آخرین خبر

 • • اشد مجازات را برای موسوی و کروبی اعمال کنید
 • یکشنبه 04 اسفندماه 92

  600 مسئولان بسیج دانشجویی در نامه‌ای به ریاست قوه قضائیه تأکید کردند: اکنون ما دانشجویان بسیجی همصدا با ملت بزرگ ایران، قاطعانه درخواست داریم که بر اساس مستندات بسیار و مسلمات قانونی و به استناد آیه شریفه «الفتنه اشد من القتل»، اشد مجازات را برای سران فتنه از جمله موسوی و کروبی اعمال کنید.


  سران فتنه در راهپیمایی ۲۲ بهمن!

  متن کامل این نامه به شرح ذیل است:

  حضرت آیت الله آملی لاریجانی (دامت برکاته)
  ریاست محترم قوه قضائیه

  با سلام و تحیت و احترام

  ملت ایران با رهبری پیامبر گونه روح خدا و با برپایی نظام مقدس جمهوری اسلامی، اولین انقلاب جهانی رهایی بخش بشر را به پیروزی رساند.

  تنها انقلاب و حکومتی که در آن آرمان‌های الهی و معنوی و هدایت انسان‌ها به سر منزل کمال اولین اولویت آن است. آرمان آن برقراری عدالت و حمایت از مظلومان و مستضعفان است و مبارزه با فقر و فساد و تبعیض و مبارزه با مستکبران و مفسدان.

  این انقلاب اسلامی برای ملت گرانقدر ایران، گرانبهاست، گرانبهاست چون برای بدست آوردن آن بهای گزافی پرداخت کرده است، گرانبهاست چون برای پاس داری از آن همچنان بهای گزافی پرداخت می‌کند و صد البته برای ملت بزرگ ایران گران تمام می‌شود زمانی که ببینند این ثمره خون شهدا با همدستی شیاطین جهانی و ایادی مفلس داخلی با فتنه‌ای از پیش طراحی شده، حماسه بزرگ همبستگی و مشارکت ملی آن در انتخابات سال ۸۸ را با دروغ و سیاه نمایی تبدیل به خدشه‌ای بر چهره نظام اسلامی کند.

  اکنون در این بحبوحه سی و پنج سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی، هرچند برخی رفتارهای نابجا در عرصه سیاست خارجی و تدابیر نامناسب نظیر توزیع سبد کالا در داخل، موجبات یاوه گویی بد خواهان و خون دل خوردن خیر خواهان نظام را فراهم آورد، عده‌ای فتنه جو با همان هماهنگی قبلی آرزو و زمزمه رفع حصر سران فتنه ۸۸ در سر می‌گذرانند، همانانی که با امیدوار کردن دشمنان این ملت خطای بزرگی را در حق نظام اسلامی روا داشتند.

  اکنون ما دانشجویان بسیجی نیز هم صدا با ملت بزرگ ایران، قاطعانه از مقام محترم رئیس قوه قضائیه درخواست داریم که بر اساس مستندات بسیار و مسلمات قانونی و به استناد آیه شریفه ی" الفتنه اشد من القتل " ، اشد مجازات را برای سران فتنه از جمله میرحسین موسوی و مهدی کروبی اعمال نمایید.

  این حق مسلم مردم مومن و رنج دیده ایران است که از محضر دادگاه عدل انقلاب اسلامی بخواهند سران فتنه را به جرم اقدام علیه امنیت ملی و آشوب‌های خیابانی و تمام خیانت‌ها، اتهام‌زنی‌ها، تحریک احساسات مردم، آتش زدن بانک‌ها، اموال عمومی و مساجد، شهید کردن عده‌ای جوان بی‌گناه مقابله‌کننده با آشوب و هرج و مرج، خسارات میلیاردی و متوقف کردن رشد اقتصادی سیاسی و علمی کشور، مورد محاکمه قرار داده و مطابق با مواد ۶۹۷، ۴۹۸، ۵۰۰، ۵۱۲، ۶۱۰، ۶۱۸، ۶۱۹، ۶۷۵، ۶۷۶، ۶۷۷، ۶۸۳، ۶۸۷، ۶۸۹، ۶۹۷، ۶۹۸، و بند سه ماده ۴۳ قانون مجازات اسلامی و براساس اصول شرع مبین اسلام، اشد مجازات را برای سران متهم در پرونده فتنه از جمله میرحسین موسوی، مهدی کروبی اعمال نمایند، تا ضمن اتمام این زمزمه‌های شوم، همچنین هشداری باشد برای خط نفاق و سازش که بار دیگر خیال خام وطن فروشی و تسلیم و خیانت به اسلام و انقلاب و مملکت در سر نپرورانند.

  و اما مطلب دیگر اینکه در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی نامیده شده است و صد احسنت به ملت بزرگی که حماسه سیاسی آن را با لبیک گویی به ندای رهبر حکیم و فرزانه در انتخابات پر شور ۲۴ خرداد ماه امسال تحقق بخشیدند، صد افسوس که تاکنون از سوی مسئولین اجرایی، اقدام بایسته و شایسته‌ای در راستای تحقق حماسه اقتصادی صورت نگرفته است که هیچ، بلکه با توزیع بسیار بی تدبیر سبد کالا آن هم در ایام دهه فجر، این فرصت مغتنم را از دست داد. بدین منظور حداقل انتظار از ریاست محترم قوه قضائیه این است که برابر اصل ۱۵۶ قانون اساسی، گام‌های محکم و استواری را در جهت مجازات مفسدان و اخلالگران اقتصادی بر دارید تا در سایه آن نسیم خوش عدالت و مبارزه با فقر و فساد و تبعیض بر مشام این ملت بزرگ برسد.

  و در این راه همچنان که خود حضرت عالی بهتر بر آن واقف اید، از باب تذکر فرازی از فرمان مورخ ۱۰/۲/۱۳۸۰ مقام معظم رهبری در خصوص تشکیل ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی را یادآوری می‌نماییم: «در امر مبارزه با فساد نباید هیچ تبعیضى دیده شود. هیچکس و هیچ نهاد و دستگاهى نباید استثنا شود. هیچ شخص یا نهادى نمیتواند با عذر انتساب به اینجانب یا دیگر مسئولان کشور، خود را از حساب کشى معاف بشمارد. با فساد در هر جا و هرمسند باید برخورد یکسان صورت گیرد.»

  بسیج دانشجویی بعنوان فراگیرترین تشکل دانشجویی همواره از ابتدای شکل گیری خود در همه دولت‌ها پیگیر و مطالبه گر برخود با مفاسد اقتصادی بوده است و اکنون نیز از دستگاه قضا می‌خواهیم با قاطعیت هرچه تمام‌تر با مفاسد اقتصادی برخورد کرده و صدها هزار دانشجوی بسیجی را پشتیبان خود در این مسیر بدانید.
  کد خبر:182271 -

آخرين تصاوير

 • -IMG_3451.jpg
 • محمدرضا سرشار-3.jpg
 • محمدرضا سرشار-1.jpg
 • محمدرضا سرشار4.jpg
 • سندساواک در باره جشن هنر.jpg
 • قبا7.jpg
 • قبا6.jpg
 • قبا5.jpg
 • قبا4.jpg
 • قبا3.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپ سوم "پیامبری که دوست بچه‌ها بود" منتشر شد
 • سومین چاپ "پیامبری که دوست بچه‌ها بود"، نوشته محمدرضا سرشار انتشار یافت.
  این کتاب که ابتدا در دهه 1370 با نام "داد و ستد کودکانه" به وسیله انتشارات دفتر نشر فرهنگ اسلامی، با تصویرگری محمدحسین صلواتیان منتشر شد، پس از سه با چاپ به وسیله آن ناشر، از سال 1377 دیگر ناشر به تجدید چاپ آن اقدام نکرد. تا آنکه پس از یک وقفه هشت ساله، از سال 1385 با تصویرگری سعید رزاقی، با نام «پیامبری که دوست بچه‌ها بود» به وسیله انتشارات سروش انتشار یافت. اکنون این نسخه از کتاب، در انتشارات سروش به چاپ سوم رسیده است.
  «پیامبری که دوست بچه‌ها بود»، بر اساس واقعه تاریخی مستند شیرینی از زندگی رسول اکرم (ص) نوشته شده، که بیانگر توجه و عطوفت ویژه آن رسول بزرگوار نسبت به بچه‌هاست.
  این کتاب در 12 صفحه قطع خشتی با تصاویر چهار رنگ، برای سالهای اول دبستان (اول، دوم و سوم) به قیمت 2000 تومان، با شمارگان 1500 نسخه انتشار یافته، و از طریق فروشگاههای کتاب سروش (وابسته به صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران) یا شماره تلفن 8 - 88345063 قابل دریافت است. مجموع شمارگان دو چاپ قبلی این اثر توسط سروش، 6000 نسخه است.


نقد داستانهای جشنواره های یوسف در «آغازی دیگر»


%d9%86%d9%82%d8%af-%d8%af%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%ac%d8%b4%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%b1%d9%87-%db%8c%d9%88%d8%b3%d9%81-%d8%af%d8%b1-%c2%ab%d8%a2%d8%ba%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d8%af%db%8c%da%af%d8%b1%c2%bb

گروه ادب: کتاب «آغازی دیگر» به کوشش محمدرضا سرشار منتشر شده و شامل داستان‌های برگزیده جایزه ادبی یوسف و نقد آنها است که صریر آن را به چاپ رسانده است.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، «آغازی دیگر» عنوان کتابی است که به کوشش محمدرضا سرشار، داستان‌های برگزیده پنجمین دوره جایزه ادبی یوسف و نقد آنها را به چاپ رسانده است.
آغاز این کتاب با بخشی از خطبه 27 نهج‌البلاغه با این عنوان که «انّ الجهاد باب من ابواب الجنه فتحه الله لخاصه اولیائه» شروع شده است. در مقدمه این کتاب به قلم محمدرضا سرشار می‌خوانیم: «جشنواره‌ای که با نام کوچک مستعار نخستین شهید ادبیات کودکان و نوجوانان کشور ـ کامبیز ملک‌شامران ـ نامگذاری شده، نخستین بار در سال 85 بنیانگذاری شد. انگیزه تأسیس این جایزه رونق مجدد بخشیدن به بازار داستان‌نویسی دفاع مقدس با مدد گرفتن از نوقلمانی بوده که تازه پا به عرصه ادبیات داستانی گذاشته بوده‌اند.
نخستین نکته‌ای که در مورد این جشنواره باید مورد اشاره قرار گیرد این است که اگر کمبود قابل توجهی هم در عرصه داستان دفاع مقدس وجود داشته، در قلمرو داستان بلند و رمان بوده است، نه داستان کوتاه.»
سرشار همچنین به مطلب دیگری در مقدمه اشاره کرده و گفته است: «به عنوانی کسی که دهه‌ها تجربه یا آشنایی دور و نزدیک با جشنواره‌های ادبی را دارد می‌گویم که انتخاب دبیر مناسب در واقع نصف تضمین برای برگزاری درست چنین جشنواره‌ ارزشی است. هستند نویسندگانی که احتمالاً دارای کتاب‌های متعددی نیز در این زمینه هستند. اما یا از ابتدا نگاهشان به این مقوله آن گونه که باید منطبق با این ارزش‌ها نبوده یا به تدریج دچار استحاله فکری شده‌اند... .»
رحیم مخدومی، دبیر جایزه ادبی یوسف نیز در نگاشته‌ای عنوان کرده است که «اغلب جشنواره‌های ادبی، صرفاً یک جشنواره هستند؛ برای تجلیل از تعدادی برگزیده. و نه جریان‌ساز ادبی و رشد و ارتقاء دهنده ادبیات کشور.
معمولاً بعد از پایان هر جشنواره، آثار برگزیده مثل خود برگزیده شده‌ها به فراموشی سپرده می‌شود. در واقع هر دوره از جشنواره، تکرار دیگری است از جشنواره‌های پیشین.»
در عناوین مختلف این کتاب می‌توان عنوان اثر همراه با نقد انجام شده درباره آن را یک‌جا مشاهده کرد. از جمله عناوین این کتاب می‌توان به وقتی خودش نیست، فصل خواب خرگوش‌ها، دریاقلی، مردارخوار، ساعت‌ها همه خوابند، آخرین پلاک شناسایی‌مان را در مشت می‌فشردیم، سرم میان دست‌هایم راه می‌رود!، انتظار در ایستگاه راه‌آهن، دعوت، کسی صدای ما را نمی‌شنود، تیر خلاصی، عصر چهارشنبه، باغی به رنگ ارغوان، مردی در مقابل، بوی بهشت و زندگی به وقت دوازده و بیست و دقیقه اشاره کرد.
«آغازی دیگر» توسط انتشارات صریر در سه هزار نسخه، به بهای 200 هزار ریال و در 390 صفحه منتشر شده است.

ارسال نظر