آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


در باره "جاده های سرد"(اولین فیلم سینمایی جعفری جوزانی که بر اساس داستان"اگر بابا بمیرد" سرشار ساخته شد)

شنبه 29 خرداد 1389 - ساعت 19:00
مسعود جعفري جوزاني 62 سال پيش در شهرستان ملاير به دنيا آمد. پس از تحصيلات متوسطه به آمريكا رفت و از دانشگاه ايالتي سانفرانسيسكو در رشته كارگرداني فوق‌ليسانس گرفت. در همان مقطع در آمريكا اقدام به ساخت چند فيلم كوتاه كرد كه از بين آنها مي‌توان به «پرواز را فراموش نكن» 1352، «در قفس» 1353 و «آغاز» 1354 اشاره كرد. اما اواخر دهه 1358 آمريكا ديگر براي اين فيلمساز جوان محل آرام‌بخشي به شمار نمي‌آمد، چراكه تحولات سياسي و اجتماعي ايران كه نهايتا منتهي به پيروزي انقلاب اسلامي شد، او را به شدت برمي‌انگيخت تا به وطن بازگردد و از نزديك بتواند نظاره‌گر و فعال در كنش‌هاي انقلابي آن روزگار باشد. مسعود جوان همين كار را هم كرد و در 30 سالگي به ايران برگشت و از برخي تحولات سياسي و خياباني آن روز هم فيلمبرداري‌هاي مستندي كرد و يك سال بعد هم با ساخت فيلم كوتاه «به سوي آزادي» كه براي سازمان صدا و سيماي ايران كارگرداني كرد، اولين اثر هنري‌اش را در داخل كشور رقم زد. بعد از آن دو فيلم كوتاه انيميشن را ساخت كه در ابتداي همين نوشتار به آنها اشاره شد و معلوم بود كه جوزاني از همان ابتدا دغدغه و دلمشغولي انديشه‌هاي عرفاني و اشراقي را داشته است. اين نكته بخوبي در اولين فيلم بلند سينمايي او كه در سال 1364 ساخته شد نمود داشت؛ «جاده‌هاي سرد» كه در زمان خود بسيار مورد توجه قرار گرفت و فروش خوبي به‌دست آورد. (قبل از كارگرداني اين فيلم جوزاني كار مشاوره هنري در فيلم سينمايي شهر موش‌ها را هم به عهده داشت) جعفري جوزاني موفق شده بود كه سادگي فطري و غريب شخصيت‌هاي روستاي دورافتاده‌اش را به حال و هواي فيلم نيز منتقل كند. فيلم در زمان ساختش يكي از چند فيلم ايراني بود كه ركورددار حضور در جشنواره‌ها و هفته‌هاي فيلم‌ ايران در ممالك مختلف شد. نخستين جشنواره‌اي كه فيلم در آن شركت كرد، بخش پانوراماي جشنواره برلين در سال 1978بود و بعدها در جشنواره مونرال در همان سال و دو جشنواره هنگ‌كنگ و هاوايي در سال 1988 و جشنواره تايپه (تايوان) در سال 1989 شركت كرد. همچنين جاده‌هاي سرد در هفته فيلم ايران در شهرهاي داكا (بنگلادش)، اسلام‌آباد و لاهور (پاكستان)‌ و دمشق در (سوريه)‌ و جشنواره سينمايي ايران كه از 19 مهر 1368 در سينما اتوپيايي پاريس برگزار شد نيز به نمايش درآمد. فيلم جاده‌هاي سرد از روي فيلمنامه‌اي نوشته سيامك تقي‌پور براساس داستان «اگه بابا بميره» نوشته رضا رهگذر ساخته شده است. آنچه جاده‌هاي سرد را براي تماشاگران ايراني و خارجي جذاب كرده بود، موضوع جالب آن درباره جدال آدم‌هايي با هويت و طبيعتي ستيزه‌جو بود كه اين موضوع جذاب در كنار سادگي فيلم قدرتش افزون‌تر و جذاب‌تر مي‌شود. مسعود جعفري جوزاني با پرداخت شاعرانه فيلم به زيبايي، روح زندگي را در جاي جاي مكان‌هايش مي‌دمد. جاده‌هاي سرد از لحاظ فضاسازي و پرورش شخصيت‌ها اثر كم و بيش استانداردي به شمار مي‌رفت، ولي با اين حال جعفري جوزاني در زمان اكران فيلمش در گفتگويي با ماهنامه سينمايي فيلم ابراز كرده بود كه منبع الهامش در ساخت فيلم، عارفاني شرقي نظير مولانا هستند تا سينماگران غربي همچون روبر برسون و آلفرد هيچكاك. اين ايده در آن زمان نظرات زيادي را به خود جلب كرد
ماخذ:جام حم آنلاین.

ارسال نظر