آخرین خبر

 • • اظهارنظر محمدرضا سرشار در پي درگذشت محمود گلابدره‌اي
 • دوشنبه 16 مردادماه 91


  دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۱ - ۱۲:۱۸
  محمدرضا سرشار گفت: به اعتقاد من، محمود گلابدره‌اي كار مشخصي در تأييد انقلاب ننوشته و يا شايد چنين آثاري تأليف كرده است كه من در جريان نيستم.

  اين نويسنده در پي از دنيا رفتن محمود گلابدره‌اي به خبرنگار ادبيات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، گفت: از آثار اين نويسنده، كتاب «اسماعيل اسماعيل» را خوانده‌ام كه داستان نيمه‌بلندي براي نوجوان‌ها بود با موضوع جنگ تحميلي كه ماجرا در اهواز اتفاق مي‌افتاد و جزو داستان‌هاي خوب نوجوان جنگ تحميلي بود. مورد استقبال هم قرار گرفت و در سال‌هاي اوايل جنگ منتشر شد. البته اشكال‌هايي هم بر او مي‌گرفتند كه در اين اثر يك بسيجي نوجوان را عشق تفنگ مطرح كرده است.

  او متذكر شد: علاوه بر اين كتاب، از گلابدره‌اي، اثر «لحظه‌هاي انقلاب» را خواندم كه نوعي خاطره‌نگاري روزهاي انقلاب بود و تظاهراتي را كه در آن‌ها شركت كرده بود، به عنوان يك روشنفكر متعلق به آن جناح فكري خاص، منصفانه گفته بود؛ هرچند ديدگاه‌هاي مذهبي نداشت. كساني ديگر هم در اين تظاهرات‌ها بودند؛ اما چيزي ننوشتند و اين اثر از معدود سندهايي است كه به اين شكل بر جاي مانده است. نگاه جزيي‌نگر نويسنده در تأليف اين كتاب مي‌تواند براي نسل امروز جذاب باشد.

  سرشار يادآور شد: همچنين از آثار گلابدره‌اي، يك جلد از مجموعه 10جلدي «10 سال هوملسي در آمريكا» را هم خواندم. هرچند در اين كتاب ملاحظاتي را دارد و همه مطالب را بيان نمي‌كند؛ اما پرواي اين را ندارد كه بسياري از مطالب را بيان كند و ما به نوعي در اين كتاب با خود گلابدره‌اي روبه‌رو مي‌شويم.

آخرين تصاوير

 • -IMG_3451.jpg
 • محمدرضا سرشار-3.jpg
 • محمدرضا سرشار-1.jpg
 • محمدرضا سرشار4.jpg
 • سندساواک در باره جشن هنر.jpg
 • قبا7.jpg
 • قبا6.jpg
 • قبا5.jpg
 • قبا4.jpg
 • قبا3.jpg

آخرین کتاب

 • • انتشار چاپ سوم "غریبه ها"(قصه های انقلاب - 5)

 • سومین چاپ "غریبه ها" - پنجمین مجلد از مجموعه شش مجلدی "قصه های انقلاب" - منتشر شد.
  این کتاب، که همان گونه که از نام آن برمی آید، در باره انقلاب اسلامی کشورمان در سال 1357 است، مجموعه ای از چهار داستان کوتاه است. این داستانها عبارت اند از آخر تعزیه، به قلم علی اکبر والایی، بسته عجیب، نوشته م. تقوا(محمد تقی ملبوبی)، شاخه های شکسته و غریبه ها، اثر محمدحسین کیانپور.
  مجموعه داستان مذکور، همچون چهار مجلد دیگر از این سلسله کتابها، با ویرایش و به کوشش محمدرضا سرشار انتشار یافته است. ناشر آن سوره مهر است؛ و در 79 صفحه قطع رقعی، با شمارگان 2500 نسخه، به قیمت 1900 تومان راهی بازار نشر شده است.
  مخاطبان این کتاب، کلاسهای چهارم، پنجمن و ششم دبستان هستند. قابل ذکر است، چهار مجلد اول این مجموعه، از سوی جشنواره کتاب کودک و نوجوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مورد تقدیر واقع شد. انگیزه گردآورنده، تهیه منابعی جذاب، برای آشنایی کودکان و نوجوانان نسلهای بعد، با وقایع دوران شکوهمند انقلاب، در شهرها و روستاهای کشور است.


کتاب مجموعه داستان غیر از خدا هیچ‌کس نبود/ محمدرضا سرشار


ویسنده :مدیر وبنوشت
تاریخ:شنبه 10 تیر 1391-08:12 ب.ظ
یک جمله قشنگ از کتاب


از یک جمله این کتاب خیلی خوشم اومد. قهرمان داستان در اوج تنگ‌دستی به جای آن که شکایت کند می‌گوید: «مگر او (خدا) عبادت فردا را امروز از من خواسته که من روزی ماه بعد را حالا از او بخواهم.» ص 37


یک مجموعه داستان خوب


کتاب «غیر از خدا هیچ‌کس نبود« مثل کتاب «قصه پرغصه ما» مجموعه داستان برای سال‌های پایان کودکی و آغاز نوجوانی است. البته این کتاب، بازتولید مجموعه‌ای از داستان‌های قدیمی است. سرشار در این کتاب، شش داستان با موضوعاتی چون «نعمت هوش»، «ایثار»، «روزی حلال» و... را گرد هم آورده است. بی‌شک مطالعه این کتاب‌ها برای کودکی که به دوران نوجوانی پا می‌گذارد مفید خواهد بود.

این‌جا (+) کمی از سرشار نوشته‌ام.

عنوان کامل کتاب

غیر از خدا هیچ‌کس نبود: مجموعه داستان قدیمی برای سال‌های آخر دبستان و دوره راه‌نمایی تحصیلی

نویسنده

محمدرضا سرشار (رضا رهگذر)

نسخه‌ای که من خواندم

چاپ دوم انتشارات سوره مهر تهران 1388، چاپ نهم تاکنون با شمارگان 74700- 56 صفحه، 1300 تومان

داغ کن - کلوب دات کام نظرات( 0)

نوع مطلب : قفسه کتاب های تالیفی قفسه كتابهای شعر و ادبیات قفسه كتابهای تاریخی قفسه كتب كودك و نوجوان قفسه كتابهای دین و معارف اسلامی
برچسب ها: محمدرضا سرشار رضا رهگذر عبادت روزی کتاب مجموعه داستان غیر از خدا هیچ کس نبود کتاب مجموعه داستان غیر از خدا هیچ کس نبود محمدرضا سرشار کتاب مجموعه داستان «قصه پرغصه ما» کتاب مجموعه داستان غیر از خدا هیچ‌کس نبود: مجموعه داستان قدیمی برای سال‌های آخر دبستان و دوره راه‌نمایی تحصیلی کتابهای چاپ دوم انتشارات سوره مهر تهران کتابهای چاپ سال 1388 کتابهای چاپ نهم کتابهای پر شمارگان داستانهای قدیمی

ارسال نظر