آخرین خبر

 • • برگزاری مراسم هشتمین جشنواره قلم زرین در روز 14 تیر(روز ملی قلم)
 • یکشنبه 12 تیرماه 90

  مراسم هشتمین دوره جایزه قلم زرین، روز سه شنبه همین هفته، مورخ 14 تیر 1390،از ساعت 18 تا 20 در محل تالار اجتماعات انجمن قلم ایران، واقع در خ. سیدجمال الدین اسدآبادی، بالاترازمیدان سیدجمال الدین اسدآبادی، بعد از کوچه 44، شماره 360، با حضور جمعی از مدیران فرهنگی ، نویسندگان و شعرا برگزار خواه شد.
  طبق برنامه ریزیهای انجام شده، ارائه گزارش روند علمی و اجرایی هشتمین دوره جشنواره توسط دبیر جشنواره به استماع حضار خواهد رسید. همچنین سرداوران هر یک از بخشهای سه گانه داستان، شعر و پژوهش و نقد ادبی، گزارشی از روند داوری، کیفیت اثار شرکت یافته در جشنواره و برجستگیهای اثر منتخب ارائه خواهند داد. همچنین معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اقای بهمن دری و ریاست حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، اقای محسن مومنی شریف، از میهمانان این برنامه هستند که به ایراد سخنرانی می پردازند. در پایان مراسم نیز از برگزیدگان هشتمین دوره خود تقدیر خواهد نمود. گفتنی است به برگزیدگان هر بخش ضمن تندیس جشنواره و لوح تقدیر، جایزه نقدی به ارزش هشت سکه تمام بهار ازادی اهدا خواهد شد.
  جشنواره قلم زرین، تنها جشنواره ملی در کشور است که توسط یک نهاد صنفی از اهالی قلم با بیش از دویست و سی عضو برگزار می شود. از این رو، برگزیده های این جشنواره منتخب فکری جمعی از نویسندگان، شعرا و هنرمندان تلقی می شوند.
  به نظر می رسد بزرگترین پشتوانه معنوی این جشنواره حمایت معنوی اعضای انجمن قلم و طیفی وسیع و متنوع از سلایق ادبی است. از دیگر سوی، قلم زرین اولین جشنواره ملی ادبی است که در هر دوره سالی در کشور برگزار می شود. و از انجا که مسبوق به انتخاب هیچ جشنواره ای نیست، از استقلال عمل بیشتری برخوردار است. در طول دوره های فعالیت جشنواره قلم زرین، تکرار نامهای نامزدها و برگزیده های این جشنواره در دیگر جشنواره های همسو، استقلال فکری و دقت علمی اتخاذ شده در داوری ها را به اثبات رسانده است.

آخرين تصاوير

 • IMG_3513.JPG
 • IMG_3505.JPG
 • IMG_3451.JPG
 • IMG_1301.JPG
 • IMG_1427.JPG
 • IMG_1243.JPG
 • IMG_1201.JPG
 • IMG_1540.JPG

آخرین کتاب

 • • «تشنه ديدار» محمدرضا سرشار
 • «تشنه ديدار» نام كتابي به قلم محمدرضا سرشار است. اين اثر درباره جنگ برموك از جنگ‌هاي پيامبر اسلام(ص) است. به زودي با طراحي و ويرايش جديد از سوي انتشارات سوره مهر روانه بازار كتاب مي‌شود.
  به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، انتشارات سوره‌ مهر كتابي از محمدرضا سرشار با عنوان «تشنه ديدار» را در دست انتشار دارد. اين كتاب كه نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده، عنوان پرشمارگان‌ترين كتاب كودك و نوجوان را به خود اختصاص داده است.

  اين كتاب روايتگر جنگ برموك در زمان پيامبر گرامي اسلام(ص) است و اكنون با ويرايش و تصويرگري جديد توسط انتشارات سوره مهر مراحل انتشار را پشت سر مي‌گذارد.

  زماني كه پيك مسلمانان از مرز روم براي پيامبر خبر ‌آورد كه امپراتور روم خود را آماده‌ جنگ با مسلمانان كرده است، پيامبر اكرم(ص) نيز فرمان بسيج عمومي صادر كردند.

  داستان كتاب بيشتر بر شخصيت ابوذر متمركز است و بيشتر قصه‌پردازي‌هايش درباره اين سردار سپاه پيامبر است.

  اين كتاب تا كنون به زبان‌هاي انگليسي و اردو ترجمه و در هندوستان نيز به زبان اردو منتشر شده است.

  كتاب «تشنه ديدار» در چاپ جديد خود شمارگان 2500 نسخه، 28 صفحه و بهاي احتمالي 15000 ريال خواهد داشت.


انتشار کتاب داستان "حضرت محمد(ص)" از سرشار، پس از یازده سال

سرانجام پس از یازده سال از نگارش و تحویل کتاب داستان "حضرت محمد" توسط محمد رضا سرشار به انتشارات موسسه "کیهان"، این کتاب، به بازار نشر عرضه شد.
داستان زندگی "حضرت محمد(ص)"، به صورت فشرده، با نثری ساده و روان، سراسر زندگی رسول اکرم را - از هنگام تولد تا ارتحال - ، دربرمی گیرد؛ و از سال 1378 برای چاپ، به تصویب انتشارات کیهان رسیده بود.اما چندی بعد، این انتشاراتی از چاپ این کتاب و دیگر کتابهای این مجموعه - که تعداد آنها به حدود 30 عنوان می رسید - اعلام انصراف کرد. این در حالی بود که امتیاز چاپ و نشر این کتابها، از مؤلفان آنها خریداری شده بود، و نویسندگان آنها نمی توانستند اثر خود را برای چاپ به ناشر دیگری نیز واگذار کنند. تا آنکه با تغییر مدیریتی که در انتشاراتی مذکور صورت گرفت، این آثار مجددا در چرخه چاپ و انتشار این مؤسسه قرار گرفتند.
ویژگی بارز این مجموعه، برخوداری از تصویرگران حرفه ای و شناخته شده عرصه کودک و نوجوان، و چاپ و کاغذ نفیس و زیباست.
این کتاب که برای سالهای آخر دبستان به رشته تحریر درآمده، در 32 صفحه قطع خشتی، همراه با 12 تابلو نقاشی چهار رنگ، کار سید حمید شریفی، با کاغذ گلاسه، به قیمت 2000 تومان به مخاطبان عرضه شده است.

ارسال نظر