آخرین خبر

 • • حمدرضا سرشار بر سر سفره خدا صدای آشنای دهه شصت و هفتاد میهمان برنامه سر سفره خدا خواهد شد.
 • یکشنبه 28 خردادماه 96

  به گزارش بولتن نیوز از روابط عمومی شبکه کودک سیما، محمد رضا سرشار نویسنده و قصه گوی محبوب قصه های ظهر جمعه در سحرگاه سه شنبه هجدهم رمضان مهمان برنامه سحرگاهی شبکه کودک سیما می شود.

  محمد رضا سرشار در دوران پیش از انقلاب اسلامی و قبل از زندانی شدن توسط رژیم ستم شاهی چهار کتاب داستان تالیف کرد و در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی حدود ۱۴۰ عنوان کتاب دیگر از وی، در قالب داستان، پژوهش، نقد و مباحث نظری ادبی، به شکل تألیف یا ترجمه برای کودکان و نوجوانان و بزرگسالان منتشر شد.

  آثار سرشار تاکنون، دست کم ۳۶ جایزه را در سطح کشور به خود اختصاص داده و برخی از آنها، در داخل و خارج کشور، به زبان های عربی، ترکی استانبولی، ترکمنی، روسی، انگلیسی و اردو، ترجمه شده‌است.

  علیرغم همه این فعالیتها و کارنامه درخشان ادبی، چیزی که استاد رهگذر را به بخشی از خاطرات مشترک ملت ایران تبدیل کرده است طنین صدای گرم او در ۲۴ سال گویندگی «قصه ظهر جمعه» شبکه سراسری رادیو است. گویی هنوز در میانه آن آهنگ دلنشین و فراموش نشدنی زمزمه می کند:«... و اما راویان آثار و ناقلان اخبار و طوطیان شیرین سخن شکر شکن سربازار معانی این چنین روایت کرده اند که ...

  برنامه سر سفره خدا برنامه سحرگاهی شبکه کودک سیما برای روزه اولی هاست که در حال و هوایی پرنشاط و کوکانه هر شب از ساعت سه بامداد الی چهار و سی دقیقه به صورت زنده تقدیم کودکان ایرانی می گردد.

آخرین کتاب

 • • نشست کتابخوان مدرسه ای - با همکاری اداره سوادآموزی بروجرد با معرفی آثاری از سرشار
 • روز چهارشنبه مورخ 6 دی 96 همزمان با هفته سوادآموزی کتابخانه عمومی شهیدباهنر بروجرد با همکاری اداره سوادآموزی این شهرستان دو نشست کتابخوان مدرسه ای را در کلاس های سوادآموزی برگزار کردند:
  نشست اول :(مجموعه کتاب های از سرزمین نور)

  1- آنچه خدای کعبه اراده کند / نویسنده : محمدرضا سرشار/ ناشر: پیام آزادی / معرفی کننده: معصومه گودرزی

  2- و آن ستاره که دنباله دار می آید ... / نویسنده : محمدرضا سرشار/ ناشر: پیام آزادی / معرفی کننده: سکینه رحیمی

  3- آن قصه که در کتابها آمده بود ... / نویسنده : محمدرضا سرشار/ ناشر: پیام آزادی / معرفی کننده: زهرا کردی

  4- با من سخن بگو ، مادر/نویسنده : محمدرضا سرشار/ ناشر: پیام آزادی / معرفی کننده: حبیبه کرمی

  5-آن پدربزرگ دوست داشتنی / نویسنده : محمدرضا سرشار/ ناشر: پیام آزادی / معرفی کننده: زهرا حاتمی


داستان‌هایی از حضور نوجوانان در انقلاب اسلامی

به مناسبت فرارسیدن دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی به معرفی کتاب «جاسوس» خواهیم پرداخت.
به گزارش خبرگزاری بسیج به نقل از پایگاه خبری سوره مهر، «جاسوس» اثری از مجموعه قصه‌های انقلاب برای نوجوانان است. مجموعه هفت جلدی «داستان‌های انقلاب» با ویرایش محمدرضا سرشار(رهگذر) شامل گزیده داستان‌های کوتاه درباره پیروزی انقلاب اسلامی برای نوجوانان است.

محمد رضا سرشار سعی کرده به کمک نویسنده های نوجوان نویس، داستان‌های مربوط به انقلاب را در یک کتاب و یک مجموعه جمع آوری کند. این اثر(جاسوس) حاوی چهار داستان کوتاه از چهار نویسنده است.

اولین داستان این کتاب با نام «اولین نقش من»، به قلم «علی آقاغفار» به رشته تحریر در آمده است. «اولین نقش من» داستان ۲ نوجوان است به نام های مصطفی و احمد که دوست دارند در فعالیت های انقلابی مسجد محلشان نقشی داشته باشند اما به دلیل سن کمشان کاری به آنها سپرده نمی شود؛ به همین دلیل تصمیم می گیرند به صورت خود جوش کاری انجام دهند ونظر روحانی محلشان را به خود جلب کنند.

مصطفی که از قبل برای این کار برنامه ریزی کرده است احمد را درجریان می گذارد تا ماجرای جذاب و دلهره آوری را اجرا کنند. پس از موافقت احمد، لباسهای کهنه و مندرسی را به تن می کنند وشبانه به بهانه ی اطلاعیه حراج مبل و صندلی سلطنتی از خانه بیرون می زنند.

داستان دوم این کتاب «جاسوس» نام دارد که نویسنده ی این قسمت «مجید درخشانی» است. جاسوس داستان پسربچه ای است به اسم حمید که عموی او از روحانیونی است که علیه رژیم شاه به منبر می رود.

ماجرا از این قرار است که روزی عموی حمید که شیخ فتح الله نام داردبه منبر می رود وآخرمنبرش شروع به صحبت علیه شاه می کند در این مجلس کدخدا ورئیس خانه ی انصاف هم حضور دارند حمید با نگرانی مجلس را ترک می کند و در راه با زنی به نام خاتون برخورد می کند.

خاتون با بقچه ای بر سر درحالی که افسار الاغش را در دست دارد حمید را می بیند با خوشحالی به حمید می گوید:خدا خیرت بدهد پسر فتح الله این نان ها را ببر و به امنیه ها بده. حمید نان ها را برای امنیه ها در پاسگاه ده می برد غافل از آنکه ماجرایی غیرمنتظره و اشتباهی برایش رخ می دهد.

«مجسمه» عنوان داستان سوم این مجموعه کتاب و به قلم «محمدحسین کیانپور» است.

این داستان درمورد پایین آوردن مجسمه شاه از میدان شهر است که این ماجرا از زبان حسین که به همراه دوستش رضا تماشاگر این صحنه است نقل شده است.

ماجرا از این قرار است که مردم مجسمه ی شاه را از میدان اصلی شهر پایین می آورند اما عده ای تصمیم می گیرند دوباره مجسمه را بالا ببرند.

آخرین داستان این کتاب «نقشه» نام دارد که حسین عبدی نویسنده ی آن است.نقشه داستان علی ومجید است که تصمیم میگیرند نقشه ای بکشندتا به سرباز رژیم شاه که شب ها برای نگهبانی به محله شان می آمد آسیب بزنند واز پشت بام به او حمله کنند.

لازم به ذکر است عناوین این هفت مجموعه به ترتیب عبارتند از «به دنبال پدر»، «پای تخته سیاه»، «همه گفتند مرگ بر شاه»،«نوشته روی دیوار»، «غریبه‌ها»، «جاسوس» و «امام می‌آمد» است.

قیمت کتاب‌های این مجموعه به تفکیک:
به دنبال پدر: 6 هزار تومان
پای تخته سیاه: 6 هزار تومان
همه گفتند مرگ بر شاه: 6 هزار تومان
نوشته روی دیوار: 6 هزار تومان
غریبه‌ها: 5 هزار تومان
جاسوس: 5 هزار تومان
امام می‌آمد: 5 هزار تومان
برای تهیه کتاب‌ها با شماره 66477001 تماس حاصل فرمایید.

ارسال نظر