آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


محمدرضا سرشار:ادبيات داستاني ايران بعد از انقلاب جهش بزرگي داشته است

خبرگزاري فارس: نائب رئيس انجمن قلم گفت: بعد از پيروزي انقلاب اسلامي ايران، ادبيات داستاني كشور به لحاظ كمي و كيفي جهش بزرگي داشته است.

به گزارش خبرگزاري فارس از گرگان، محمدرضا سرشار (رضا رهگذر) ظهر امروز در جمع تعدادي از اهالي قلم در گرگان افزود: با مقايسه آثار نويسندگاني كه هم در دوران قبل و هم بعد از انقلاب آثاري منتشر كرده‌اند، ملاحظه مي‌شود آثار دوران بعد از انقلاب آنان به لحاظ كمي و كيفي از رشد قابل ملاحظه‌اي برخوردار است.
وي با اشاره به آثار نويسندگان كشورهاي نزديك كه در ادوار مختلف جوايز نوبل را به خود اختصاص داده‌اند، اظهار داشت: آثار برخي از نويسندگان كشورهاي همسايه به لحاظ ساختاري قابل مقايسه با آثار نويسندگان كشورمان نيست.
رئيس علمي گروه ادبيات پژوهشگاه فرهنگ و انديشه اسلامي با بيان اينكه وضعيت ادبيات داستاني كشور در قياس با تمدن و فرهنگ چندين هزار ساله ايران هنوز به جايگاه واقعي خود دست نيافته است، تصريح كرد: متاسفانه در دهه‌هاي اخير برخي از نويسندگان كشور در آثار خود - مانند قبل از انقلاب - از غرب دنباله‌روي مي‌كنند.
سرشار از جايگزين شدن انگيزه مادي به جاي انگيزه‌هاي هنري و معنوي به‌عنوان يك زنگ خطر براي ادبيات داستاني نام برد و افزود: انسان بايد در پديد آوردن يك اثر هنري خوب، دست كم از يكي از دو فاكتور عشق و تعهد برخوردار باشد، كه مطلوب‌ترين حالت، بهره‌مندي از هر دوي آنهاست.
وي دوران بعد از دفاع مقدس را دوران بحران در ارزش‌ها در عده‌اي از نويسندگان اعلام كرد و ادامه داد: بعد از اتمام هشت سال دفاع مقدس دعوت به ورود جدي در فعاليت‌هاي اقتصادي از سوي برخي مسئولان و ورود گسترده خود و ديگر اعضاي خانواده‌شان در اين حيطه‌ها باعث شد تا تمايلات مادي در سطح جامعه تقويت و معنويات تضعيف شود.
محمدرضا سرشار رويكرد برخي از نويسندگان به نوشتن آثار سفارشي را از ديگر مشكلات فعالان عرصه ادبيات داستاني برشمرد و گفت: برخي از نويسندگان با اين تفكر كه با نوشتن نمي‌توان به همه تمايلات خود دست يافت، به نگارش آثار سفارشي روي آورده‌اند، كه اين امر كاهش توليد آثار خلاق از سوي آنان را موجب شده است.
وي از آرمان‌گرايي به عنوان يك اصل براي دست يافتن به ارزش‌ها نام برد و گفت: اگر آرماني وجود نداشته باشد، مطمئنا تعهدي هم وجود نخواهد داشت.

ارسال نظر