آخرین خبر

 • • دوازدهمین شماره ماهنامه «اقلیم نقد» منتشر شد
 • دوشنبه 14 مردادماه 92

  12.gifدوازدهمین شماره ماهنامه تخصصی اقلیم نقد- ویژه مرداد ماه 92- منتشر شد. این نشریه  به مدیر مسئولی و سردبیری محمدرضا سرشار و زیر نظر هیئت تحریریه‌ای شامل رضا اسماعیلی، عباسعلی براتی‌پور، راضیه تجار، دکتر محسن پرویز، کامران پارسی‌نژادشیرازی، پدرام پاک آیین اداره می شود.
  اقلیم نقد، شامل سه بخش نقد داستان، نقد شعر کودک و نقد شعر بزرگسال است؛ و دبیری سه بخش مذکور را به ترتیب سرشار، محمود پوروهاب و اسماعیلی بر عهده دارند.

  در این شماره نقد کتابهای داستان دنیای تئو(کاترین کلمان)، قیدار(رضا امیرخانی)، نخلها و آدمها(نعمت الله سلیمانی)، قطار 57(رضا رئیسی)، خوش نشین(علی موذنی)، یک صدف و دو مروارید(سید هاشم حسینی)، دل سگ(میخائیل بولگالف)، نقشبندان(داریوش عابدی)، پرواز بر فراز ویوودینا(محمود اکبرزاده)، لاکپشت اقیانوس(تاجیما شین جی)، پاییز در قطار(محمد کاظم مزینانی)، عشق و نفرت(نعمت الله سلیمانی)، انجمن مخفی(احمد شاکری)، تحلیل و بررسی اشعار عاشورایی سید علی موسوی گرمارودی، طنز در شعر مهرداد اوستا، نقد کتابهای شعر «دل و دریا»(عباسعلی براتی پور)،بر لبۀ خورشید(مجید نظافت یزدی)، صداهای تازه،در بینهایت(آذر نادری)، و بررسی سبک شناختی شعر کودک در ایران، مورد نقد و بررسی قرار گرفته اند.

  منتقدین بخش داستان: کامران پارسی نژاد، دکتر محسن پرویز، شهریار زرشناس، محمدرضا سرشار، مریم مقانی، مهدیه ارطایفه، منیژه جانقلی، مریم شریف رضویان، علی الله سلیمی، پیمان نیکخواه، علیرضا عیوضی، زینب گودینی، ابوالفضل طاهرخانی، سهیلا ازگلی، نادره عزیزی نیک، بهاره جوادی، یوسف نیکفام، و در بخش شعر: حبیب الله رزمجویی، حمید هنرجو، ابراهیم حسنلو، اسماعیل امینی، هاشم کرونی، دکتر محمدرضا شالبافیان، محمود پوروهاب، یحیی علوی فرد هستند.

  دوازدهمین شماره ماهنامه اقلیم نقد در 197 صفحه قطع وزیری کوتاه، به قیمت 4500 تومان منتشر شده، و از طریق فروشگاه کتاب انجمن قلم ایران به نشانی تهران - خ. سیدجمال الدین اسدآبادی - بالاتر از میدان سیدجمال الدین اسدآبادی - بعد از کوچه 44 - شماره 358 - ت. 88214440  قابل دریافت است.

آخرين تصاوير

 • -IMG_3451.jpg
 • محمدرضا سرشار-3.jpg
 • محمدرضا سرشار-1.jpg
 • محمدرضا سرشار4.jpg
 • سندساواک در باره جشن هنر.jpg
 • قبا7.jpg
 • قبا6.jpg
 • قبا5.jpg
 • قبا4.jpg
 • قبا3.jpg

آخرین کتاب

 • • «مبانی ادبیات کودک و نوجوان» به قلم محمدرضا سرشار منتشر شد
 • کد خبر :180289زمان مخابره : ۱۳۹۲/۵/۲۱ - ۱۸ : ۱۹
  کتاب مباني ادبيات کودک و نوجوان  خبرگزاری رسا ـ کتاب مبانی ادبیات کودک و نوجوان از سوی انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شد.
  به گزارش خبرگزاری رسا، مفهوم ادبیات کودکان و نوجوانان؛ ترکیب «ادبیات کودکان و نوجوانان» خود از دو بخش «ادبیات» و «کودکان و نوجوانان» تشکیل شده است.
   
  ادبیات کودکان و نوجوانان ادبیاتی است که آگاهانه و عالمانه، در چارچوب یک سلسله اصول علمی مورد قبول اهل فن در رشته روانشناسی و تعلیم و تربیت این گروه های سنی آفریده شده است، یعنی یک مقوله «ادبی- علمی» است.
   
  ادبیات کودکان و نوجوانان، عبارت است از مجموعه داستانها، اشعار و نمایشنامه هایی که ضمن برخورداری از جوهره و کیفیت ادبی لازم، با توجه به خاصه های ذهنی و روانی( استعدادها، علایق، تمایلات) و نیازهای کودکان و نوجوانان، در چارچوب اصول تعلیم و تربیت مورد تأیید شرع، پدید آمده باشد.
   
  فصل ها این کتاب عباتند از: «مفهوم ادبیات کودکان و نوجوانان»، «اهداف ادبیات کودکان و نوجوانان»، «اصول ادبیات کودکان و نوجوانان»، «تعریف ادبیات کودکان و نوجوانان».
   
  کتاب مبانی ادبیات کودک و نوجوان به قلم محمدرضا سرشار به شمارگان 2500 نسخه، در 134 صفحه و با قیمت پنج هزار تومان از سوی انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شده است./998/د103/ی

داستانها و افسانه های تاریخی مذهبی برای کودکان و نوجوانان

کد خبر :180294زمان مخابره : ۱۳۹۲/۵/۲۱ - ۱۸ : ۴۸
کتاب داستان ها و افسانه‌هاي تاريخي و مذهبي

خبرگزاری رسا ـ کتاب درباره ادبیات داستانی دفتر ششم شامل داستان‌ها و افسانه‌های تاریخی و مذهبی برای کودکان و نوجوانان، چاپ و توزیع شد.

به گزارش خبرگزاری رسا، کتاب درباره ادبیات داستانی دفتر ششم شامل داستان‌ها و افسانه‌های تاریخی و مذهبی برای کودکان و نوجوانان، چاپ و توزیع شد.

 

هر داستانی که بن اندیشه و هسته مرکزی محتوای فکری و ارزشی آن را یک آرمان و پیام الهی و مذهبی تشکیل دهد، یا حاوی نگرشی توحیدی و خدایی به هستی و زندگی باشد، داستان دینی است؛ چه داستان روز باشد چه تاریخی؛ چه واقعیت‌گرا باشد چه تخیلی صرف؛ یا فراواقعیت‌گرا و رمزی و تمثیلی.

 

در این کتاب، عمدتا به بحث درباره داستانهای تاریخی ویژه کودکان و نوجوانان پرداخته است؛ و به افسانه تاریخی دینی، تنها در حد ضرورت اشاره خواهد شد.

 

ویژگی های فنی و تاریخی داستانهای تاریخی دینی، چه برای کودکان و نوجوانان نوشته شده باشند و چه برای بزرگسالان، در اکثر موارد، مشترک و مشابه است.

 

سر فصل‌های این کتاب که هر کدام از چند بخش تشکیل شده‌اند عبارتند از:

«داستان تاریخی دینی»، «انواع داستان های تاریخی مذهبی»، «فواید داستان های تاریخی مذهبی برای کودکان و نوجوانان»، «ملاحظاتی در مورد داستان های تاریخی مذهبی» و «نمونه هایی از داستان های تاریخی مذهبی مناسب کودکان و نوجوانان».

 

کتاب داستان‌ها و افسانه‌های تاریخی و مذهبی برای کودکان و نوجوانان به قلم محمدرضا سرشار، شمارگان 2500 نسخه، 126 صفحه و قیمت پنچ هزار تومان از سوی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی  منتشر شده است./998/د102/ی

/ پايان خبر /

ارسال نظر