آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


کتاب‌هاي محمدرضا سرشار تجديد چاپ شدند

چاپ جديد سه کتاب «قصه هاي ببر» ، «سفر به جنوب» و «گرداب سکندر» از محمد رضا سرشار به زودي از سوي اين انتشارات روانه بازار کتاب مي‌شود.


به گزارش سرويس فرهنگي هنري برنا، «قصه هاي ببر» که چاپ اول آن در سال 1367 منتشر شده عنوان مجموعه اي از 12 داستان از رهگذر است بر محور ببر روايت شده است.

يکي از اين داستان ها ، قصه فردى كه يك ببر را اشتباهى به جاى گوساله خود به منزل‏آورده است روايت مي شود و يا داستاني ديگر از اين مجموعه قصه زنى است كه براى نجات گوساله‏اش با 2 نارگيل به‏ببرى حمله كرده و او را از پا در مى‏آورد.

ماجراى فردى كه با ايجادصداى خاصى باعث وحشت و فرار ببرها مى‏شود، قصه پيرزنى كه درشب عروسى دخترش مورد حمله يك ببر قرار مى‏گيرد و كشته‏مى‏شود و داستان ببرى كه شبى را در يك هتل، به صبح مى‏رساند برخي ديگر از داستان هاي کتاب « قصه هاي ببر » است.

کتاب «سفر به جنوب» که حاصل سفر نويسنده به جنوب در سال 1365 است موضوع حضور نوجوانان درجنگ را منعكس كرده و گفت و شنودي با چند نوجوان رزمنده است.اين عنوان كتاب تقديري نخستين جشنواره كتاب كودك و نوجوان با موضوع دفاع مقدس را همراه دارد.

«گرداب سكندر» هم داستان زندگي خانواده‌اي كنار تنگه هرمز است كه عبدالله، پسر اين خانواده تا پانزده سالگي در قايق پدرش به ماهيگيري مي‌پردازد اما وقتي مي‌بيند درآمد چنداني عايدشان نمي‌شود ، در يك كشتي مشغول به كار مي‌شود و پس از مدتي به علت شيوع بيماري آبله پدرش را از دست مي‌دهد و عبدالله هم بينايي خود را از دست مي‌دهد اما وي با وجود بيماري به دليل تأمين معاش خانواده هرگز نااميد نمي‌شود و دست از تلاش برنمي‌دارد.

گروه كودك و نوجوان شبكه يك سيما از اين داستان در سال 1367، يك مجموعه عروسكي 13 قسمتي و يك فيلم سينمايي تهيه كرد.

گفتني است انتشارات سوره مهر آثار محمد رضا سرشار را در قالب يک مجموعه ارائه کرده است.

چاپ جديد کتاب هاي اين نويسنده در قطع وزيري کوتاه و در تيراژ 2 هزار و 500 نسخه منتشر مي شود.

ارسال نظر