آخرین خبر

 • • حمدرضا سرشار بر سر سفره خدا صدای آشنای دهه شصت و هفتاد میهمان برنامه سر سفره خدا خواهد شد.
 • یکشنبه 28 خردادماه 96

  به گزارش بولتن نیوز از روابط عمومی شبکه کودک سیما، محمد رضا سرشار نویسنده و قصه گوی محبوب قصه های ظهر جمعه در سحرگاه سه شنبه هجدهم رمضان مهمان برنامه سحرگاهی شبکه کودک سیما می شود.

  محمد رضا سرشار در دوران پیش از انقلاب اسلامی و قبل از زندانی شدن توسط رژیم ستم شاهی چهار کتاب داستان تالیف کرد و در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی حدود ۱۴۰ عنوان کتاب دیگر از وی، در قالب داستان، پژوهش، نقد و مباحث نظری ادبی، به شکل تألیف یا ترجمه برای کودکان و نوجوانان و بزرگسالان منتشر شد.

  آثار سرشار تاکنون، دست کم ۳۶ جایزه را در سطح کشور به خود اختصاص داده و برخی از آنها، در داخل و خارج کشور، به زبان های عربی، ترکی استانبولی، ترکمنی، روسی، انگلیسی و اردو، ترجمه شده‌است.

  علیرغم همه این فعالیتها و کارنامه درخشان ادبی، چیزی که استاد رهگذر را به بخشی از خاطرات مشترک ملت ایران تبدیل کرده است طنین صدای گرم او در ۲۴ سال گویندگی «قصه ظهر جمعه» شبکه سراسری رادیو است. گویی هنوز در میانه آن آهنگ دلنشین و فراموش نشدنی زمزمه می کند:«... و اما راویان آثار و ناقلان اخبار و طوطیان شیرین سخن شکر شکن سربازار معانی این چنین روایت کرده اند که ...

  برنامه سر سفره خدا برنامه سحرگاهی شبکه کودک سیما برای روزه اولی هاست که در حال و هوایی پرنشاط و کوکانه هر شب از ساعت سه بامداد الی چهار و سی دقیقه به صورت زنده تقدیم کودکان ایرانی می گردد.

آخرین کتاب

 • • پنجمین بازچاپ «سفر به جنوب»/ گزارش سرشار از رزمندگان نوجوان

 • شناسهٔ خبر: 4130367 - سه‌شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۲

  کتاب «سفر به جنوب» محمدرضا سرشار شامل روایتی از دیدار و گفتگوی وی با چند نوجوان رزمنده تجدید چاپ شد.
  به گزارش خبرگزاری مهر، کتاب «سفر به جنوب» حاصل سفر محمدرضا سرشار به جبهه‌های جنوب کشور در اردیبهشت ماه سال ۱۳۶۵ است که در آن، مشاهدات نویسنده در کنار گفت‌وشنود او با چند نوجوان رزمنده در قالب گزارش نوشته شده است.

  درون مایه این کتاب به بررسی و انعکاس حضور پرشور نوجوانان ایرانی در جنگ تحمیلی اختصاص دارد. در این کتاب نویسنده یادداشت‌هایی را که حاصل گفت و گو با چند نوجوان در جبهه است را به صورت داستان روایت کرده است.

  از آنجایی که داستان‌ها درواقع نوعی مصاحبه مستند هستند بر جذابیت و باورپذیری این مجموعه افزوده است. خواننده با خوانش این داستان‌ها از نزدیک به مضامینی چون عشق به شهادت و عشق رزمندگان به امام را پی خواهد برد.

  توصیف‌های نویسنده از فضاها و موقعیت‌هایی که نوجوانان رزمنده در آن قرار دارند، دقیق و خواندنی است. در مجموع، کلیت مطالب کتاب حاضر، متن خواندنی به قلم یک نویسنده صاحب سبک و پیش کسوت از یک موقعیت جنگی است.

  این کتاب در نخستین جشنواره کتاب کودک و نوجوان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، به عنوان کتاب تقدیری برگزیده شد و جایزه گرفت.

  این اثر در ۵۵ صفحه با تیراژ ۲۵۰۰ نسخه و قیمت ۴۹۰۰ تومان توسط انتشارات سوره مهر به چاپ پنجم رسید.


انتشار چاپ هجدهم "اگر بابا بمیرد" از محمد رضا سرشار ، با مجموع شمارگان 165200 نسخه ،

هجدهمین چاپ داستان "اگر بابا بمیرد" ، نوشته محمد رضا سرشار ، از سوی انتشارات سوره مهر منتشر شد.این کتاب که چاپ اول آن در اردببهشت 1357 (نه ماه قبل از پیروزی انقلاب ) منتشر شد ، از همان زمان مورد استقبال نوجوانان و اقتباس برخی نویسندگان دیگر کودک و نوجوان قرار گرفت ؛ و تا کنون ، با وجود گذشت دست کم سه نسل ، همچنان در میان نوجوانان مخاطب دارد.همچنین در سال 1364 ، بر اساس این داستان فیلم سینمایی "جاده های سرد" ، به تهیه کنندگی بنیاد فارابی و کارگردانی مسعود جعفری جوزانی ساخته شد ؛ که در چند جشنواره سینمایی معتبر جهانی به نمایش در آمد و مورد استقبال واقع شد.
"اگر بابا بمیرد" در روستایی ترک زبان به نام شکورکندی می گذرد ؛ و قهرمانان آن دو نوجوان از اهالی این روستا هستند.در یک زمستان بسیار سرد و پر برف ، پدر یکی از این دو نوجوان دچار سرماخوردگی سختی می شود ؛ و به علت دسترسی نداشتن به پزشک ، حالش به شدت رو به وخامت می گذارد.پسر نوجوان او تصمیم می گیرد به هر قیمتی که شده خود را به شهر برساند و برای نجات پدرش کاری بکند. ... داستان شرح تلاشهای توام با ماجراهای بسیار او و دوستش در این راه است.
چاپ هجدهم این کتاب در 32 صفحه قطع وزیری کوتاه با شمارگان 2500 نسخه ، به بهای 1300 تومان در اختیار نوجوانان قرار دارد . همچنین مجموع شمارگان آن تا کنون 165200 نسخه است ؛ که در نوع خود تیراژ قابل توجهی محسوب می شود.

ارسال نظر