آخرین خبر

 • • انتشار چاپ دوازدهم "ببارد باران، نبارد باران" از محمد رضا سرشار
 • یکشنبه 09 مردادماه 90

  کتاب مصور کودکانه "ببارد باران، نبارد باران" به قلم محمد رضا سرشار، دوازدهمین چاپ خود را تجربه کرد.
  این کتاب که نخستین بار در سال 1372 توسط انتشارات مدرسه به زیور چاپ آراسته شد، با این چاپ، به مجموع شمارگان 67،700 نسخه رسید.
  داستان"ببارد باران، نبارد باران" که بر اساس یک افسانه عامیانه قدیمی، با ساختاری جدید و بیانی نیمه آهنگین(ریتمیک) بازآفرینی شده، مزین به تصاویر چهار رنگی زیبا، کار استاد محمد حسین صلواتیان است.
  این داستان، با بیانی کودکانه و شیرین، به طرح این حکمت عمیق می پردازد، که با آنکه خداوند قادر و به هر کاری توانا است، چرا بعضی از دعاهای بندگان خود را برآورده نمی کند.
  "ببارد باران، نبارد باران، در 16 صفحه قطع خشتی بزرگ، با شمارگان 2000 نسخه، به بهای پشت جلد 1700 تومان، توسط انتشارات مدرسه روانه بازار کتاب شده است. این کتاب را می توان از طریق شماره تلفن 88800324 تا 9 تهیه کرد.

آخرين تصاوير

 • IMG_3513.JPG
 • IMG_3505.JPG
 • IMG_3451.JPG
 • IMG_1301.JPG
 • IMG_1427.JPG
 • IMG_1243.JPG
 • IMG_1201.JPG
 • IMG_1540.JPG

آخرین کتاب

 • • انتشار یک کتاب علمی - تاریخی- مذهبی از محمد رضا سرشار
 • به تازگی کتاب علمی - تاریخی- مذهبی "به شتر نگاه کن" به قلم محمد رضا سرشار، برای سالهای آخر دبستان و دوره راهنمایی تحصیلی توسط انتشارات منادی تربیت، روانه بازار کتاب شد.
  این کتاب که الهامبخش اولیه آن، آیه 17 سوره غاشیه(آیا به شتر نگاه نمی کنند که چگونه آفریده شده است) است، به بررسی سابقه تاریخی زندگی شتر در ارتباط با انسانها - خاصه آنچه در این مورد در قرآن مجید و تاریخ اسلام آمده - است؛ و در خلال این موضوع نیز به خصوصیات جسمی و نژادی و رفتاری این حیوان کاملا ویژه و انواع مختلف آن - بر اساس منابع معتبر علمی - می پردازد.
  خصیصه جالب این کتاب، این است که تمام مطالب آن، به شیوه اول شخص، از زبان یک شتر بیان می شود.
  ماجرای شتر حضرت صالح و قوم او،ثمود،شترانی که در ازای خونبهای جناب عبدالله - پدر گرامی رسول اکرم - قربانی شدند،نقش شتر رسول اکرم در زمان نخستین ورود ایشان به یثرب، جایگاه شتر در میان قوم بنی اسرائیل،اعضا و اندامهای مختلف و انواع شترها، ... از جمله مطالب مطروحه در این کتاب چند وجهی است.
  تصاویر چهار رنگ این کتاب را محمد رسول احقانی تصویرگری کرده، و منادی تربیت آن را منتشر کرده است.
  این کتاب در 28 صفحه قطع خشتی بزرگ، به شکل مصور رنگی، با شمارگان 4000 نسخه، به بهای 2500 تومان منتشر شده است.


«نردبان جهان» محمدرضا سرشار تجديد چاپ شد

شنبه 01 مرداد 1390 11:01:09
براساس حديثی از رسول اكرم(ص)؛

گروه ادب: كتاب «نردبان جهان» نوشته محمدرضا سرشار با طراحی جلد جديد، منتشر شد. نويسنده با بهره گيری حديثی از رسول اكرم(ص)، اين كتاب را به نگارش درآورده است.
محمدرضا سرشار

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا)، محمدرضا سرشار درباره نگارش كتاب نردبان جهان، گفت: اين كتاب نخستين بار در سال 1367 منتشر شد و پس از طرح تجميع آثار نويسندگان در سوره مهر دوباره با طرح جلد جديد و تصويرسازی منتشر می‌شود.

سرشار درباره محتوای كتاب توضيح داد: موضوع كتاب برگرفته از حديثی از رسول اكرم (ص) است كه در كتاب تحف العقول نقل شده. اين حديث در قالب يك حكايت اسطوره ای بيان شده كه شخصيت محوری آن «مرگ» است. پاره اول داستان كه قسمت كوتاه آن است، در قالب يك داستان امروزی روايت شده تا داستان وارد روايت اصلی خود، يعنی حديث نبوی شود.

وی درونمايه يكی از اشعار مولوی را مشابه درونمايه اين حديث دانست و تصريح كرد: اين دو بيت كه در انتهای كتاب هم آمده است از اشعار معروف مثنوی جلال الدين بلخی است.

«نردبان اين جهان ما و منی است/ عاقبت اين نردبان افتادنی است/ لاجرم هركس كه بالاتر نشست/استخوانش سخت تر خواهد شكست.»

گفتنی است تاكنون از محمدرضا سرشار15 عنوان كتاب در طرح تجميع آثار نويسندگان توسط سوره مهر منتشر شده است.

كتاب «نردبان جهان» توليد مركز آفرينش های ادبی حوزه هنری است كه در 35 صفحه، قطع وزيری كوتاه و در شمارگان 2 هزار و 500 نسخه و با قيمت يك هزار و 900 تومان تجديد چاپ شده است.

ارسال نظر