آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


همزمان صورت گرفت؛تجدید چهار کتاب سرشار

 
"قصه‌های ببر"، "سفر به جنوب"، "جایزه" و "هستم اگر می‌روم" عناوین کتاب‌هایی از محمدرضا سرشار است که در چاپ‌هایی مجدد روانه بازار کتاب شده‌اند.

به گزارش شبکه ایران، چاپ جدید چهار کتاب «قصه های ببر» ، «سفر به جنوب» ، «جایزه» و «هستم اگر می‌روم» از محمدرضا سرشار روانه بازار کتاب شده‌اند.

در همین راستا، "قصه‌های ببر" عنوان مجموعه‌ای دربرگیرنده 12 داستان از « لیلا مجومدار » است که "رهگذر" آن‌ها را برای نوجوانان ترجمه کرده و به تازگی چاپ ششم آن ارائه شده است.

آن‌گونه که در وبلاگ سرشار نیز آمده، "قصه‌های ببر" اولین کتاب ترجمه شده این نویسنده از زبان انگلیسی به فارسی برای کودکان و نوجوانان است که نخستین بار در سال 1367 منتشر شد و از همان آغاز مورد توجه مخاطبان کتاب کودک و نوجوان قرار گرفت؛ به گونه ای که تا سال 1376 با جمع شمارگان 39,500 نسخهبه چاپ سوم رسید.

"قصه های ببر" شامل یک مقدمه کوتاه از تریگانا سن - وزیر آموزش و پرورش وقت هند - در تجلیل آن، یک مقدمه داستانی از نویسنده که بیانگر آن است که حکایتهای این کتاب برگرفته از واقعیت‌های دوران زندگی کودکی خود اوست و همچنین یازده حکایت شیرین و اغلب طنزآمیز دیگر است. شخصیت محوری همه این حکایت‌ها، یک یا چند ببر است که ماجراهای آن در ارتباط با زندگی مردم بومی منطقه بنگال غربی هند مطرح می‌شود.

ماجرای یک گوساله، فایده دیگر نارگیل، تعقیب، یک داستان غم‌انگیز، میهمان صاحب سیاه، ساعت شماطه‌دار، ببر آدمخوار، در میان طبیعت وحشی، در تپه‌های لوشایی، ببری که برای شام آمد و حیوانات دست‌آموز خطرناک، از عناوین حکایت‌های این اثر داستانی محسوب می‌شوند.

استفاده از تصاویر و طرح‌های متناسب با صحنه‌های داستان به جنبه‌های تصویری و خیالی این اثر افزوده است.

همچنین کتاب «سفر به جنوب» که حاصل سفر نویسنده به جنوب در سال 1365 است موضوع حضور نوجوانان درجنگ را منعکس کرده و گفت و شنودی با چند نوجوان رزمنده را در برمی‌گیرد. این اثر عنوان کتاب تقدیری نخستین جشنواره کتاب کودک و نوجوان با موضوع دفاع مقدس را به همراه دارد.

کتاب «جایزه» یکی دیگر از آثار محمدرضا سرشار است که به تازگی به چاپ پانزدهم رسیده است. چاپ‌های اول تا یازدهم "جایزه" به وسیله انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و چاپ‌های دوازدهم تا پانزدهم آن توسط انتشارت سوره مهر منتشر شده است.


این اثر که در دهه فجر سال 62 به عنوان «کتاب برگزیده سال 1361» برای نوجوانان معرفی شد، مشتمل بر سه داستان "ساعت طلا"، "دوستان" و "جایزه" است.

مجموعه داستان « هستم اگر می‌روم » نیز کتاب تألیفی برگزیده سال 61 برای نوجوانان است و در آن دغدغه‌های سرشار را نسبت به کودکان و نوجوانان به خوبی می‌توان دید.


کتاب حاضر، در قالب مجموعه داستان کوتاه است که نویسنده آن را به صورت داستانی با روایت شخص اول و خاطره‌وار و گزارش‌گونه در شصت صفحه برای کودکان و نوجوانان به رشتة تحریر در آورده است. این مجموعه از دو داستان کوتاه و یک داستان نیمه بلند تشکیل شده است که فضای شهرستانی را در قبل از انقلاب نشان می‌دهد.

«خانم بزرگ » ، « پس از سه روز » و « هستم اگر می‌روم » عناوین داستان‌های این کتاب است.

« هستم اگر می‌روم » از این مجموعه، داستان چند پسر دبیرستانی است که می‌خواهند به دلخواه خود آینده و رشته‌شان را رقم بزنند اما زمان، مکان، مدرسه و مدیر با آنان نیست. آنان بر آرمان‌هایشان استواراند اما گره مشکل هر روز سخت‌تر می‌شود، تا سرانجام یکی‌یکی منصرف می‌شوند و تنها یکی می‌ماند و...
چاپ جدید کتاب‌های محمدرضا سرشار در قطع وزیری کوتاه و در تیراژ 2 هزار و 500 نسخه منتشر شده است.

ارسال نظر