آخرین خبر

  • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
  • چهارشنبه 17 آذرماه 89

    3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
    «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
    سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

    خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

    به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
    كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
    در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

    همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
    كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

    كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
    سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين تصاوير

  • ResizeofzohreAshoora.jpg
  • 3_890917_M200.jpg
  • 1_890917_M200.jpg
  • 2_890917_M200.jpg
  • 3_890917_M200.jpg
  • mohsen-parviz.jpg
  • dastan-yek-ensan.jpg
  • morteza-avini.jpg
  • mahdi-azar-yazdi0.jpg
  • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

  • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
  • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
    به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
    نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
    سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
    وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
    سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


تجدید چاپ کتاب"داش آکل,حواشی و تبعات"از محمد رضا سرشار,در کمتر از یک ماه

تجدید چاپ کتاب"داش آکل,حواشی و تبعات"از محمد رضا سرشار,در کمتر از یک ماه
کلیه نسخ چاپ اول کتاب "داش آکل,حواشی و تبعات",نوشته محمد رضا سرشار,در کمتر از یک ماه به فروش رفت و چاپ دوم آن نیز منتشر شد.
این کتاب,که در ابتدای آذر ماه88,با شمارگان 2500 نسخه به وسیله کانون اندیشه جوان انتشار یافته بود ,در چاپ جدید خود نیز با همان شمارگان 2500 نسخه, به بازار کتاب عرضه شده است.
در پشت جلد این کتاب می خوانیم:"ساخت فیلم سینمایی "داش آکل"توسط مسعود کیمیایی ,چاپ این داستان در کتابهای درسی دوره دبیرستان پیش از انقلاب,و بررسی آن[به عنوان داستان کوتاه نمونه] در برخی کتابهای آموزشی داستان نویسی,از دیرباز تا کنون,سبب شهرت آن در نزد بسیاری از خوانندگان و دوستداران ادبیات داستانی کشور شده است.به این ترتیب,چه بسیار نوقلمان عرصه نویسندگی ,این داستان کوتاه را ,مدل و الگویی تمام عیار و بی نقص در زمینه داستان کوتاه تصور کرده,در داستانهای نوشته شده توسط خود,ساختار,پرداخت و دیگر مختصات آن را مورد پیروی قرار داده اند و می دهند.
اما آیا واقعیت همین است؛ و نویسندگان ما با الگو قرار دادن "داش آکل"و داستانهای مشابه آن,قادر خواهند بود موفق به نوشتن داستانهایی ماندگار ودرخشان شوندکه نام کشور ما را در عرصه داستان ,در جهان بلند سازد؟و اگر پاسخ مثبت است,چرا با گذشت نزدیک هفتاد و پنج سال از انتشار این داستان و داستانهای مشابه آن,چنین اتفاقی نیفتاده است؟...."
چاپ دوم کتاب"داش آکل,حواش و تبعات" ,در 104 صفحه قطع رقعی,به بهای 1500 تومان در اختیار متقاضیان است.
گفتنی است:پیش از این اثر ,سرشار دو کتاب "راز شهرت صادق هدایت" و "حقیقت بوف کور" را در نقد آثار و آراء هدایت - به وسیله همین ناشر - منتشر کرده ؛که در مدت کوتاهی,اولی به چاپ پنجم و دومی به چاپ دوم رسیده است.
تلفن مرکزپخش:88503341و88505402.

ارسال نظر