آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


بيعت با بيداري


89/06/31 - 16:26
خبرگزاري فارس: كتاب بيعت با بيداري جشن نامه محمدرضا سرشار(رضا رهگذر) منتشر شد.
كتاب بيعت با بيداري كه محصول مركز آفرينش‌هاي ادبي حوزه هنري است به كوشش زنده ياد حسين حداد و حسنعلي پورمند گردآوري شده است.
محمدرضا سرشار در 23 خرداد 1332 در كازرون به دنيا آمد. خانواده‌اش در اصل شيرازي بودند. او سال 1351 به خدمت سربازي رفت و پس از پايان سربازي به شيراز بازگشت و كارمند امور دفتري يك مدرسه راهنمايي شد.
قصه برفي اولين داستاني بود كه سرشار در دوره آموزش سپاهي دانش نوشت. سرشار در سال 1354 در رشته مهندسي صنايع دانشگاه علم و صنعت پذيرفته و عازم تهران شد. سرشار پس از وقفه‌هاي متعددي كه در تحصيلاتش ايجاد شد سرانجام در سال 1385 از سوي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي نشان درجه يك ادبي(معادل دكتري) را گرفت.
او نوشتن مطالب را از دهه پنجاه در مجله مذهبي ويژه كدوكان به نام پيام شادي شروع كرد و نوشتن داستان را همراه با فعاليت‌هاي مطبوعاتي ادامه داد تا به عنوان قصه‌گويي بي‌بديل شناخته شد و در دوره‌اي 24 ساله يعني از سال 1360 تا 1384 از ظهر جمعه از راديو براي ميلوين‌ها ايراني قصه مي‌گفت.
آنك آن يتيم نظر كرده، راز شهرت صادق هدايت، داستان يك انسان واقعي، روزنه‌اي به رهايي؛ آخرين فرستاده، در مسير تندباد، روزگار دراز رنج، اي جامه بر سر كشيده، شب رويش غنچه نور، طنابي از آتش، حكايت آيه‌ها، داستان زمزم، شب گرفت ماه و صداي تير در گردنه نام تعدادي از كتاب‌هاي اين نويسنده پركار كشورمان است.
جشن نامه محمدرضا سرشار علاوه مقدمه كتاب شامل بخش‌هاي زندگي نامه، برنامه راديويي قصه ظهر جمعه، برنامه راديويي از سرزمين نور، انجمن قلم، خاطرات، سال شما، فهرست تفصيلي جوايز و تقديرها، فهرست تفصيلي آثار (كتاب‌، مقاله، ‌گفت‌وگو) نگاه ديگران، نمونه نثر، نقدهاي بر آثار، طرايف و ظرايف در آثار محمدرضا سرشار، كتاب‌شناسي توصيفي، مقاله شناسي توصيفي، سال شمار خبرها، ضمائم و مجموعه عكس‌ها است.
انتشارات سوره مهر كتاب بيعت با بيداري را در 572 صفحه با قيمت 9900 تومان منتشر كرده است.

ارسال نظر