آخرین خبر

 • • حمدرضا سرشار بر سر سفره خدا صدای آشنای دهه شصت و هفتاد میهمان برنامه سر سفره خدا خواهد شد.
 • یکشنبه 28 خردادماه 96

  به گزارش بولتن نیوز از روابط عمومی شبکه کودک سیما، محمد رضا سرشار نویسنده و قصه گوی محبوب قصه های ظهر جمعه در سحرگاه سه شنبه هجدهم رمضان مهمان برنامه سحرگاهی شبکه کودک سیما می شود.

  محمد رضا سرشار در دوران پیش از انقلاب اسلامی و قبل از زندانی شدن توسط رژیم ستم شاهی چهار کتاب داستان تالیف کرد و در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی حدود ۱۴۰ عنوان کتاب دیگر از وی، در قالب داستان، پژوهش، نقد و مباحث نظری ادبی، به شکل تألیف یا ترجمه برای کودکان و نوجوانان و بزرگسالان منتشر شد.

  آثار سرشار تاکنون، دست کم ۳۶ جایزه را در سطح کشور به خود اختصاص داده و برخی از آنها، در داخل و خارج کشور، به زبان های عربی، ترکی استانبولی، ترکمنی، روسی، انگلیسی و اردو، ترجمه شده‌است.

  علیرغم همه این فعالیتها و کارنامه درخشان ادبی، چیزی که استاد رهگذر را به بخشی از خاطرات مشترک ملت ایران تبدیل کرده است طنین صدای گرم او در ۲۴ سال گویندگی «قصه ظهر جمعه» شبکه سراسری رادیو است. گویی هنوز در میانه آن آهنگ دلنشین و فراموش نشدنی زمزمه می کند:«... و اما راویان آثار و ناقلان اخبار و طوطیان شیرین سخن شکر شکن سربازار معانی این چنین روایت کرده اند که ...

  برنامه سر سفره خدا برنامه سحرگاهی شبکه کودک سیما برای روزه اولی هاست که در حال و هوایی پرنشاط و کوکانه هر شب از ساعت سه بامداد الی چهار و سی دقیقه به صورت زنده تقدیم کودکان ایرانی می گردد.

آخرین کتاب

 • • داستانهای انقلاب-3: همه گفتند مرگ بر شاه
 • داستان_های_انقلاب_۳__همه_گفتند_مرگ_بر_شاه__انتشارات_سوره_مهر__محمدرضا_سرشار
   

  نویسنده: محمدرضا سرشار

  ناشر: سوره مهر

  شابک: - ۹۷۸۶۰۰۰۳۰۳۹۸۳

  چاپ اول - ۱۳۹۶


خوانش «هدهد و ملکه بلقیس» در کتابخانه قائم (ع) ارومیه

با هدف ترویج کتابخوانی انجام شد:نشست قصه‌­گویی از کتاب «هدهد و ملکه بلقیس» با هدف ترویج کتابخوانی در کتابخانه قائم(عج) شهرستان ارومیه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی؛ آیدا مجاور مسئول کتابخانه‌ عمومی قائم (عج) با اعلام این خبر گفت: در این نشست قصه‌ای از مجموعه قصه‌های حیوانات در قرآن تحت عنوان " هدهد و ملکه بلقیس" به انتخاب کودکان برای آنان خوانده شد.      
مجاور افزود: برگزاری چنین نشست‌هایی به خصوص در محیط کتابخانه باعث ایجاد نشاط و انگیزه در کودکان برای خواندن و مطالعه می­شود.
وی گفت: با توجه به سیاست های نهاد، تلاش کتابداران کتابخانه قائم (عج) بر تشویق کودکان و نوجوانان به مطالعه و خواندن در سن پایین است که این امر با اجرای برنامه‌های فرهنگی در کتابخانه میسر می‌شود.
گفتنی است کتاب " هدهد و ملکه بلقیس" نوشته محمدرضا سرشار است که در سال 1387 توسط موسسه فرهنگی منادی تربیت منتشر شده است و داستان حکومت حضرت سلیمان و توانایی ایشان در دانستن زبان پرندگان و آفریده‌های دیگر را برای کودکان بیان می­کند. 

ارسال نظر