آخرین خبر

 • • مجمع عمومی انجمن قلم برگزار می‌شود/ نقد ادبیات فارسی دوم نظری در ۸ آذر
 • یکشنبه 11 آبانماه 93

  محسن پرویز در گفت‌وگو با فارس:
  سخنگوی انجمن قلم ایران گفت: شنبه ۱۷ آبان از ساعت ۱۵ انتخابات بازرسان در محل انجمن برپا شده و مجمع عمومی برگزار می‌شود.
  خبرگزاری فارس: مجمع عمومی انجمن قلم برگزار می‌شود/ نقد ادبیات فارسی دوم دبیرستان در ۸ آذر

  محسن پرویز سخنگوی انجمن قلم ایران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس پیرامون برنامه‌های انجمن قلم اظهار داشت: روز گذشته جلسه هیات مدیره انجمن قلم ایران برگزار شد.

  وی به تشریح نکات مطرح شده در این جلسه پرداخت و تاکید کرد: مجمع عمومی به شکل سالانه برگزار می شود، اما یک سال در میان انتخابات اعضای هیات مدیره و سالانه انتخابات بازرسان انجمن را شاهد هستیم.

  وی افزود: این دوره به این دلیل که میان دو سال است هیات مدیره انتخابات نخواهد داشت اما انتخابات بازرسان برپا خواهد شد، از این رو شنبه 17 آبان از ساعت 15 عصر در محل انجمن این انتخابات برپا شده و مجمع عمومی برگزار می شود.

  پرویز با بیان این مطلب که تراز نامه مالی در مجامع عمومی باید به تصویب برسد عنوان کرد: با تشکیل مجمع عمومی ترازنامه سال آینده مصوب خواهد شد ضمن اینکه بازرسان از عملکرد سال قبل گزارش می دهند، در ادامه هم اعضای اصلی و علی البدل بازرسان انتخاب می شوند.

  سخنگوی انجمن قلم ایران به نکته دیگر مطرح شده در این جلسه اشاره و ضمن بیان اینکه نقد کتاب‌های فارسی دانش‌آموزان از دیگر موارد بود، گفت: موضوع نقد کتاب‌های فارسی مدارس از نکات دیگر مطرح شده بود، در جلسات گذشته کتاب‌های ادبیات فارسی سال اول دبیرستان نقد شد و انشاء و نگارش نیز نقد و بررسی شد، این جلسات ادامه خواهد داشت.

  پرویز افزود: هشتم آذرماه نشست نقد و بررسی ادبیات فارسی دوم نظری تشکیل می‌شود.

  انتهای پیام/و

  - See more at: http://farsnews.com/newstext.php?nn=13930811000356#sthash.szdemSOy.dpuf

آخرين تصاوير

 • -IMG_3451.jpg
 • محمدرضا سرشار-3.jpg
 • محمدرضا سرشار-1.jpg
 • محمدرضا سرشار4.jpg
 • سندساواک در باره جشن هنر.jpg
 • قبا7.jpg
 • قبا6.jpg
 • قبا5.jpg
 • قبا4.jpg
 • قبا3.jpg

آخرین کتاب

 • • از سرزمین نور: و آن ستاره که دنباله دار می آید

  • قیمت :3,000 ریال


   عنوان :از سرزمين نور3: و آن ستاره كه دنباله‌دار مي‌آيد ... (داستان تولد پيامبر (ص))
   نویسنده / مولف :محمدرضا سرشار
   ناشر :پيام آزادي
   کد کتاب :500612
   تعداد صفحات :32
   قطع :رقعي
   جلد :شميز
   نوبت چاپ :3
   سال / تاریخ چاپ :85
   موضوع :منابع ويژه كودكان و نوجوانان
   از سرزمين نور3/و آن ستاره كه دنباله‌دار مي‌آيد ... (داستان تولد پيامبر (ص)) - 500612

  ترجمه داستان بلند «دره گل سرخ» (برادران شیردل) از زبان اصلی، به چاپ چهارم رسید


  کتاب «دره گل سرخ» نوشته و نقاشی آسترید لیندگرن با ترجمه دكتر عزیزالله قوطاسلو از زبان اصلی و ویراستاری محمدرضا سرشار توسط سوره مهر به چاپ چهارم ‌رسید.
  داستان بلند «دره گل سرخ» درباره دو برادر به نام‌های یوناتان و كارل شیردل، نوشته آسترید لیندگرن نویسنده نامدار سوئدی است كه دكترعزیزالله قوطاسلو كار ترجمه آن را از زبان اصلی برعهده داشته و با ویراستاری محمدرضا سرشار منتشر شده است.
  كارل پسر بچه ده ساله و ضعیفی است كه قادر نیست از رختخواب خارج شود. او برادر سیزده ساله شجاع و زیبایی به نام یوناتان دارد. كارل كه متوجه مریضی وحشتناك خود هست از یوناتان درباره مرگ می‌پرسد و یوناتان می‌گوید بعد از مرگ، آنها به نانگیلیا خواهند رفت.
  بعد از مدتی یوناتان در آتش سوزی و كارل در اثر مریضی جان خود را از دست می‌دهند و در دره آلبالو در نانگیلیا با یكدیگر ملاقات می كنند. در این سرزمین لباس ها و نحوه زندگی مردم مثل قرون وسطی است. یوناتان و كارل تصمیم دارند به مردم دره گل سرخ كمك كنند تا از دست تنگیل و اژدهای او ، كاتلا، رهایی یابند؛ و به این ترتیب، ماجراهای آنها در این سرزمین افسانه‌ای شروع می‌شود: نبرد نیكی و بدی....
  این داستان بلند نوجوانانه آكنده از مفاهیمی همچون عشق، محبت، شجاعت، مبارزه با پلیدی‌هاست و نویسنده با خلاقیتی اعجاب انگیز و پر احساس زیباییها، جذابیتها و شگفتیهای تخیلی دنیای پس از مرگ را برای نوجوانان ترسیم كرده است.
  گفتنی است پیش از این، سریالی پرمخاطب با اقتباس از همین داستان ساخته و در ایران هم از تلویزیون پخش شده است.
  لیندگرن در سال 2002 درگذشت و بعد از مرگش، دولت سوئد برای گرامی‌داشت خاطره او «جایزه یادبود آسترید لیندگرن» را بنیاد نهاد. این جایزه، كه مبلغ آن بالغ بر ۵ میلیون كرون سوئد است، بزرگ‌ترین جایزه نقدی جهان در زمینه ادبیات كودك و نوجوان به حساب می‌آید.
  كتاب «دره گل سرخ» نوشته آسترید لیندگرن تولید مركز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری است كه سوره مهر آن را در 299 صفحه و قطع رقعی به بهای 10900 تومان آن را منتشر كرده است.

  ارسال نظر