آخرین خبر

 • • دوبله «صلح‌بانان جهان» زیر نظر محمدرضا سرشار
 • یکشنبه 26 دیماه 95

  به گزارش باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، مجموعه «صلح‌بانان جهان» پس از ترجمه و دوبله آماده پخش از شبکه امید سیما شده است.

  داستان مجموعه پویانمایی «صلح‌بانان جهان» مربوط به یک تیم 6 نفره با همین نام است. اعضای این تیم عبارتند از 6 قهرمان که پس از طی آموزش های بسیار ویژه جسمی و ذهنی اکنون وظیفه دارند با نیروهای شیطانی فرازمینی مقابله کنند. ضد قهرمانان این اثر با ایجاد خرابکاری های مختلف در سراسر زمین، قصد دارند کره زمین را تصرف کنند.

  این مجموعه که در ژانر ماجراجویی و اکشن رده بندی می شود؛ محصول سال 2014 کشور چین است و در 52 قسمت 20 دقیقه ای مهمان نوجوانان ایرانی خواهد شد.

  «صلح‌بانان جهان» در واحد دوبله مرکز اوج کودک و نوجوان زیر نظر محمدرضا سرشار (رضا رهگذر) ترجمه و ویراستاری و با مدیریت دوبلاژ حامد عزیزی و همراهی گویندگان نام آشنا دوبله شده است.

  این پویانمایی به زودی در شبکه امید سیما روی آنتن خواهد رفت.

  انتهای پیام/

آخرين نظرات خوانندگان

 • نامشخص: اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد و آل محمد ادامه
 • عبدالله عصام رودسری: آقای سرشار آیا شما همه آثار این ماتریالیست متعصب را ادامه
 • عبدالله عصام رودسري: زنده بادمن به عنوان يك مسلمان از گفتار صريح شما ادامه
 • مینا : این کاذب ضلالت شما چون لیاقت اون اسمو نداره اینو ادامه
 • احسان: شما خوبید اقای رهگذر ادامه
 • نامشخص: قرآن بخون ادامه
 • الفبا: دوستانی که کارهای صادق هدایت رو می خونن سری به ادامه
 • محمد: خدمت نویسنده گرامی باید بگم ک دوست عزیز شما دارید ادامه
 • سعید: با سلام.خدمت مدیر من کتابو کامل خوندم و خیلی خیالم ادامه
 • رهگذر: سلام واقعا متشکرم از اینکه منو آگاه کردین.راستش من همین ادامه

آخرین کتاب

 • • تعریفی برای ادبیات کودکان و نوجوان/ محمدرضا سرشار (رضا رهگذر)
 • شنبه، ۱۹ تیر ۱۳۹۵
  .
  به مناسبت 18 تیر، روز ادبیات کودکان و نوجوانان
  .
  ادبیات کودکان و نوجوانان، عبارت است از مجموعه داستان‌ها، اشعار و نمایشنامه‌هایی که ضمن برخورداری از جوهره و کیفیت ادبی لازم، با توجه به خاصه‌های ذهنی و روانی (استعداد‌ها، علایق، تمایلات) و نیازهای کودکان و نوجوانان، در چارچوب اصول تعلیم و تربیت مورد تأیید شرع، پدید آمده باشد.
  وجود قید «در چارچوب اصول تعلیم و تربیتِ مورد تأیید شرع» از آن رو است، که ادبیات سازنده‌ی کودکان و نوجوانان، در عین رعایت اقتضای سنی و علایق و تمایلات مخاطبان کم سن و سال خود، نمی‌تواند و نباید عنان خود را کاملاً به دست این عوامل بسپارد. بلکه در هر حال، علاوه بر ارضای خواست‌هایِ درست مخاطبان، باید آنچه را که آنان برای رشد صحیح و متعادل شخصیت‌شان به آن «نیاز» دارند و چه بسا خود از آن بی‌خبر باشند، در اختیار ایشان قرار دهد. ضمن آنکه تکیه‌ی صرف بر یافته‌های روانشناسی غرب و اصول تعلیم و تربیت آن، بنیانگذاری بنای سترگ شخصیت آینده‌سازان کشور بر گذرگاه سیل*؛ و نمونه‌ی عینی و محصول فرجامین آن، جوامع غرقه در فساد، سر در گم و درمانده در کاار خودِ امروزِ غرب است.

  .
  .
  * «أَفَمَنْ أَسَّسَ بُنْيَانَهُ عَلَى تَقْوَى مِنَ اللّهِ وَرِضْوَانٍ خَيْرٌ، أَم مَّنْ أَسَّسَ بُنْيَانَهُ عَلَىَ شَفَا جُرُفٍ هَارٍ فَانْهَارَ بِهِ فِي نَارِ جَهَنَّمَ »
  آيا كسى‏كه بنيان مسجد را بر ترس از خدا و خشنودی او نهاده بهتر است،‌یا آن کس که بنیان مسجد را بر کناره‌ی سیلگاهی که آب زیر آن را شسته باشد نهاده است، تا با او، در آتش جهنم سرنگون گردد؟» (توبه: 109)
  .
  .
  منبع: از دفتر چهارم مجموعه کتاب «درباره ادبیات داستانی» به نوشته استاد محمدرضا سرشار، انتشارات کانون اندیشه جوان


بی اعتقادی هدایت/ صادق هدایت . نویسنده ی محبوب بیمار دلان

ورودیهای ادبیات 88 دانشگاه مازندران
بالاخره ایام پر تنش امتحانات تمام شد . واقعا ایام سختی بر من گذشت . از همان ابتدای شروع امتحانات ، شب های پر از التهاب و تشویش را تجربه کردم . برایم جالب بود که اگرچه در طول ترم زیاد کم کاری نکرده بودم و در اکثر کلاس ها به طور منظم شرکت کرده و با استاد ها جلو رفته بودم باز هم شب امتحان از شدت ترس از افتادن ، مثل بید میلرزیدم .
شب امتحان مدار 2 که یادم نمیره چقدر افسرده شده بودم . یا شب امتحان ماشین . یا شب امتحان سیگنال . و تا همین چند لحظه پیش که نمره ی سیگنالم نیومده بود کلی تو فکر بودم . ولی خدا را شکر . نمره اش بد نشد .
دیروز رفتم برای انتخابات انجمن اسلامی اسم نوشتم . برای خودم جالب است که چطور آدمی مثل من که اینقدر محافظه کار و ملاحظه کار است جرات کرده بره در انتخابان شرکت کنه . اون هم در شرایطی که هیچ کس اونو نمیشناسه . ولی بعدا فهمیدم که هدفم برام این کار اینقدر برام مهمه که حتی اگر نفر آخر هم بشم اصلا برام مهم نیست .
دیروز کتابی در مورد این صادق هدایت به دستم رسید . به نام : "راز شهرت صادق هدایت" نوشته محمد رضا سرشار .

در این کتاب به مطالب جالبی در مورد این شخصیت جنجالی اشاره کرده بود . مثلا نوشته بود که این صادق هدایت ملعون به هیچ وجه در ابعاد و اندازه هایی نبود که این همه در موردش صحبت بشه و اینقدر او را بزرگ کنند . علت اصلی این که این آدم شبه مجنون را بزرگ کردند این بود که فرهنگ و آیین اسلامی را به باد فحش گرفته بود و تمامی اعتقادات و ارزش های اسلامی را با رکیک ترین الفاظ که به کار بردن آن شایسته ی هیچ انسان متعادل و عاقلی نیست ، به خیال خود ، مسخر کرده بود .
از نوشتن این کلام شرم دارم . ولی باید به برخی هجویات این انسان دیوانه ی وازده ی پوچ گرا اشاره کنم :
این عقب مانده ی بی شخصیت (صادق هدایت) در کتاب توپ مرواری که به نظر من صد بار از کتاب آیات شیطانی کثیف تر است نمونه های زیادی از این لجن پراکنی ها را انجام داده است . مثلا در صفحه ی 16 این کتاب میخوانیم :

(( عرب پست تر از این بود که از این فضولی ها بکند . ]نعوذ بالله ، دین اسلام را درست کند[. و این فتنه]اسلام[ را جاسوسان یهودی راه انداختند و با دست خودشان درست کردند . برای اینکه تمدن ایران و روم را براندازند . و به مقصودشان هم رسیدند . اما مثل عصای موسی که مبدل به اژدها شد و خود او ازش ترسید ، این اژدهای هفت سر هم دارد دنیا را میبلعد . ))

یا در صفحه ی 6 همین کتاب نوشته :

(( بعضی از علمای ... معتقدند که پرستش و نیایش phatcus ( آلت تناسلی) اولین مرحله ی نشو و نمای فکر مذهب نزد طوایف بشر به شمار میرود . زیرا در آن زمان بشر ساده لوح به جز آلت تولید مثل خدای دیگری را به رسمیت نشناخته است .))

یا در صفحه ی 17 اینچنین به اسلام توهین میکند :

(( میان خودمان بماند . مگر برای ما چه آورده اند ؟ مذهب آنها ... ] اسم آلت تناسلی مرد را به زبان ترکی آورده و آنرا به خیار تشبیه کرده !!!! یعنی اسلام را در کل به آلت تناسلی مذکور تشبیه کرده است . که از ذکر عین عبارت رکیک مذکور ، معذورم [ خیاردی است . معجون دل به هم زنی از مذاهب و ادیان و خرافات سلف هول هولکی و هضم نکرده استراق و بی تناسب به هم در آمیخته شده است و دشمن ذوقیات حقیقی آدمی و احکام آن مخالف با هر گونه ترقی و تعالی اقوام و ملل است و به ضرب شمشیر به مردم زور چپان کرده اند ... ))

این نمونه ای از نثر صادق هدایت است .نوشته های او سرشار است از اسم اعضای تناسلی بدن و کلمات رکیک . و انتقادات او از دین و مذهب اوج بی سوادی او و بی اطلاعیش نسبت به دین اسلام را نشان میدهد . مثلا این که میگوید دین اسلام را یهودی ها درست کردند . در صورتیکه کسی که یکبار قرآن را باز کرده باشد میبیند که همین قرآن چقدر یهودیان را مذمت کرده است !
نکته ی خنده دار برای من این بود که او در صفح ی 16 همین کتاب به خدا هم فحش داده است و او را خونخوار معرفی کرده است ! بخوانید :
((در مسجد مسلمانان اولین برخورد با بوی گند خلا است که گویا وسیله ی تبلیغ برای عبادتشان ]به ترادف معنی دار اهانت آمیز توجه کنید.[ و جلب کفار است ، تا با اصول این مذهب خو بگیرند . بعد حوض کثیفی که دست و پای خود را در آن میشویند و به آهنگ نعره ی موذن ]![ ، روی زیلوی خاک آلوده دولا و راست می شوند و برای خدای خون خوارشان ]نعوذبالله!!!!!![ مثل جادوگران ورد و افسون میخوانند . ... ))
علت شهرت صادق هدایت هم در کتاب محمد رضا سرشار به تفصیل مورد بررسی قرار گرفته است .
او در این کتاب دلایل متعددی ذکر میکند از جمله :
1- شبکه ی بی بی سی . که بنگاه سخن پراکنی پدر استعمار ( انگلیس) است .و از هر وسیله ای برای از بین بردن اسلام در کشور های مستعمره خود سود میجسته است . و هنگامیکه نفرت هدایت را نسبت به اسلام ، و شیفتگی اش به دنیای غرب را دید او را فرد مناسبی برای اهدافش یافت .
2- دوستان
3- حزب توده
4- رژه لسکوی فرانسوی
5- خودکشی جنجالی
صادق هدایت خودش بارها به شهرت مشکوکش اعتراف کرده است :

((من که جلز ولز میزدم رمضانی معلوماتم را پشت شیشه ی دکانش بگذارد یک شبه شدم نویسنده ی شهیر ، مشهور آفاق)).
اطرافیان و دوستان او هم این مسئله را یاد آور شده اند که با اینکه کتاب های او خواننده ی زیادی ندارد ، شهرت او بسیار بی مورد و بیشتر از شخصیت واقعی اوست .
علل توجه غربیان به صادق هدایت عبارتند از :

· برتر نمایی فرهنگ ایران باستان و تحقیر فرهنگ اسلامی

· مشارکت برای تغییر خط فارسی

· اهانت به مقدسات اسلامی

· تمسخر و تحقیر حجاب

· خوار شماری توده ی مردم مسلمان

و در نهایت این انسان مجنون به کفر محض و سپس به هیچ انگاری رسید و با خودکشی به عمر ننگینش پایان داد .
غربزدگی و نفرت او در موارد زیر مشهود است.

I. نفرت از سرزمین ایران

II. نفرت از فرهنگ ایرانی و تجلیل از فرهنگ غربی

III. نفرت از موسیقی ایرانی و شیفتگی نسبت به موسیقی غربی

IV. نفرت از زن ایرانی و شیفتگی نسبت به زن غربی

V. عشق به سرزمین اروپا

در کتاب (( راز شهرت صادق هدایت)) ، از انتشارات کانون اندیشه جوان ، برای هر کدام از این ادعا ها موارد و نمونه هایی از داستان ها و کتاب های صادق هدایت آورده است .
در کل صادق هدایت موجودی به مراتب حقیر تر و کوچک تر از آن است که با صحبت کردن در مورد او و آثارش به او رسمیت ببخشیم . تنها هدف من از نوشتن این مطلب این است که مشخص کنم امروز چرا خیلی ها سنگ این نویسنده ی هرزه گو را به سینه میزنند و مرتب او را بزرگ میکنند و در مورد جلسه و کنفرانس برگزار میکنند .
. همگی خوب میدانیم کتاب های صادق هدایت از لحاظ اهل ادبیات و جنبه های فنی داستان نویسی هیچ نکته ی خاصی ندارد .
پس چرا روزنامه ی شرق یک صفحه بزرگ اختصاص به او داده بود . و آن همه تعریف و تمجید نثار او و داستان هایش کرد ؟
اگر این نبش قبر روزنامه ی شرق از آثار صادق هدایت را به حساب اسلام ستیزی این روزنامه نگذاریم ، پس به حساب چه بگذاریم ؟
یا مثلا انجمن های اسلامی دانشگاه ها که مرکز مبارزه با اسلام در دانشگاه هستند ، و از سر و وضع و گفتار اعضای آنها میتوان به بی اعتقادی محض آنها به اسلام پی برد ، چه چیز در کتاب های صادق هدایت دیده اند که جلسات کتاب خوانی خود را اختصاص به کتاب سگ ولگرد و بوف کور و ... میدهند ؟!!! یا اینکه به زور سعی میکنند او را پدر داستان نویسی ایران کنند ؟ یا عکس صادق هدایت را به دیوار میکوبند و آنرا با گل می آرایند ؟ آدم نمیداند به حماقت و اوج جهالت این دوستان انجمن اسلامی و بزرگتر هایشان در دفتر تحکیم وحدت ، بخندد ، یا اینکه به خاطر آتش سوزانی که در آن جهان برای خود فراهم کرده اند ، گریه کند و برایشان از خدا طلب عفو کند ؟
+ نوشته شده در چهارشنبه هجدهم فروردین 1389ساعت 19:3 توسط م.قاسم پور

62 نظر

آقای رهگذر به گردن خیلی ها حق دارد. خودشان بهتر می دانند.

سلام
وارادت

صادق کسی هست که الان معلوم نشده که هدایت چی فکری داشت اما بعضی بدون فکر هدایت عزیز رو مجرم میدونن که ایشاون به دین عتقادی نداشت شاید هدایت چیزی دیگری فکر میکرد مانند حسن صباح امروز اکثر مردم فکر میکنندکه حسن صباح بخاطر مذهب اش قیام کرد اما هم بخاطر ایران عزیز و زبان فارسی و هم بخاطر مذهب خود این کار رو میکرد اما بیاید که در باره هدایت فکر کنیم که هدایت شاید اسلام سنی نمیخواست بلکه اسلام شعیه رو میخواست
باز هم میشود چیز برایم در باره هدایت بگوید

داستان های صادق هدایت بوی نا امیدی و تعفن میده.همین و بس

خدا لعنتش کنه او و تایید کننده هاش و سواستفاده کنندگان از کلام متعفن و پست و حقیر او که نمایانگر ذات حقیر اوست..

اون افرادی که هدایت رو شوالیه نظام ادبیات نوین فارسی میدونن جواب بدن......در کدامین اثر از آثار این پوچ گرا حرفی از امید نجات بخش زده شده؟؟؟؟؟؟در تمتم اثار این فرد فقط ناامیدی و اومانیست گرایی و پوچی دیده میشه....بوف کور ایشون که دیگه نور علی نور است....در صورتی که در ادبیات غنی ما حتی در صحنه های نبرد و شکست سویی از امید دیده میشود....منتظر جوابم....یا علی....

سلام . من هم با نظرات شما موافقم ... من جمعه ی این هفته قراره یک کنفرانس در مورد این ادم پوچ گرا بدم و ظاهرا با ادمهای نادانی سروکار دارم و خیلی سخته ...
ای کاش اطلاعات بیشتری برای محکوم کردنش میگذاشتید ...
مثلا دلایل مزخرف او برای گیاه خواری.
ممنون

اگر بزرگ نیستش چرا این قدر در موردش صحبت میکنین چرا اینقدر تحقیرش میکنین چرا اجازه چاپ کتاب هاش رو نمیدن چرا؟

(ابلحان بر فاتحان پیروزنند).کسانی که درک ندارنند نظرهای گزافه گویانه می زنند البته شاید برای ارتقاء و شاید چاپلوسی و جلب نظر کردن این تخیلات به هم ارتباط میدن.

منتقد؟؟؟؟
جاي بسيار تعجب است.
انتقادات جالبي نبود.
گرچه نوشته هاي صادق جاي انتقاد دارد.

با عرض سلام خدمت شما علیرضا جان...در جواب سوال شما باید گفت...همیشه برای انسان های بزرگ و بزرگوار دشمنانی هستند...تمام.

من نمیدونم اگه چرتو پرت گفته چرا میترسین از چاپ کتاباش,,,من همه کتاباشو نخودندم ولی ازاینا که خوندم خیلی چیزا یاد گرفتم وهمیشه مدیونشم,,,

(آقای رهگذر، خطاب به یکی از خوانندگان):
«برای اینکه هیچ گونه شکی در این باره برایتان باقی نماند، کتاب "راز شهرت صادق هدایت" به همین قلم، از انتشارات کانون اندیشه جوان را بخوانید.»
چرا این قدر از خودتان و از کتابتان مطمئنید، آقای رهگذر؟ نه خیر، کتاب شما هیچ چیزی از شهرت صادق هدایت را نمی تواند کم کند. حتی برعکس عمل می کند.

دوستان هدایت اصلا شخصیت متعادلی نداشت واین راازنوشته هاش راحت میشه فهمید و هیچ تاثيروجايگاهي توادبيات معاصر ایران نداشت ولذا اصلا ارزش اینو نداره که در موردش بحث کرد

چقدرهمه با کینه و تنفر حرف میزنن.مگه هدایت شیطان بوده که هیچ نقطه مثبتی نداشته؟خیلی از داستان هاش واقعیت تلخ جامعه س ...نیمه تاریک و مخوفی که خیلیامون نمیبینمش...من به اعتقاداتش کاری ندارم و اعتقاد خودمو دارم.به نظرم نویسنده توانمندی بوده....بدی ماایرانیا همینه که تو همه چیز دنبال معنویات میگردیم...مثلا ون گوگ هم خودکشی کرد...ما چکار به افکارش داریم ...هنرشه که ارزشمنده

آقای رهگذر عزیز! هدایت هر چه بود آدم روراستی بود! چرا در مورد این «کوتوله» چیزی نمی گویی و نمی نویسی که بیست سال است با تظاهر به مسلمانی، و زد و بند با اشخاص ذی نفوذ و صاحب مقام، رانت دولت ها را می خورد و آب زیرکاهانه به مقدسات توهین می کند! هدایت اگر توهینی به مقدسات کرده به صورت چندتا جزوه است که ظاهرا قصد چاپشان را هم نداشته. اما سردبیرک «مردم امروز» چی که خیلی راحت و با استفاده از حاشیۀ امنی که بعضی مقامات برایش درست کرده اند با کسانی همذات پنداری کرد که به طور کاملا آشکار و با کمال وقاحت به پیغمبر مسلمانان بدترین توهین ها را روا داشتند!

با سلام به شما بنده هم دقیقا قبل از اینکه مطلب شما رو بخونم به این شک کردم که چرا کسی که داره جملاتی که همش بر پایه نقص درونی هست وهمش ضد دین هستو رو مردمی که در شبکه های اجتماعی هستن اینارو میپزیرن البته اگه کسی که به مطالبش البته واقعا فکر کنه و از رو تعصب و کورکورانه تصمیم نگیره راحت میفهمه که اینو کسانی برای از بین بردن اسلام بزرگ کردن در هر حرفی که این اقازاده هدایت زده همش از نظر سطحی و در نگاه اول خوب و منطقیه ولی در تفکر عمیق همش مشکل داره . ممنون

با سلام
امام علی (ع)در جنگی وقتی دیدند یارانشان به سپاه دشمن نا سزا می گویند توبیخشان کرد و گفت وقتی شما بر حق هستید چرا با این حرکات ارزش کار خود و جهاد را پایین می آورید
دوستان !با توهین کار خود را پیش بردن غلط است مخالفین هدایت به هدایت توهین می کنند وموافقین هدایت به مخالفین توهین می کنند .به این شکل هرگز کاری از پیش نخواهد رفت و نه موافقین مخالف خواهند شد نه مخالفین موافق. پس بیاییم یک جانبه نگاه نکنیم و به دور از تعصب و توهین به طرف مقابل عادلانه راجع به هدایت صحبت کنیم و ببینیم واقعا تا چه حد آثار این نویسنده ارزش خواندن دارد

حالم از هدایت به هم می خوره. مگه نویسنده قحطه؟

قلم شما چیزی جز تخریب با جوهر تعصب نبود! کهیچ ادمی کامل خول و کامل بد نیست صادق هم قابل نقده اما بسیاری از نوشته هاش مسایا روز جامعست ک حقیقتی تلخ است... و معبار ارزش انسان ها دینداری انها نیست... انسان بودن ان هاست اینکه شما با برچسب بی دینی زدن ب صادق قصد تخریب ایشون رو داری!

با سلام خدمت تمامی دوستان منتقد،مخالف و موافق.
پسری ۱۶ ساله ام ک به گفته اشنایانم بزرگتر از سن خودم فکر میکنم و بقولا همین فاصله سنی تفکر و جسم من باعث مشکلاتی در من شده... مطالعه غیر درسیم زیاد است و کتاب هم زیاد میخوانم... حدودا یک سال است شک ها و تردید هایی در مورد خیلی از مسائل مذهبی دارم.و حتی به جملات هدایت نیز علاقه پیدا کردم.حتی مدتی است افسرده شده ام حال واقعا نمیدانم این فرد چگونه فردی بود ایا متعصب و افراطی بود یا فقط بر اساس منظق حرف میزد و وابستگی دینی مذهبی نداشت ؟
ایا نوشته های حسین پناهی نیز در رنج و گروه نوشته های هدایت هستند ؟
از آثار نیچه نیز خوانده ام.
.
در تست IQ در رده نوابغ شناخته شدم و تا الان همیشه شاگرد اول مدرسه بودم اما تذس دارم ک فناگر و پوچ گرا شوم ؟
و چون خانواده مذهبی افراطی داشتم دوست دارم همه چیز را با منطق بسنجم.
حال ایا میتوانید کتابی ب من معرفی کنید ک ب سرنوشت هدایت دچار نشوم ؟

چیزی ک دارد مرا به بیماری تردیدِ هدایت مبتلا میکند همین تناقض هاست همین ها هستند ک مرا سر در گم کرده اند...هنوز ۱۶ سال دارم و به فناگرایی و تردید رسیده ام...
نیچه میخوانم...حسین پناهی...و...
در کتب درسیم از هدایت ب عنوان نویسنده ای متبهر و صاحب سبک و توانا در داستان نویسی یاد شده تا جایی ک برای ما کتاب شناسی در مورد هدایت مینویسند....
و ارشادم به کتابهایش مجوز نمیدهد....
شاعران و نویسندگان بزرگی چون بزرگ علوی و آنها ک دوستانش بودند او را فردی بزرگ و نویساندگانی چون شما اورا تحقیر میکنید....
من در هدایت هم به تردید رسیده ام...
.

محمدرضا جان تو با آن هوش و استعداد و توانايي چرا از حالا خودت را باخته اي و فاتحه خودت را خوانده اي جانم؟! همين كه به راهي كه رفته اي ترديد پيدا كرده اي يعني به هدايت شك پيدا كرده اي، نقطه شروع پرواز توست. به شرطي كه حساب شده كار كني و از سرچشمه ها بنوشي! اگر مي خواهي اسلام شناس واقعي باشي بايد به خود قرآن و مفسرين درجه اولش مراجعه كني. در مورد كتاب هاي هدايت بايد به نظر منتقد منطقي اثارش كه همين استاد سرشار هستند بايد روي بياوري و كتاب راز شهرت صادق هدايت ايشان را تمام و كمال بخواني و بداني كسي كه آرماني پايدار ندارد، دست به خودكشي مي زند و حتم بدان كه يك كلمه درست هم از اسلام نمي دانسته كه آن همه خزغبلات در مورد دين و فرهنگ و آيين به هم بافته. پس با مطالعه كامل اسلامي و پرهيز از هوچي گري ها و بزرگ كردن هاي توخالي كاذب ضلالت خودت را نجات بده. يوسف

لطفا کسانی که درباره ی این روشن فکر جیزی نمیدانند چیزی نگویند و کتاب های با ارزش ایشون رو زیر سوال نبرن مطمءن باشید اگر او زنده بود جواب این سوالات اظهار نژر ها را میداد بعد میخواستن درباره ی افرادی که میگن در داستان های اقای هدایت هیچ حرفی از انید زده نشده باید بگم که زندگی جیزی جز بد بختی و نا انیدی و لطفا این رو مسخره نکنید بیش تر افراد این کره در نامیدی به سر میبرند و دلیل خیلی از بدبختی های ایران و.....هم همین اس...هستش.

هر آدمی میتونه توی یه رشته یا فن و ... متخصص بشه مثل پزشکی یا نقاشی و هزار رشته ی دیگه ... اما
این تخصص ربطی به ایدئولوژی و جهان بینی و منش عملی زندگیش نداره! من فکر میکنم جناب صادق هدایت هم باوجود تخصص در داستان نویسی بخاطر نگرشش به دنیا و زندگی، بی قیدی و پوچ گرایی و هرزگی زبانی و ادبیات رکیک رو انتخاب کرد و با خودکشی هم رفت که اونطرف رو تجربه کنه! فکر نمیکنم هیچکدوم از ما حاضر باشیم که خودمون یا فرزندانمون از ایدئولوژِی و یا کیفیت زندگی و مرگ
صادق هدایت الگو بگیریم!!!؟

مطلب خوبی بود. شما را به خواندن یک مطلب با عنوان "پیامهای بازرگانی رادیو مرک" در باره صادق هدایت دعوت میکنم
http://akjavadzadeh.persianblog.ir/post/959/

سلام.....دوست عزیز من هم صادق هدایت رو نمیشناختم برای همین دیروز کتاب بوف کور را دانلود کردم و به دقت خواندم و همون اوایل پی به شخصیت مزخرفش بردم......مگر کسی که مسلمان است شراب میخورد؟یا تریاک میکشد؟؟؟؟مگر اسلام نگفته که همه ی چیزهایی که بر بدن انسان مضرند حرامند؟؟؟؟مگر شراب انسان را مست و بیخود و شکست پذیر نمیکند؟؟؟؟؟؟مگر تریاک باعث عقب افتادگی ذهنی و جسمی نمیشود؟؟؟؟؟؟ پس حتما اسلام تریاک و شراب را حرام اعلام کرده که انسان ضرری نبیند ,در حالی صادق هدایت به آشکار میگه که من روزم را با تریاک و مشروب به سر میبردم.....حال این بی دین میتواند به خدا معتقد باشد؟میتواند از سخنان خداوند دفاع کند؟؟؟؟؟؟؟ لطفا شما هم تجدید نظری کنین.....ممنون

با سلام،ممنون از این مطالب،
من از کتابهاش خوندم ،چیزی یاد نگرفتم که هیچ،دقیقا به این نتیجه رسیدم که وقتم وذهنم رو درگیر مزخرفاتش کردم،هیچ نکته قابل توجهی نداشد جز بازی با کلمات....

کسی که عنادداره میشه درگیر همچین افرادی میشه تا خودش رو مطرح کنه،عمرتون رو هدر ندید ،امثال صادق هدایت که قدر زندگی رو ندونستند چیزی جز ناامیدی بهتون نمیدند.


سلام من نمیدونم مشکل شما با هدایت چیه اگه اثارشو دوست ندارین میتونین نخونید لازم نیس ک بهش توهین کنین
اگه بخاید در مورد نویسنده ای نظر بدید اول باید با همه داستان ها و کتاباش اشنا شین ک افکارش رو بشناسین بعد خیلی محترمانه و با دلیل منطقی نظر شخصیتون رو بگید و ن ب اون نویسنده و ن به طرفداراش اهانت نکنین
من خودم خیلی هدایت و داستان هاش رو دوس دارم چون تموم حرفاش رو درک میکنم . ادم با سواد و ضد خرافه ای بوده کسایی هم ک میگن ضد اسلام بوده بدونن ک بی دلیل چیزی نگفته اگه ب حمله اعراب ب ایران و کشورای دیگه یا ایاتی ک مربوط ب قتل کفار هست مث بیست ونه توبه یا خیلی ایات دیگه توجه کنین میفهمین ک دلیل حرفایی ک زده چیه اگه هم خیلی با ایمان هستین میتونین اعتقادشو نپسندین ن اینکه فقط ب خاطر اعتقادای ضد دینیش ک خیلی هم شدید نیس بهش توهین کنین و ارزش کارای دیگش رو ندیده بگیرین
و اخر هم بگم ک خواهشا ب هر فردی با هر اعتقاد و نظری احترام بذارین و بدونین هر کس ازاده ک طوری ک دوس داره فکر کنه و زندگی کنه

واقعا ادم خیلی بی خودی بود

سلام
هر انسانی که رو این کره خاکی زندگی میکنه با افکار،رفتار و آثار اعمالش روی آدمای اطرافش تاثیر میگذاره! حالا اگه فردی باشه که اندیشه ها و اعتقاداتش رو به صورت گسترده در گفته ها و کتاب هاش برای خواننده ها بازگو کنه دیگه اعتقادات و افکارش رو نمیشه صرفا یک مقوله شخصی دونست!چون بازخورد جهانی داره!
بله توهین بده،اما ما میبینم ایشون گاها در آثارشون به مقدسات بقیه توهین میکنن!!جالبه نقد و آگاهی دادن توسط یه محقق به جوونی مثل من توهینه و بی احترامی به مقدسات بقیه تفکر آزادانه!!!
البته بنده قبول دارم که در نقد نیازی به بکار بردن الفاظ و صفت هایی چون عقب مانده،ملعون و... نیست چون با خوندن اصل مطلب میشه به شخصیت جناب هدایت پی برد...
مشکل اینجاست که یکسری روشن فکری های عجیب بین هم نسل های من رواج پیدا کرده که گاها فقط از سر لجبازی یا جهل ازش دفاع میکنن!

حیف خاطره هایی که از قصه ظهر جمعه داشتیم... تفسیر شما از نوشته ها و اعتقادات صادق هدایت درست نیست.

جناب داشتم به این مساله فکر میکردم ک مقاله ای ک سرتاسر داره به یه شخص توهین میکنه خودش کمی جای شک داره.به هر حال همه انسانیم و اگر شما داری به عقاید کسی توهین میکنی نشون دهنده ی بدی اعتقادات شما نیست و برعکس.من دارم بی طرف به این قضیه نگاه میکنم.و شاید چیزی ک این وسط باعث شد مقالت رو کنار نگذارم و تا آخر ادامش بدم رجوع هایی بود ک به کتاب یه شخص دیگه کرده بودی.من نظر شخصیم اینه ک جناب صادق خیلی ذهن آزادی داشتن و بدون تعصب وقتی آدم ذهنشس رو خیلی باز و آزاد بذاره نمیگم هر چیزی ک به ذهن میرسه درسته اما تراوشات قشنگی هم داره..من کلا خودم در مورد کسی زیاد قضاوت نمیکنم چون ادم از زندگی کسای دیگه خبر نداره...در ضمن شاید دلیل خودکشیش یه چیز خیلی خاص بوده ک کسی ازش خبر نداشته و اگر شما خودت آدم مسلمون و با خدایی هستی اینقدر به کسی فحش و بد و بیراه نمیگفتی و بهتر نقد میکردی نه این ک در مورد خودکشیش بنویسی چه میدونم به زندگی ننگین خودش پایان داد و از این حرفا....موفق باشی.شما هم یخورده ذهنت رو باز بذار متشکرم.

اخه چرا ینقئر به افکارات شخصیت ها بد نگاه میکنید
اگه افکار طرف دست خودش بود که خود کشی نمیکرد اخه همه ی افکاراتش که بد نبود منطقی هس ولی بعضیا رو نمیشه با فلسفه مطابقت داد همین بس...

صادق هدایت مواد مصرف میکرد هین باعث شده بود توهم بگیرتش من از نوشته هاش اصلا خوشم نیومد درسته که خودش عقایدی داشته خب عقایدشو واسه خودش نگه میداشته نه اینکه توهین کنه ....این مرد مشکل روانی داشت به همچی بدبین بود اکه کتاباشو میخونی از زندگی نا امید میشی و این یعنی یه انسان افسرده و صادق هدایت بخاطر افسردکی خود کشی کرد وبعضی هاتون امدین نظر در مورد اسلام دادین من مطمنم هیچکدومتنون نرفتین یه کتاب دیگه در مورد اسلام بخونین اگه برین یه کتاب در مورد احکا و شریعت و دیگر کتاب های اسلامی بخونن اینحوری فک نمکردین اطلاعاتتون کمه واسه همینه این ادم هر چیزی گفته شما زود باورش کردین اگه سطح اطلاعاتتون بیشتر بود در مورد اسلام مطمن بودم به جای باور کردن حرفاش از حرفاش خندتون میگرفت

اینم جواب اونکه می گف چرا اجازه ی چاپ نمیدن؟؟؟؟
این بلایی که داره سر شما میاد و تا حدودی سر من هم اومده یکی از بلاهایی که حاصل از تناقضاتی هست که این مملکت به خوردمون داه !!!کتاباش مجوز نداره اما تو کتاب درسی ازش تعریف شده!!!!

اما بدانید و آگاه باشید که صادق خان هدایت می تواند به عقاید ما توهین کند! توی کتاب بوف کور حتی تا قبول نداشتن خدا هم پیش می ره!!!! از اون گذشته شما که به نظرت نظراتش راجع به اسلام درست بوده چرا میگی توهین شده به اسلام توهین کردن مگر گناه هست؟؟؟؟

شما از کلمه ی افکاراتی که به کار بردی مشخصه که چه قدر به هدایت تعلق داری

بعضی تاکید میکنم برخی مطالبش درباره مملکت و اوضاع اون و .. و برخی افکار که ممکنه در ذهن همه باشه مثل این مورد که یکفرد پولدار که از بالا به همه نگاه میکنه مورد نکوهشموم قرار میگیره حالا از هر قشری که باشیم و مطالبی این چنینی حقایقی همسو با افکار اکثریت رو گفته ولی مسئله مهم تو نوشته هاش اینه که بی ثباتی و بی حیایی زبانی کاملا مشهوده و خیلی مهمتر اینکه اصلا هیچ مطاله ای در مورد خدا و فرموده هاش در قران نداشته حتی اطلاعات جزئی،این اقا چیزایی رو به اسلام نسبت دادن که اسلام اونارو قبیح و زشت دونسته. نقض فرهنگی و قضاوت بدون هیچ اطلاعات همراه با ناامیدی و پوچ گرایی در نوشته های هدایت بطور ملموس حس میشه.و و این موارد باعث شده ان انگشت شمار مطالب همه پسندش بکی در ذهن های سالم خیلی کم رنگ شود
فقط پوچی حس شود و بس.

چیزهایی در تنهایی وافسردگی هست که ادم های شاد انارو نمی بینن اقای هدایت همین طور بود چیزایی می دید که اطرافیانش به او می خندیدن

اگر صادق هدایت یه خط از قرآن رو میخوند دچار افسردگی نمیشد و خودکشی نمیکرد

خیلی سخت نگیر به دنیا نگاه کن خداهست عشق هست

صادق هدایت روحیاتی داشت که هیچ جایی از جامعه اورا نمیپذبرفت نه میتوانست مثل یک انسان معمولی زندگی کند و نه یک شخصیت مطرح ادبی که همیشه مطرح باشد بزرگترین دردش تحمل خودش بود و درد دیگرش تحمل نگاهای پست حیوانی مردم بودو راهی برای فرار از افکارش نداشت و به ناچار آنها را روی کاغذ می انگاشت و بودن و نبودن این نوشته ها دردی از اورا کم نمیکرد کسی که خدا را حس میکرد و مرگ را دریچه ای برای آزادی در نرسیدن به خدا میدانست
نه میتوانست تنهابی برایش معنابب دبگرداشت وفتی هم نوعی برای افکارش نداشت آنها را به صورت داستانی غرضه میکرد..................مهدی بوستانی

سلام واقعا متشکرم از اینکه منو آگاه کردین.راستش من همین امروز کتاب بوف کور صادق هدایت رو گرفته بودم تا بخونم.راستش خیلی شهرت داره واسه همین خواستم ببینم آثارش چیه؟ ولی فهمیدم مجنونی بیش نبوده و افکار بسیار مزخرفی داره.بازم متشکرم که شما این اطلاعات رو در اختیار دیگران میذارید فقط متاسفم واسه کسانی ک مسئولیت های بزرگی دارن و میان در کتاب های ادبیات فارسی که جای بسیاری از شعرا و نویسندگان و بزرگان مسلمان ایرانی و غیرایرانی خالیست،اشعار و آثار صادق هدایت میذارن و اونو پدر داستان نویسی معرفی میکنند! یاعلی

با سلام.خدمت مدیر من کتابو کامل خوندم و خیلی خیالم راحت راحت شد ولی روز بعدش(من ادمه خیلی مذهبی هستم و برام مهم بود که بدونم ادمی به باهوشی صادق هدایت چرا با دین اسلام ستیز کرد و این عادتش مثله خوره روحمو میخوره و اذیتم میکنه)ولی بعدش با یکی از طرفدارش مناظره کزدم گفت به پنج زبان زنده دنیا مسلط بوده و اصلا از خانوادش پول نمیگرفته و واسه اینکه بره تو خلصه مواد میکشیده.و واسه این دین سیتز و ایرانی ستیز بوده چون وقتب رفته غرب فکرش باز تر شده .خواهشا کمکم کنید خیلی حالم بده ایا این حرفا راجب صادق هدایت درسته ممنون

خدمت نویسنده گرامی باید بگم ک دوست عزیز شما دارید با این کارتون ب کسانی ک کتابو نخوندن ظلم میکنید هرچیزی زوایای دید مختلفی داره خود من هم اگر بخواهم میتوانم شما رو نقد کنم ک ب عنوان یک فردمتعصب دینی این مطلبو نوشتی و اینکه شما حتی اجازه ندادید شنونده مطلب شما یک بار کتابش را بخواند بد هم عقیده شود! ازاد بودن فکر ب این معناس ک هم من میتوانم دین شمارو مورد توهین بگیرم هم شما میتوانید دین من را اما هیچ یک نمیتوانیم شخصیت هر یک را مورد توهین قرار بدهیم الان شما انقد سنگ اسلام را ب سینه میزنید چون اینجا ب دنیا اومدید بهتر بگویم دین هرکس در مرحله اول بستگی ب قومی دارد ک در ان متولد میشود و در مرحله بعد تعداد اندکی هستند ک واقعن انتخواب میکنن سمت کدام دین بروند شما فق دارید از یک نگاه دینی ب قضیه نگاه میکنید چ بسا افرادی ک بدون دین و خدا ناباورند و بسیاری از خداباوران جلو ترن نمونش استیو هاکینگ بیل گیتس و.... یعنی جایگاهشان جهنمه یا کلا ادمای بیهوده ای اند ؟ بنظرم دین جدا انسانیت جدا همین دین انسان رو صدر جدول قرار داد حال نتیحه رو ببین طبیعتو ببین در صورتی ک از نگاه انسانی تفاوتی میان یک سگ و انسان نیس منم میتونم بگم قریضه انسان اینه ک با تفکرش زندگی میکنه البته قبول دارم ک خیلی ضد دینی نوشتم و این ب این علت بود ک شما خیلی طبق دین نوشتید

دوستانی که کارهای صادق هدایت رو می خونن سری به کتابهای مرتضی مطهری هم بزنن.مثل خدمات متقابل اسلام و ایران.اپلیکیشن اندروید،شامل کتابهاش تحت عنوان نور مطهر در مارکت ایران اپس قرار داره.حتما امتحانش کنید. :-)

قرآن بخون

شما خوبید اقای رهگذر

این کاذب ضلالت شما چون لیاقت اون اسمو نداره اینو گفتم کجاش بزرگ و بزرگواره چه چیزا ادم میشنوه

زنده بادمن به عنوان يك مسلمان از گفتار صريح شما نسبت به ياوه سرايي هاي اين دلقك ماركسيست كه در لواي دروغ وطن دوستي به استهزاي خدا و رسول و حضرات معصومين و مقدسات اسلام اقدام كرده است تقدير نموده وايمان دارم كساني كه ندانسته از او حمايت ميكنند همه اثار او را نخوانده ونمي دانند او چه مطالب زشتي گفته است وان گروهي انسانهاي گمراه كه دانسته و از روي عناد قي كرده هاي او را ميخورند اگاه باشند كه شيعيان زنده و اگاه هستند و طومارانها را در هم ميكوبندو او يك ماركسيت ملحد بودكه به بن بست رسيدن نظريت لنين و تروتسكي وخصوصا ترور تروتسكي توسط استالين نظريه جهان ارماني كمونيستي او وامام او تروتسكي را دفن كردوتلاشهاي او را براي نابودي اسلام به عنوان بزرگترين مانع براي جهاني شدن كمونيزم بي ثمرنمود واين است دليل خودكشي و به دوزخ جاويد رفتن او به اميدنابودي همه دشمنان اسلام و قران

آقای سرشار آیا شما همه آثار این ماتریالیست متعصب را مطالعه نکردید شما کاروان اسلام و توپ مرواری و کتاب آفرینش و..........، مطالعه نکردید شما ندیدید که چطور به حضرت زهرا جسارت کرده و او را به مریم مجدلیه که فاحشه توبه کرده همراه عیسی تشبیه کرده و چطور به حضرت علی استهزا کرده و چطور قران و اسلام رادر دیدگاههای متریالیستی و کمونیستی میکوبد و........، آیا قتل کسانی که به رسول خدا ومعصومین جسارت کنند مرگ نیست آیا کسانی که با تعصب جنون آمیز از این جرثومه فساد و تباهی حمایت می کنند مستحق مجازات های اسلامی نیستند آیا ..........

اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد و آل محمد و آخر تابع له على ذلك

ارسال نظر