آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


رسالت پدیدآورندگان آثار کودک و نوجوان در شناساندن پیامبر:اخلاق نبوی برای کودکان و نوجوانان شناخته شده نیست

شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۸۶ ساعت ۱۲:۲۵
اخلاق نبوی برای کودکان و نوجوانان شناخته شده نیست
سید سعید هاشمی، در گفت‌وگو با آینده روشن گفت: پیامبر دارای کرامات و عظمت والایی است که متأسفانه تاکنون نویسندگان کودک و نوجوان به آن نپرداخته‌اند. بنابراین این گروه سنی از جنبه‌های رحمت نبوی اطلاع چندانی ندارد.

این نویسنده با اشاره به پرداخته شدن بیشتر به اخلاق علوی نسبت به اخلاق نبوی افزود: مسائلی از جمله معجزات و جنگ‌های پیامبر بیشتر مورد توجه نویسندگان و شاعران قرار گرفته است.

وی با اظهار تاسف از نبود اثری فاخر و درخور توجه در زمینه شناخت پیامبر برای مخاطبین کودک و نوجوان، تصریح کرد: کتاب های محدودی از جمله مجموعه «از سرزمین نور» به قلم رضا رهگذر درباره زندگی پیامبر تحقیق و تالیف شده که به ابعاد گسترده‌ای از زندگی ایشان پرداخته است.

صاحب کتاب «بهار در بادیه» کتاب یادشده را از جنبه‌های زبانی و دارا بودن ویژگی ها و ارکان داستانی حائز اهمیت دانست و افزود: توجه و تولید آثار نبوی برای کودکان و نوجوانان در کشور سابقه کمی دارد.

هاشمی، تکرار و کلیشه نویسی را با توجه به شمارگان پایین کتاب و قیمت بالای آن جالب ندانست و خاطرنشان کرد: این امر جریان پیشرفت و کمال گرایی در داستان نویسی نبوی را برای نویسندگان و شاعران کند کرده و فعالیت آنان را دچار رکود می‌کند.
نویسنده نشریه سنجاقک در ادامه افزود: سفارش‌نویسی از دیگر علل قلم فرسایی درباره پیامبر است که از سوی یک موسسه با هدف رشد و توسعه این گونه موضوعات، صورت می گیرد.

وی اذعان کرد: سفارش نویسی بدون انگیزه‌های مادی و درآمدزایی موجب توسعه ادبیات نبوی و دینی می‌شود که برای تحقق آن باید نیازهای مادی نویسندگان و شاعران تامین شود.

ارسال نظر