که به نمایش زندگي پيامبر اسلام(ص) از ولادت تا رحلت مي‌پردازد در راديو عربي شبکه عربي و آفريقايي برون مرزي در حال پخش است.

  به گزارش مشرق به نقل از برنا، نمايشنامه "از سرزمين نور" در راديو عربي شبکه عربي و آفريقايي معاونت برون مرزي در حال پخش است.

  داستان اين نمايشنامه زندگي پيامبر اسلام از ولادت تا رحلت را روايت مي‌کند. اين نمايشنامه نوشته محمدرضا سرشار است که ترجمه" عربی آن برعهده رائد دباب است.

  بلال بحراني، منار قيتولي، امير فوزي فرد، سلطان علي باغشاهي، سيد مصطفي رجاء و باسمه شکرچي بازيگران اين نمايشنامه راديويي هستند.

  طارق خزاعي راوي نمايشنامه و مصطفي فردوسي زاده ناظر لهجه ، عليرضا عزيزي تهيه کننده و عبدالکريم محمدي کارگردان نمايشنامه " از سرزمين نور" هستند که 70 قسمت آن آماده و در حال پخش است.

  نمايشنامه "از سرزمين نور" روزهاي چهارشنبه و جمعه از ساعت 16-15:30 پخش مي‌شود.


دومین نشست ادبی انجمن قلم ایران شعبه لرستان برگزار شد

هم‌زمان با زادروز نیما یوشیج، پدر شعر نو فارسی نخستین نشست هفتگی انجمن قلم ایران شعبه لرستان، با حضور اعضای شاعر و نویسنده و اساتید دانشگاه، برگزار شد.

به گزارش ازناخبر و به نقل از منار، هم‌زمان با زادروز علی اسفندیاری (نیما یوشیج)، پدر شعر نو فارسی و در ادامه برنامه‌های ادبی انجمن قلم ایران در لرستان، نخستین نشست هفتگی انجمن قلم ایران شعبه لرستان، با حضور 25 نفر از اعضای شاعر و نویسنده و اساتید دانشگاه، در محل سالن جلسات انجمن قلم ایران در خرم‌آباد برگزار شد.

دکتر علی نوری به‌عنوان مدرس بخش داستان‌نویسی نشست در دوره مقدماتی، مطالبی در مورد تفاوت داستان امروز با داستان‌های گذشته، تفاوت شخصیت در داستان مدرن و داستان‌های گذشته، تفاوت طرح داستان‌های امروزی و داستان­‌های قدیمی پرداخت.

 

 

هم‌چنین مدیر گروه ادبیات فارسی دانشگاه لرستان به تعریف ساختار و تفاوت‌های شکلی رمان، رمانس و داستان کوتاه، داستانک و مینیمال اشاره کرد.

محمدتقی عزیزیان، رییس انجمن قلم شعبه لرستان در مطالبی ضمن تقدیر و تشکر از حضور منظم اعضاء، تداوم این حضور را پشتوانه­‌ای برای تحقق برنامه­‌های انجمن دانست.

وی از برگزاری دوره­‌های آموزشی پیشرفته بعد از گذشت پنج هفته از دوره­‌های مقدماتی، با حضور اساتید طراز اول ادبیات داستانی و شعر و ادبیات کودک کشور خبر داد و گفت: اساتیدی نظیر استاد محمدرضا سرشار و راضیه تجار در بخش داستان و اساتید خبره­ای در بخش شعر نیز در این دوره‌ها حضور خواهند داشت.

عزیزیان همچنین انتخاب شعر، داستان و نقد هفته را با آرای شورای علمی از دیگر برنامه‌های نشست‌­های هفتگی برشمرد و افزود: برگزیدگان هر جلسه در هفته بعد معرفی و به آنها جوایزی اهداء می‌شود.

 

شعر برگزیده هفته توسط یکی از خوشنویسان برتر استان،  خطاطی و در پایان سال نمایشگاهی از آثار خوشنویسی و اشعار برگزیده در نگارخانه انجمن و نگارخانه‌های سطح استان دایر می‌شود.

همچنین کتاب «فشنگ‌­های زنگ‌زده» به‌عنوان کتاب ماه برای نقد و بررسی در پایان هفته چهارم نشست­‌های هفتگی معرفی شد.

این کتاب اثر معصومه کاظمیان است که اشعار کوتاه، سپید، هایکو و طرح وی را در بردارد و به زبان انگلیسی نیز ترجمه شده است.

لازم به ذکر است، انجمن قلم ایران شعبه لرستان بیست مهرماه امسال در لرستان افتتاح شد که بعد از نشست آسیب‌شناسی ادبیات عاشورا و شب شعر عاشورایی بغض باران، این سومین برنامه ادبی است که با گستره استانی و با حضور اساتید ملی، دراین مدت کوتاه از طرف انجمن قلم ایران شعبه لرستان برگزار می‌­شود.

ارسال نظر