آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


با الهام از آيه 17 سوره «الغاشية» «به شتر نگاه كن» محمدرضا سرشار از راه می‌رسد

شنبه 03 مهر 1389 13:19:26
گروه كودك و نوجوان: كتاب «به شتر نگاه كن» تأليف محمدرضا سرشار با الهام از آيه 17 سوره الغاشية تاليف و به همت انتشارات تربيت در ويژه گروه نوجوان پاييز جاری منتشر می‌شود.

«محمدرضا سرشار» نويسنده، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران‌(ايكنا) افزود: اين كتاب با نگاهی علمی ـ تاريخی به شتر و با الهام از برخی آيات قرآن كريم كه به شتر اشاره داشته‌اند، تأليف شده است.

سرشار، با اشاره به آيه 17 سوره الغاشية «أَفَلَا یَنظُرُونَ إِلَى الْإِبِلِ كَیْفَ خُلِقَتْ» /(آيا به شتر نمی‌نگرند كه چگونه آفريده شده) گفت: كتاب «به شتر نگاه كن» با الهام از اين آيه بوده و هدف از تأليف اين كتاب مطالعه‌ در بدن شتر و در اهداف آفرينش اين حيوان است.

وی با اشاره به نقش شتر در طول تاريخ و حضور شتر در زندگی پيامبران گفت: در اين كتاب نقشی كه شتر در زندگی پيامبران، معجزات پيامبران و هم‌چنين در صدر اسلام داشته است برای نوجوانان بيان شده است.

وی در اين بخش از سخنان خود به شتری كه پيامبر روز ورودشان به مدينه بر آن سوار بودند، اشاره كرد و ادامه داد: در اين كتاب داستان ورود پيامبر به مدينه، فرود شتر در زمين دو پسر يتيم و هم‌چنين ساخت مسجد از سوی پيامبر در آن مكان، نقل شده است.

نويسنده اين كتاب در ادامه يادآور شد: در اين كتاب خصوصيات جسمانی و رفتاری شتر مانند نجابت او بيان شده و حتی ضرب‌المثل‌هايی نيز در رابطه با شتر نقل شده است.

وی در ادامه اين بخش از سخنان خود با بيان اينكه كتاب «به شتر نگاه كن» كتابی جامع برای نوجوانان است، افزود: اين كتاب طی سال‌های گذشته يك بار به چاپ رسيده اما در چاپ مجدد آن با تغييراتی از جمله تغيير در متن و تصوير مواجه بوده است، به گونه‌ای كه می‌توان آن را كتابی مجزا از كتاب نخست به شمار آورد.

سرشار، افزود: در اين كتاب علاوه بر تغييرات عمده در متن، در تصويرگری نيز تغييرات چشم‌گيری ديده می‌شود و تصاوير اين كتاب به طور كلی با تصاوير چاپ اول آن تفاوت داشته و در حال حاضر در مراحل پايانی تصويرگری قرار دارد.

وی در پايان عنوان كرد: كتاب «به شتر نگاه كن» پس از پايان مراحل تصويرگری، در شمارگان سه هزار نسخه و قطع خشتی در 36 صفحه تا دو ماه آينده توسط انتشارات «تربيت» ويژه گروه سنی نوجوان به چاپ می‌رسد.

ارسال نظر