آخرین خبر

 • • دانلود داستان طنز دفاع مقدسی «اسیر شکم!»، با صدای گوینده ی معروف قصه های ظهر جمعه، محمدرضا سرشار!
 • شنبه 18 بهمنماه 93

  بر و بچه های پایه ی قصه های ظهر جمعه، سلام و خوش آمدید به شما!.
  بازم ظهر جمعه ی دیگه ای و باز، قصه ی دیگه ای از جبهه و دفاع مقدس و البته طنز و بگو بخند!.
  تو این مطلب، یه داستان دیگه از طنز دفاع مقدس رو با صدای گوینده ی معروف و مشهور قصه ی ظهر جمعه ی رادیو ایران یا همون رادیو سراسری سابق خودمون، آقای محمدرضا سرشار رو تقدیم تون میکنم به نام اسیر شکم!.
  آره دیگه!، جبهه و دفاع مقدس، جهاد و شهادت زیاد داشته اما خب پشت صحنه هایی هم توش بوده که بعضیا مثل این رفیق ما یه شکمی از عزا در بیاره و اون نامردی که تدارکات رو حیف و میل میکرده و خوردنیهای بچه های جبهه رو اصطلاحاً خر خور میکرده، یه چند روزی نُشخار کنان زنده بمونه!.
  بله!، کجا بهتر از سنگر تدارکات؟!.
  پس اگه میخواین با من همراه باشین و این داستان شنیدنی رو با حجم ۰۴٫۳۲ میگ از لینک زیر دانلودش کنین و ازش لذت ببرین،

  یا علی!

  منبع فایل:
  www.rastakihonar.ir
  برگرفته از وبلاگ «در کشور عشق مقتدی خامنه ای است»

آخرین کتاب

 • • رمانی از زندگی پیامبر(ص) به قلم محمد رضا سرشار
 • چاپ هشتم رمان «آنک آن یتیم نظر کرده» که به قلم محمدرضا سرشار نگاشته شده در مورد زندگی پیامبر(ص) است که توسط سوره مهر در آستانه سالروز وفات نبی مکرم اسلام به علاقه مندان کتاب معرفی می‌شود.

  به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، سرشار درباره انگیزه خود برای نوشتن نسخه نوجوانانه این اثر گفت: «فکر نوشتن از سرزمین نور از سال 1359 در ذهن من افتاد. اولین موجبش این بود که می‌‌دیدم هیچ کتاب داستانی ارزشمندی در مورد زندگی پیامبر(ص) برای نوجوانان ما منتشر نشده است.دوم اینکه میدانستم که اگر چنین کاری صورت بگیرد، در نگاه خواننده‌ی نوجوانان این اثر نسبت به دین‌‌شان یک تحول اساسی مثبت به وجود خواهد آمد. ضمن آنکه زندگی پیامبر ما آنقدر و پرکشش است که جدا از جنبه‌ی الهی و دینی آن، به خودی خود، می‌‌تواند موضوع یک داستان بسیار جذاب و پرهیجان باشد. به شرط آنکه این موضوع، در دست یک نویسنده، به معنی درست کلمه، قرار بگیرد. و البته، طمعِ بردن ثواب و اجرا آخرتی نیز، در این کار بی‌‌تاثیر نبود».

  این کتاب که پیش از این، توسط انتشاراتی دیگری منتشر می شد، سرانجام پس از حدود دو سال وقفه در تجدید چاپ و نایاب بودن ، به وسیله انتشارات سوره مهر، به چاپ هشتم خود (اول سوره مهر) رسید و به بازار نشر عرضه شد.«آنک آن یتیم نظر کرده» پیش از انتشار به صورت کتاب، در قالب یک برنامه روایت - نمایشی رادیویی با عنوان «از سرزمین نور»، صبحهای جمعه, از ساعت 8 تا 8:30 از شبکه سراسری صدای جمهوری اسلامی پخش می شد، و طی بالغ بر 70 برنامه، توانست نظرات بسیاری از مخاطبان، و در راس آنها مقام معظم رهبری را به خود جلب کند.

  این اثر، پس از چاپ به صورت کتاب در دو قالب ویژه نوجوانان و بزرگسالان موفق به دریافت جوایز معتبری از سوی جشنواره های کشوری قرار گرفت. که از آن جمله می توان به عنوان اثر برگزیده دومین جشنواره قصه های قرآنی، پیامبران و ائمه» (مربوط به بررسی کتابهای ده سال سالهای 1374 تا 1384) برای آن اشاره کرد؛ که خود منجر به برگزاری مراسمی مستقل و با شکوه - با همکاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی - برای تجلیل از نویسنده کتاب در سال 1384 شد.

  بعدها با ترجمه به زبانهای عربی، انگلیسی، اردو، ترکی استانبولی - به همت حوزه هنری - و چاپ مجلد اول ترجمه عربی آن در لبنان توسط انتشارات دارالتراث العربی و رونمایی از این ترجمه در کویت و ورود به بازارهای کتاب عربی همچون عراق، مورد استقبال مخاطبان عرب زبان نیز واقع شد. همچنین چاپ ترکی استانبولی این اثر به تازگی توسط حسن علیمی بکتاش ترجمه و منتشر شده است.

خواندني‌هاي وب


هیاهو برای هیچ (مروری بر ساختار و درونمایه رمان «خشم و هیاهو»، اثر ویلیام فالکنر)؛ نوشته محمدرضا سرشارپدیدآورندگان : نویسنده: محمدرضا سرشار
موضوع : فاكنر، ویلیام، 1962 - 1897 - خشم و هیاهو - نقد و تفسیر , داستانهای آمریكایی - قرن 20 - تاریخ و نقد
ناشر : كانون اندیشه جوان
محل نشر : تهران
قطع : رقعی
نوع کتاب : تالیف
زبان اصلی : انگلیسی
قیمت : 30000
نوع جلد : شومیز
قطع : رقعی
تیراژ : 2500
تعداد صفحات : 120
تاریخ نشر : 1391/3/2
رده دیویی : 0810352
شابک : 978-600-159-101-3
, "کتاب حاضر به نقد و بررسی ساختار و درون‌مایه رمان «خشم و هیاهو» اثر «ویلیام فاکنر» (1897ـ1962م) اختصاص دارد. در این بررسی ضمن اشاره به چگونگی نگارش این رمان و نیز ترجمه آن در ایران و بیان زمینه‌های قبلی نگارش و همچنین شرح سیر ماجراهای به وقوع پیوسته در آن، معرفی شخصیت‌ها، شیوه بیان و مضامین اصلی داستان ـ که به اعتقاد فاکنر این رمان، داستان پاک‌دامنی از دست رفته و نیز شرح زندگی خانواده‌ای است که در لاک خود فرو رفته و بیشتر در گذشته‌هایش زندگی می‌کند ـ به درون‌مایه‌های اصلی داستان نیز اشاره و درباره هر یک توضیح داده می‌شود. در این مسیر دیدگاه تقدیرگرایی حاکم بر داستان و نیز نقش و کارکرد زمان در روند شکل‌گیری و ادامه داستان مورد مطالعه قرار گرفته است."

ارسال نظر